Dobry zoptymalizowany/ szybki tablet 600-900zł dla programi

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Dobry zoptymalizowany/ szybki tablet 600-900zł dla programi

Postprzez ps2master » 11 Wrz 2013, o 20:15

Jak w temacie potrzebuję tablet do testowania własnych męczarni w java->android(głównie automatyka i pokrewne). O ile temat tel mam ogarnięty i w sumie aktualizowany na bieżąco, to z tabletami jestem 100 lat za murzynami.

Podstawy:
+Wyświetlacz min 7-10 cali.
+OTG.
+Stabilna praca najlepiej bez throttlingu, bądź z minimalnym i nieodczuwalnym.
+CPU inne niż snapdragon(bo pod tym procesorem mam na czym testować aplikacje, a 4 rdzeniowy dusi się niemiłosiernie przy większym obciążeniu).
+W miarę najnowszy android 4.2-4.3 z opcją aktualizacji= absolutne minimum.
+Obowiązkowo dostęp do jakiegoś klawiaturo-etui dobrej jakości(najlepiej w zestawie).
+Koniecznie przyzwoita wydajność 3D(do zabaw z OG ES). - Możliwie najwyższa do kwoty 900zł(szprzet niekoniecznie nowy)... no i żeby czasem dało się pograć płynnie w Real Racing 3/ Asphalt 8...
-Modem 3G- niekoniecznie.
-Solidne wykonanie- niekoniecznie, ale dobrze, gdyby nie skrzypiał przy podnoszeniu.

Wiem, że specyfikacja GPU i CPU średnio przekłada się na rzeczywistą wydajność, bo producenci i sama procedura projektowania sprzętu jest obecnie hiper przyspieszona(wymogi rynkowe)... ale tablet po prostu musi stabilnie pracować i nie dławić się w 2D, ani 3D(żebym nie musiał się głowić przy męczeniu z javą, czy dane błędy aplikacji nie wynikają z problemów samego sprzętu).

I teraz kwestia jeśli nie snapdragon z adreno to co?:
Tegra 3 z Geforce ULP x 12?
RK3066 z Mali-40 MP4?
RK3188 z Mali-400 MP4?
Allwinner A31 z SGX544 MP2?
MT8389 z PowerVR SGX 544?

Każdy chwali swoje, ale mnie to średnio przekonuje... ogarnięty znajomy ze sklepu XXX stwierdził, że nowy GoClever ARIES 101 będzie dla mnie ok... Miałem w ręku GoClever ORION 101 i reakcja/ przymulenie na poziomie epickim(+ niestabilność).
Dość przyzwoicie wspominam sobie testowanie Nexusa 7 z Tegrą 3, ale wydajnościowo ten układ odstaje od nowinek z innych firm?(i płaci się pewnie za sam napis Nexus i Asus).
Miałem też w rączkach MyTaba biedronkowego z 3066 zdaje się i działał o to dość stabilnie, albo sprawiało takie wrażenie(tylko wydajność niższa nawet od Nexusa 7).

Na forach ludzie polecają jakieś modele z * zablokowano *, Lenovo, VIDO, miumiu(Ramos), Acer, Manta, Ainol, Modecom, Shiru, Prestigio i masę innych firm... niestety w tabletach jestem 100 lat za murzynami a wiem, że na tym forum są ludzie ogarnięci w temacie.

Z góry dziękuje za każdą pomoc.
ps2master

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości