Dobór ciekawego wielofunkcyjnego tableta

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Dobór ciekawego wielofunkcyjnego tableta

Postprzez neme » 8 Gru 2014, o 12:48

Hey ! Od jakiegoś czasu myślę nad kupnem jakiegoś tabletu, przemyślałem sprawę, poczytałem i w sumie już wiem do czego mniej więcej powinien służyć. Ilu calowy? Hmm ciężko mi się zdecydować. 8" ? 10" ? Nie mam pojęcia.
Główne możliwości:
- Czytanie sporej ilości książek, mangi tworzenie oraz edycja dokumentów ponieważ jestem studentem i na pewno będę z niego sporo korzystał na uczelni (stawiam, że większość androidowych propozycji będzie do tego wystarczająca)
- Ogólnie nie mam zamiaru kupować tabletu do grania, jednakże na pewno chciałbym wziąć pod uwagę to że niebawem wyjdzie na Andoida Hearthstone i z pewnością sporo czasu będę młócił właśnie w tą karciankę
Link do wstępnych wymagań dla HS;
Kod: Zaznacz wszystko
http://www.blizzone.pl/hs/wymagania-wersji-na-androida

Reszta
- 3G na Aero2 + Wifi to raczej postawa, ale wolę napisać ;p
- GPS z pewnością (więc tutaj pewnie wypadało by mieć AGPS)
- Odtwarzanie filmów i słuchanie muzyki (hmm, wypadało by mieć do tego wyjście HDMI, obstawiam że wyjście słuchawkowe już posiada każdy według standardu)
- Wyjście na kartę pamięci + wyjście na urządzenie USB również nie zaszkodzi
- Wygodne odbieranie pulpitu zdalnego w sieci lokalnej (tak jestem leniwy i nie chce mi się zmieniać odcinków serialu wstając z łóżka xD )
- Fajnie, żeby bateria nie padła w trakcie podróży kiedy oglądam film albo czytam książkę

Nie jestem zwolennikiem robienia zdjęć więc to akurat najmniej potrzebna mi funkcja.

Cena? Hmm myślę, że spokojnie może udało by się zmieścić w 800zł. Ew. Możecie podać jakieś droższe propozycję, nie spieszy mi się aż tak i mogę poczekać z kupnem ;)

Kłaniam się nisko i z niecierpliwością czekam na jakieś ciekawe propozycje ;)
neme

Do: Dobór ciekawego wielofunkcyjnego tableta

Postprzez jacek111 » 8 Gru 2014, o 14:20

Co do 10" czy 8" to moim zdaniem powinieneś celować w 10", jeśli chcesz oglądać filmy i coś na nim tworzyć. No chyba, że duzo podróżujesz. to z koeli argument za 8"... Ostatecznie najlepiej chyba sprawdza się stara dobra wycieczka do Media Marktu i popatzrenie na tablety. Czasem jak się trochę obluka to już wątpliwosci znikają co do tego jak duzy sprzęt potrzebujesz ;)

Jako że tablet, któego potrzebujesz nie musi być super wydajny, za to przyda Ci się dobra brateria to polecam przede wszystkim tablety Lenovo - s6000 albo któraś Yoga zdaje się, że mają wsyztko czego potrzebujesz ;) (hah, zabrzmialo jak slogan reklamowy) . W kazdym razie Lenovo mają bardzo dobre baterie, wydajność starszej Yogi albo s6000 nie powala, ale w tej cenie nie jest też zła - po prostu pod tym względem jest ok. O jakości wyświetlaczy tez tu nic złego nei mozna powiedzieć.
jacek111

Postprzez neme » 8 Gru 2014, o 18:37

Już przeglądam Twoje propozycję ! Na pewno, jeszcze za nim zdecyduję się na konkretny zakup to przejadę się gdzieś sprawdzić jak prezentują się różnie tabletów kiedy trzymam je w ręce. Zastanawiałem się jeszcze czy faktycznie jest mi potrzebny GPS w tablecie i stwierdzam, że raczej może to być też jedynie zbędny dodatek dzięki któremu mógłbym troszkę zejść z ceny, w sumie dobry GPS posiadam w SGS 3 który dotychczas mnie nie zawiódł ;)
neme

Postprzez GrimPiece » 9 Gru 2014, o 18:51

Na większym ekranie zawsze wygodniej, ale fakt, że jest to jakieś pole do oszczędności ;)

btw wyjście na kartę pamieci ma praltycznie każdy tablet - poza nielicznymi wyjątkami (Nexus).

Tak samo heathstone pójdzie praktycznie na każdym tablecie :)
GrimPiece

Postprzez neme » 10 Gru 2014, o 20:15

Hmm dziś pojawiła się kolejna potężna informacja odnośnie czegoś co może mnie zainteresować, a mianowicie HoMM III w wersji HD + wersji na tableta ;p

http://might-and-magic.ubi.com/universe/pl-PL/games/all-games/might-and-magic-heroes-3-hd/index.aspx

Ten propozycje Lenovo wyglądają całkiem ciekawie. DOszedłem do wniosku, że jednak GPS nie jest mi niezbędny w tablecie ;)
neme

Postprzez marcus » 12 Gru 2014, o 15:03

ha, "hirosi" nieśmiertelni... :D :D ale hd+ w tym wypadku chyba nie oznacza jakiegoś wypasu w 3D i super detali? Nie wiem, nie jestem na bieżąco. Ale jak pamiętam starych heroesów to raczej powinny pójść na każdym tablecie.

Jakbyś jednak szukał czegoś wydajniejszego to radzę się rozejrzeć za dell venue też.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości