Dobry Tablet do 500 zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Dobry Tablet do 500 zł

Postprzez Rbit » 25 Sty 2015, o 19:22

Witam! Tablet miałby służyć do przeglądania internetu, obejrzenia jakiegoś filmu itp. Chodzi o to żeby miał w miarę dobre parametry, dłuuuugo trzymającą baterię i solidne wykonanie Co powiecie na na te z linków? Który lepszy?
1. http://www.redcoon.pl/B528864-Lenovo-Tablet-A8-50-59-407805_Tablety-PC?refId=ceneo
2. http://www.mediamarkt.pl/tablet-lenovo-yoga-8-b6000,id-908294?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

Chyba że macie jeszcze jakieś inne propozycje w tej cenie .
Rbit

Do: Dobry Tablet do 500 zł

Postprzez Rbit » 25 Sty 2015, o 20:03

Ten Yoga 8 odpada bo to cena z odbiorem w MM a ja nie mam w pobliżu :(
Może macie jakieś propozycje innych marek niż Lenovo w cenie do max. 500zł? Jestem zielony w temacie tabletów.
Rbit

Postprzez benkp » 26 Sty 2015, o 07:56

Tak do 500 zł proponuję Kiano Elegance:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/8632485
Zwykle nie proponuję takich marek ale akurat ten model Kiano jest bardzo dobrze wykonany. W niskiej cenie niecałych 500 zł oferuje bardzo dobre parametry, jakość obrazu. Oraz 3g.
Jeśli nie jesteś przekonany to bierz Lenovo z Twojego linku.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez Rbit » 26 Sty 2015, o 09:27

Czyli innych tabletów w tej cenie nie ma? Jeśli miałbym wybrać z tych dwóch - wybrać Kiano Elegance 8 czy Lenovo A5500?
O co chodzi z tym modemem 3g ?
Rbit

Postprzez GrimPiece » 26 Sty 2015, o 22:58

W jaki sensie o co chodzi z 3g? Masz modem, wkładasz kartę sim do tabletu i korzystasz z sieci, tak jak w telefonie. co nie znaczy, że możesz dzwonić i pisać eski z tabletu (w niektórych modelach można).

Poza wymienionymi modelami możesz jeszcze popatrzeć asus memo pad albo tablety acera. Ale jeśli zależy Ci na dłuuuugo tryzmającej baterii to lepszego tabletu niż yoga nie znajdziesz. Z kolei w tej cenie kiedyś chodzi też dell venue 7 - to z kolei jeden z najwydajneisjszych tablet w tym przedziale cenowym. SPokojnie znajdziesz go poniżej 5 stówek.

Kiano Elegance dobrze wykonany jak na Kiano, ale czy bateria daje radę? I czy nie padnie po pół roku?

edit: pytanie jeszcze co znaczy długo działająca bateria? Bo dla jednych to 5 godzin, a dla innych 20 ciągłego użytkowania.
GrimPiece

Postprzez Rbit » 27 Sty 2015, o 12:59

GrimPiece napisał(a):W jaki sensie o co chodzi z 3g? Masz modem, wkładasz kartę sim do tabletu i korzystasz z sieci, tak jak w telefonie. co nie znaczy, że możesz dzwonić i pisać eski z tabletu (w niektórych modelach można).

Poza wymienionymi modelami możesz jeszcze popatrzeć asus memo pad albo tablety acera. Ale jeśli zależy Ci na dłuuuugo tryzmającej baterii to lepszego tabletu niż yoga nie znajdziesz. Z kolei w tej cenie kiedyś chodzi też dell venue 7 - to z kolei jeden z najwydajneisjszych tablet w tym przedziale cenowym. SPokojnie znajdziesz go poniżej 5 stówek.

Kiano Elegance dobrze wykonany jak na Kiano, ale czy bateria daje radę? I czy nie padnie po pół roku?

edit: pytanie jeszcze co znaczy długo działająca bateria? Bo dla jednych to 5 godzin, a dla innych 20 ciągłego użytkowania.

Zamówiłem już 8 cali Lenovo A5500-3 . Mam nadzieje, że ten model nie jest dużo gorszy od Yogi ?
Rbit

Postprzez marcus » 27 Sty 2015, o 17:05

bardzo podobny jeśli chodzi o specyfikację, by trzeba jakiś benchmarków poszukać, żeby dokładnie wiedzieć, który jest wydajniejszy itp. Bateria raczej będize trochę gorsza, bo Yoga ma to specjalne zgrubienie gdzie jest większy akumulator. Z drugiej strony ta grubsza krawędź tez niektórym się nie podoba - kwestia gustu. Myślę, ze będziesz zadowolony z zakupu ;)
marcus

Postprzez Rbit » 29 Sty 2015, o 09:49

Tablet już mam. Wszystko fajnie wygląda i chodzi. Jedyne zastrzeżenie , że spodziewałem się trochę lepszej jakości odtwarzanych filmów np. filmy hd z youtube nie wyglądają jak hd, a normalne filmy ( tzn. nie hd) jednak trochę brak ostrości i pikseloza no ale w sumie do oglądania filmów to będę go używał sporadycznie. Chyba że coś w ustawieniach mam nie tak lub coś innego powodem tego jest .
Rbit

Postprzez marcus » 29 Sty 2015, o 14:22

rozdzielczość standardowa jak na ten wymiar tabletu, trudno byłoby znaleźć coś w tym segmencie z lepszą rozdzielczością, co troche podziała a nie padnie po miesiącu. Jak oglądasz na streamingu (na zalukaj itp. ) to jakość może być gorsza, gdy host albo Twój net trochę muli. Ale jeśli odtwarzasz film hd z pamięci czy karty przez normalny odtwarzacz i jest kiepska jakość to niestety już tak to wygląda. Może też kwestia tego, do jakiej ostrości jesteś przyzwyczajony, bo niektorzy co kupują tutaj tez lenovo albo inne ośmiocalowce z kolei piszą, że ostrość obrazu jest ok :)
marcus

Postprzez Rbit » 30 Sty 2015, o 18:35

Okazało się że faktycznie to film hd był kiepski tak że wszystko śmiga zaktualizowane do najnowszego systemu android. Aha może wie ktoś jak ustalić położenie GPS w nawigacji Route 66 w tym tablecie? Trzeba na zewnątrz? Czy ta nawigacja jest porównywalna z normalnymi
Rbit

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości