[8][tani][ekran][aero2] Jaki tablet?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

[8][tani][ekran][aero2] Jaki tablet?

Postprzez Arniold » 21 Lis 2015, o 20:57

Szanowni użytkownicy tego forum,

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem tabletu siedmiocalowego Nexus 7 (2012) 32GB wi-fi. Dzień po zaktualizowaniu oprogramowania do systemu Android 5.0 Lollipop tablet mi ześwirował - jął się zawieszać, reagować po paru(nastu) sekundach, włączać, wyłączać, nagrzewać, biały ekran, czarny ekran. Nie dało się na nim NIC sensownego robić. Na szczęście ominęło mnie uszkodzenie płyty głównej i do #bricked nie doszło. Wgrałem na nowo system, tym razem Android 4.4, no i tym razem nie mogę się zalogować na Google Play, nie mogę nic zainstalować, co chwilę wyrzuca mnie z aplikacji. Plus jest taki, że przynajmniej nie grozi mi teraz rozwalenie płyty głównej, nic się nie zawiesza i przeglądarka jest jedyną aplikacją która (jeszcze) sprawnie chodzi. Na dłuższą metę jest to jednak uciążliwe, dokucza mi też brak łączności 3G, dlatego zastanawiam się nad kupnem nowego tabletu. Wymagania mam raczej niewielkie. Wybaczcie, że napisane są "na chłopski rozum", ale raczej nie bardzo się znam na tym wszystkim:

- ekran "płynny", co najmniej taki jak w Nexus 7 (2012); poprzez płynny mam na myśli ostry, bez pikselizowania i "mgiełki" jakie często występują w tanich tabletach;
- modem 3G kompatybilny z Aero2 (z komentarzy w internecie wyczytałem, że to jednak nie zawsze idzie w parze - np. w jakimś z modeli Kiano z windowsem)
- osiem cali
- JAK NAJNIŻSZA cena

Dalsze wymagania, mniej istotne:
- min. 4GB na pliki (+ew slot na karty, ew. gdyby cała reszta była super a pamięć byłaby jedyną wadą to już trudno)
- min. 1GB RAMu
- cienki, z jak najmniejszą obwódką dookoła ekranu

Gdyby była na przykład kolosalna różnica w cenie miedzy tabletem siedmiocalowym o zbliżonych parametrach a ośmiocalowym to preferowałbym siedmiocalowy. Dziewięc cali też ewentualnie wchodzi w grę. Poprzez "jak najniższa cena" mam na myśli, że zamiast "dopłać 100, 200 zł to będziesz miał jeszcze to i to" wolę nie dopłacać, wziąć tańszy, byle spełniał te kryteria.

Mam nadzieję, że mi pomożecie jakiś wybrać.
Arniold

Do: [8][tani][ekran][aero2] Jaki tablet?

Postprzez GrimPiece » 22 Lis 2015, o 13:07

Nexus to jest specyfinczy tablet, bo jak na swoją cenę jest bardzo wydajny - wiec, żeby znaleźć coś równie wydajnego w tej cenie to będzie ciężko. Wiele ludzi jest zadowolonych z samsungów galaxy tab 4 albo S. To porządnie wykonane tablety, działają raczej płynnie, nie powinny robić większych problemów. Osobiście lubię też serię Lenovo Yoga (1, 2 i 3) - ale tutaj niektórym przeszkadza design, czyli jedna gruba krawędź, w której jest bateria.

W Nexusie robiłeś aktualizację od producenta czy sam się zacząłeś bawić? Jeśli po oficjalnej dzieją się takie rzeczy, to spokojnie możesz to zgłosić na reklamacji, jeśli nadal masz. To nic że system był przeinstalowany.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości