Jaki tablet mam kupić ?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Jaki tablet mam kupić ?

Postprzez noooa15 » 17 Maj 2013, o 19:19

Witam mam pewien problem i pytanie, przymierzam się kupić tablet do 1000-1200 zł chciałbym żeby tablet spełniał jak dla mnie pewne kryteria. Tableta potrzebuje do pomocy prowadzenia firmy, ma mi on zastąpić notes w którym zapisuje zamówienia itd. Tutaj nasuwa się teraz pytanie który tablet ma możliwość pisania ( rysikiem, długopisem itd ) tak jakby w notesie, nie chce używać klawiatury qwerty itd bo chciałbym zapisywać ręcznie. Powiedzcie mi który z tabletów nadał by się do takiego czegoś, galaxy tab ? może Ipad ? czekam na odpowiedź

pozdrawiam
noooa15

Doradźcie

Postprzez noooa15 » 18 Maj 2013, o 16:37

Doradzicie coś ?
noooa15

tablet graficzny?

Postprzez macarena_1983 » 19 Maj 2013, o 00:06

Hej,
Czy Tobie przypadkiem nie chodzi o tablet graficzny? Czyli taki gdzie jest rysik i można smarować po ekranie ile wlezie. Oczywiście można też pisać, robić notatki. Firmy takie jak Wacom, Easy Pen, czy tez Samsung z modelem Galaxy Note maja takie możliwości.
Bo tzw. normalne tablety nie są przystosowane do pisania. Rysik pojemnościowy zastępuje niejako palec, może być czasem dokładniejszy.
Poszukasz trochę, to znajdziesz to czego szukasz :handshake:
macarena_1983

tablet

Postprzez ricochet » 19 Maj 2013, o 16:58

Najlepiej doprecyzuj czy masz na myśli graficzny czy zwykły. Na zwykłym potrzebujesz programu i rysika.
ricochet

Tablet do biznesu

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 21 Maj 2013, o 22:45

noooa15 napisał(a):Tableta potrzebuje do pomocy prowadzenia firmy, ma mi on zastąpić notes w którym zapisuje zamówienia itd.

Przecież kolega jasno napisał, do czego potrzebuje tablet.

Jeśli chcesz go używać w terenie, zdecyduj się na jakiś markowy model. Ostatnio był u mnie koleś od naprawiania zmywarek. Jak szukał części zamiennych, wyciągnął tablet właśnie. Miał Samsunga Galaxy Tab 2, 10-calowego. A do tego porządny pokrowiec - koniecznie! Bo na 100% zdarzy Ci się, że tablet upadnie. Wtedy dobre etui uratuje mu życie. Ten mój mechanik zmywarkowy miał tak zajechany pokrowiec, że ciężko uwierzyć - strzępy. Ale tablet był jak nowy.
Pamiętaj także, że Twój tablet musi mieć wbudowany modem 3G. Zapomnij w terenie, w czasie pracy, o podpinaniu zewnętrznego modemu na USB - kłopot i tyle, kabelek lata.
I pamiętaj, że do Androida są tysiące aplikacji. Bez wątpienia znajdziesz i takie, dzięki którym błyskawicznie zrobisz notatkę odręcznie. Palcem czy rysikiem.
Zobacz np. taki program: https://play.google.com/store/apps/deta ... HJpdGUiXQ..
Do tego rysik pojemnościowy i jesteś w domu.
Czy wiesz, Co to jest matryca IPS?. Albo jakie są fajne gry na tableta?
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Tablet do biznesu

Postprzez twix » 22 Maj 2013, o 11:26

noooa15 w ME znalazlem tablet w bardzo duzej przecenie (-400zl). nie wiem, czy ma on mozliwosc pisania, ale sama obnizka mnie zainteresowala :) łap linka: mediaexpert.pl/katalog/tablety/samsung-galaxy-tab-2-70-8gb-biay,23143.html
twix

Tablet do biznesu

Postprzez MarcinR » 23 Maj 2013, o 12:01

Przed samym zakupem warto gdzieś przetestować tablet, by się upewnić, że to będzie dobry wybór. Ja np. znalazłem firmę oferującą wynajem tabletów i wypożyczyłem ten, którym byłem zainteresowany. Przez kilka dni go poużywałem i już wiedziałem, że spełnia moje oczekiwania. Jak dla mnie to dobry pomysł, gdyż chyba nikt nie chce kupować kota w worku.
MarcinR

dzięki

Postprzez noooa15 » 30 Maj 2013, o 22:26

Dzięki bardzo za wasze wypowiedzi, pomogliście :) Tablet kupiony wybrałem Samsung Galaxy Note 10.1 z powodu tego że ma S-Pena który mi się bardzo podoba i bardzo pomaga, pozdrawiam wszystkich forumowiczów, temat uważam za zamknięty
noooa15

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości