Jaki tablet - 500-900 zł, 7-8''

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Jaki tablet - 500-900 zł, 7-8''

Postprzez Joanna » 26 Sie 2015, o 01:15

Męczę się właśnie z wyborem tabletu. Zastosowania typowe - głównie przeglądanie WWW, pdf-ów (czasem dużych), dokumentów Office'a (bez większego edytowania) w domu i w czasie podróży. Czasem muzyka, czasem ebooki w aplikacji Legimi, w podróży film.

Zależy mi na:
- dobrym ekranie (wielkość 7 lub 8, z preferencją dla mniejszego)
- dobrym wi-fi (mam dwuletnią 10'' Ondy - wi-fi to jakaś tragedia) - tutaj zależy mi na podłączaniu się do wi-fi, czasem słabego, w różnych miejscach
- mocnej baterii
- możliwie niewielkiej wadze
- możliwości kupienia dedykowanego etui ("wciskanego", zamykanego)
- wejściu na karty microSD lub min. 16 (lepiej 32) GB wbudowanej pamięci
- płynnym i bezproblemowym działaniu (przy czym szalenie wymagająca nie jestem, np. szybkość telefonu Galaxy S3 spokojnie mi wystarcza)

Mile widziane:
- przyciski funkcjonalne na ramce (to chyba tylko w Samsungach?)
- przyzwoite głośniczki/głośniczek (wiadomo, cudów nie oczekuję - ale jakaś słyszalność musi być - tu znów przejechałam się na Ondzie)
- USB z funkcją OTG
- wbudowany modem (najlepiej z obsługą Aero)
- root / możliwość bezproblemowego zrootowania
- gdyby dziwnym zbiegiem okoliczności był to model z powięszeniem konta Dropboxa gratis, nie obrażę się ;).

Przedział cenowy - powiedzmy, 500-900 zł.

Będę wdzięczna za rady!
Joanna

Do: Jaki tablet - 500-900 zł, 7-8''

Postprzez GrimPiece » 27 Sie 2015, o 18:56

Przede wszystkim z góry odpuść sobie marki takie jak Onda - choć tu już zapewne nie trezba Cię przekonywać :) Zwłaszcza, jeśli nie potrzebujesz super wyjdanego sprzętu, lepiej będzie postawić na jakiś model Lenovo, Acera, Asusa czy też Toshiby albo LG. - nawet jakiś tańszy model powinien spełnić Twoje oczekiwania. To wszystko dość solidni producenci, jeśli trochę popatrzysz po ceneo albo allegro, powinnaś bez problemu znaleźć model spełniający Twoje wymagania.

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się przede wszystkim LG G Pad i Toshiba Encore. Dobrym wyborem będzie też Samsung Galaxy Tab 4 lub Samsung Galaxy Tab S. Z kolei jeśli chcesz celować w naprawdę długo działającą baterię to zastanów się na Lenovo Yoga (1 albo 2).
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości