Goclever - tablet do pisania notatek? Pytania laika

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez Zielenina » 7 Sie 2013, o 15:22

Witam wszystkich!

Przymierzam się do kupienia pierwszego tabletu. Chciałbym go używać do pisania notatek, jako coś w rodzaju rozbudowanego elektronicznego notesu, ale ponieważ nie wiem, jak to zadziała w praktyce, myślę o czymś z dolnej półki. Na przykład w grę wchodzą modele Goclever R76.1 lub R76.2 z Androidem 4.1, które wielu sprzedawców oferuje w zestawie z etui i zewnętrzną klawiaturą za ok. 250 zł.

W związku z tym jako osoba, która nigdy tabletu nie używała ani nigdy nie miała żadnego urządzenia z Androidem, mam wiele pytań i będę wdzięczny za odpowiedź na dowolne z nich (a najlepiej na wszystkie).

1. Czy te modele Goclever to w ogóle sensowny wybór? A jeśli tak, to który jest lepszy? Jakie są ich największe wady, które ewentualnie mogłyby się okazać dokuczliwe. Czy np. można korzystać z urządzenia podczas jego ładowania czy nie itp.

2. Czy taka zewnętrzna (pewnie najtańsza) klawiatura sprawdza się przy pisaniu np. kilku stron tekstu? Czy jest może jakieś lepsze rozwiązanie?

3. Jak jest z wprowadzaniem polskich znaków? Jestem przyzwyczajony do "Lewy Alt + litera". Czy da się coś podobnego ustawić w Androidzie, a jeśli tak, to jak?

4. Jakie są godne uwagi aplikacje do pisania pod Androida? Najbardziej zależałoby mi na czymś takim, co potrafi w jednym pliku zapisywać wiele hierarchicznie pogrupowanych notatek: co najmniej w formacie TXT z polskimi znakami a jeszcze lepiej - RTF. I oczywiście, żeby to potem można było bez problemu z tymi polskimi znakami przenieść na PC i odczytać.

To na razie tyle. Będę wdzięczny za odpowiedzi i za wszelkie sugestie, które może nie wiążą się wprost z tymi pytaniami, ale podpowiedzą inne rozwiązania.
Zielenina

Postprzez Geronimusek » 19 Sie 2013, o 23:24

Widać, ze się nieźle przygotowałeś do zadawania pierwszych pytań. Co ja bym mógł podpowiedzieć?

AD1
Modele niezłe, ale czemu upierasz się przy 7 calach? Z definicji lepszy - i to o wiele - do pisania będzie tablet przynajmniej 9,7 cala. Możesz jak najbardziej wybrać z niższej półki, ale ja bym polecał większy rozmiar.
AD2
Klawiatura zewnętrzna nie jest zła. Nigdy to nie będzie tak jak w laptopie, ale można spróbować. Ja osobiście radzę sobie "pisaniem na ekranie" i idzie mi to całkiem szybko już. Etui z klawiaturą nie są jakieś super drogie , więc na pewno warto spróbować i porównać oba sposoby wprowadzania znaków.
AD3
Niestety nie ma czegoś podobnego w Androidzie . Żeby móc pisać "ę" ą, potrzebny jest program który ściąga się ze sklepu Google Play o nazwie „Polska Klawiatura Programisty v1.0.2″, pomaga zarówno przy pisaniu na ekranie, jak i przy klawiaturze zewnętrznej.
AD4
Na Androidzie również możesz używać pakietu office i to darmowego, np. o nazwie KingSoft Office. Oczywiście ściąga się to z marketu Google Play.

Mam nadzieję, ze chociaż trochę pomogłem.
Geronimusek

Postprzez jank » 23 Sie 2013, o 09:24

Witam. Odnośnie pisania polskich liter to jeżeli masz ustawiony polski język podstawowy w tablecie to nie ma problemu po prostu po naciśnięciu polskiej litery np. a e o z c n i przytrzmania dłużej to nad klawiszem wyskoczą dodatkowe literki które możesz wprowadzać. Np. przy ,o, wyskoczy óôö i tak dalej ale sugerowana litera jako pierwsza jest nasze ó. Tak że bez obawy wszystko możesz pisać poprawnie. Tak jak jest napisany ten tekst. To tyle z mojej strony - Pozdrawiam i przyjemnych wrażeń.
jank

Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości