Jaki tablet do bezproblemowej współpracy z HDD i modemem

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Jaki tablet do bezproblemowej współpracy z HDD i modemem

Postprzez Sandman » 20 Maj 2013, o 18:35

Witam,

Chciałbym doradzić się Was w sprawie wyboru tabletu. Moja wiedza na temat sprzętu jest słaba dlatego cenne będą dla mnie wszelkie uwagi.
Tablet jest mi potrzebny do zgrywania zdjęć na wyjazdach z kart typu CF na zewnętrzny dysk twardy. Czytnik kart mam jako osobne urządzenie a hdd mogę mieć z własnym zasilaniem. Poza tym ważna jest dla mnie sprawa internetu i chciałbym mieć możliwość używania modemu HUAWEI E3131 Myślałem o ekranie 8 cali, 7 za mały a 10 raczej za duży a na pewno zbyt drogi. Na zakup przeznaczam do 800-900PLN. Ważna jest też dla mnie kwestia niezawodności sprzętu. Nie interesują mnie gry, no może filmy ale to chyba większość sprzętu potrafi.

Firma - Raczej myślę o jakiejś porządnej i znanej marce typu Samsung, Asus, Toshiba itd. w cenie około 1200 zł bo boję się tych chińskich i tanich, które nieraz są nowe, a już się psują.

Procesor – dwurdzeniowy chyba styka, czterordzeniowy tym bardziej.

Pamięć wbudowana - min16GB z możliwością rozbudowania do 32GB (moje karty CF są 16GB i muszę mieć możliwość zrzucenia tego towaru na tableta aby później zgrać to na hdd).

Ekran - 8 cali najlepiej w technologii IPS z dotykiem pojemnościowym.

Pamięć RAM - minimum 1-2GB

Bateria – W miarę wydajna

Interfejsy/złącza:

--- USB z funkcją OTG (musi pozwalać na podpięcie zew.hdd, czytnika kart i modemu)

--- micro SD

--- minijack 3,5

--- Przednia kamerka do wideo-rozmów i tylna kamerka,

--- WIFI,

Mile widziane:

- GPS,

- HDMI,

- 3G chętnie podpiął bym kartę z Play aby mieć internet (dzwonienie i wysyłanie sms nie interesuje mnie).

Myślałem o Onda V813 ale naczytałem się że potrafi się blokować i bywają z nim problemy. W takim razie co mi polecacie?
Sandman

Tablet 8" Modecom FreeTAB 8014 IPS X4

Postprzez Jan Bielski » 20 Maj 2013, o 21:49

A co byś powiedział na coś takiego jak w tytule? Modecomy mają niezłą "prasę". Masz tutaj 2GB RAM-u, 16 flash. Poza tym 4 rdzenie procesor, IPS, podwójna kamera, itd. Luknij na niego. Cena około 800 zł. Być może nie trzeba by było wydawać ponad 1000 zł?
Ja bym takiego chapnąl z chęcią. Do zastosowania tego, co piszesz powinien się nadać. :D
Jan Bielski

Tablet 8" Modecom FreeTAB 8014 IPS X4

Postprzez Sandman » 20 Maj 2013, o 22:22

Parametry ma dość fajnie gorzej wypada z baterią ale wezmę go pod uwagę, dzięki.
Orientujesz się może czy jaki jest transfer zgrywania plików na tablet (pytam o rząd wielkości 5-10-25MB/sec ?). Chodzi mi o to czy nie utknę na 2h zgrywając 16GB danych z karty CF na tablet i później z powrotem na hdd.
Sandman

Postprzez ricochet » 23 Maj 2013, o 22:04

Nie skreślaj jeszcze 7 calówek. Jeżeli zależy Ci na mobilności to zobacz model Plug Impact 2, jeżeli masz kartę aero2 to też Ci ją obsłuży, ma wbudowany moduł 3G i GPS. Za niecałe siedem stówek to całkiem niezłe bebechy.
ricochet

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 6 gości