Jaki tablet do nawigacji ?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Jaki tablet do nawigacji ?

Postprzez Gangus » 6 Gru 2016, o 21:27

Witam serdecznie!

Potrzebuje pomocy w znalezieniu dla siebie nowego urządzenia do nawigacji. Moje obecne nieumyślnie zniszczyłem.

Używałem do tej pory PEIYING PY-GPS 5008 z Androidem.
Kod: Zaznacz wszystko
http://www.moto-opinie.com/test-nawigacja-peiying-py-gps5008/

Jestem z tego urządzenia mega zadowolony. IGO śmigało jak marzenie, zjeździłem większą część EU. Szybko łapało sygnał. Między budynkami (Centrum Londynu i Paryżewa) nie głupiało zbytnio. Po wyjeździe z tunelu moment i sygnał był znowu. Trasy obliczało/ przeliczało bardzo sprawnie. Jedynym mankamentem było wykonanie. Już w pierwszym miesiącu od słońca rozkleiła się obudowa z tyłu ale "kropelka" załatwiła sprawę. Ale uszkodzenie mechaniczne zakończyło moja przygodę z tym urządzeniem.

Czytam rożne fora/testy/blogi i krótko mówiąc zgłupiałem... Najchętniej kupiłbym ponownie tego samego PEIYINGA ale nowych nie ma już w sprzedaży... Postanowiłem znów postawić na Android i będę go używał z mapami offline. Tylko który tablet wybrać? Tu ktoś narzeka, że wyświetlacz nieczytelny w słońcu. Dalej że się okropnie nagrzewa i potrafi przyciąć albo zgubić satelity... Nie chce kupować markowej nawigacji z dedykowanymi mapami. Jeździłem do tej pory na urządzeniu za 300zł i większych problemów nie miałem. Zastanawia mnie czy odbiornik GPS w każdym urządzeniu będzie tak samo dokładny i tak samo szybko łapał sygnał? Są rożne rodzaje? A ten a-GPS? A radziecki GLONASS w zestawie? W specyfikacjach produktów jest tylko zaznaczone, ze GPS jest lub go nie ma, a nie jaki typ modulu czy coś w tym stylu. Czy skoro tablet za 200zł ma GPS to będzie on tak samo się sprawdzał jak w tablecie za 600zł (więcej raczej nie chce wydać)? 95% czasu ten tablet będzie urzywany do nawigacji.

Podsumowując szukam urządzenia które:

1- Szybko szuka/znajduje GPS i będzie ten sygnał trzymało! Najważniejsza sprawa!

2- Wyświetlacz będzie czytelny w słońcu!

3- 7 cali! Większe być nie może na szybie.

4- Ma wejście na kartę MicroSD

Bardzo proszę o pomoc bo im więcej czytam tym większy mam dylemat który wybrać. Pozdrawiam.
Gangus

Do: Jaki tablet do nawigacji ?

Postprzez milurecki » 7 Gru 2016, o 20:00

od siebie mogę polecić lenovo Tab 3 http://www.sferis.pl/tablet-lenovo-tab3 ... pl-p443070
Awatar użytkownika
milurecki

Postprzez Majeczek » 10 Gru 2016, o 12:53

To ja bym był za Samsungiem - http://www.komputronik.pl/product/30900 ... t285-.html
Do navi musi być jednak lepszy sprzęt.
Majeczek

Postprzez milurecki » 10 Gru 2016, o 19:05

Samsungi wiadomo zawsze na propsie, ale nie uważam żeby lenovo się nie sprawdziło jako nawigacja.
Awatar użytkownika
milurecki

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości