Jaki tablet wybrać?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Jaki tablet wybrać?

Postprzez iga015 » 1 Mar 2014, o 14:15

Witam. Piszę z prośbą o doradzenie mi, jaki tablet jest dobry do: korzystania z internetu + czytania e-booków + robienia notatek + odczytywania różnych plików tekstowych i graficznych. Tablet jest mi potrzebny na studia i jestem w stanie wydać na niego max 400 zł. Niepotrzebny mi jest żaden super wypas, bo zdaję sobie sprawę z tego, że za te pieniądze raczej takiego nie kupię, a nie mam zamiaru wydawać dużo kasy jedynie za markę tabletu. Mam na uwadze kilka tabletów:
http://www.mediamarkt.pl/tablet-lark-freeme-x2-7-0-8gb,id-848179
http://www.mediamarkt.pl/tablet-manta-mid706,id-876076
http://www.mediamarkt.pl/tablet-prestigio-multipad-7-0-hd,id-876084
http://www.mediamarkt.pl/tablet-kiano-pro-7-dual,id-845922
http://www.mediamarkt.pl/tablet-lenovo-ideatab-a1000,id-883020
Bardzo proszę o pomoc.
iga015

Jaki tablet wybrać?

Postprzez marcus » 3 Mar 2014, o 02:16

Witam, ja bym stawiał na Kiano. Jeśli chcesz na nim dużo czytać / pisać to przyda się przyzwoita rozdzielczość i ekran IPS (czyli lepsze kąty widzenia). Kiano oferuje tutaj najwyższą rozdzielczość, ma IPS a do tego wszystkie podstawowe porty. Jedyny minus taki, że brak mu wbudowanego modemu 3G, czyli musisz dokupić zewnętrzny modem pod USB, jeśli chcesz korzystać z internetu poza zasiegiem Wi-Fi - czyli np. na uczelni (choć niektóre udostępniają sieć). Zewnętrzny modem czyli coś takiego np. http://tabletoid.pl/akcesoria-do-tablet ... letu-kiano. Zresztą pozostałe modele, które wymieniłaś zdaje się, że 3G też nie mają. Ewentualnie zastanowiłbym się jeszcze nad Lenovo bo to jednak najbardziej znana marka z tych wymienionych.
marcus

Jaki tablet wybrać?

Postprzez iga015 » 3 Mar 2014, o 21:12

Osobiście zastanawiałam się nad Prestigio z tego względu, iż na stronie jest wyraźnie opisane jakie pliki jest w stanie odtworzyć. A że niestety nie znam się praktycznie w ogóle na tabletach, nie mam pojęcia, czy jest jakaś możliwość zainstalowania programu/aplikacji do odtwarzania konkretnych plików, czy każdy tablet ma zaprogramowane co jest w stanie odtworzyć?
iga015

Jaki tablet wybrać?

Postprzez jacek111 » 3 Mar 2014, o 23:53

Witam, tak, na tabletach możesz normalnie instalować nowe aplikacje, które pozwolą na otworzenie innych typów plików. Przykładowo, na system operacyjny Android - czyli ten, który jest aktualnie praktycznie we wszystkich tańszych (i nie tylko) tabletach możesz ściągnąć m.in. pakiet biurowy taki jak KingSoft Office. To taki MS Office na Andoida właśnei (jeden z wielu). Jego zaleta jest taka, że pozwala na otwieranie m.in. plików docx, pptx itp. czyli tych windowsowych. Tak samo może ściągnać odtwarzacze audio, wideo, edytory graficzne itp... Podsumowując: raczej nie traktowałbym tych formatow wypisanych na stronie jako najważniejszego kryterium.
jacek111

Jaki tablet wybrać?

Postprzez GrimPiece » 4 Mar 2014, o 23:22

@iga015 ogólnie to zadania, do których chcesz wykorzystywać tablet są na tyle mało wymagające, tzn. nie potrzebują jakiejś dużej mocy obliczeniowej, że każdy z tych tabletów da radę. Jak już to skupiłbym się właśnie na ekranie, bo jeśli chcesz dużo czytać i pisać na tablecie, to przydadzą się dobre kąty widzenia i duża jasność ekranu. Kąty są dobre, gdy ekran ma tzw. IPS a o jasności widzenia można często przeczytać w testach tabletów. Jasność jest ważna przy uzywaniu tabletu na zewnątrz - gdy jest kiepska jasnosć ekranu, to po wyjściu na świeże powietrze na ekranie tabletu widzisz tylko własne odbicie;) tak jak pisał Jacek111 na te formaty nie ma co patrzeć, bo zawsze mozesz zainstalować nowe oprogramowanie.
GrimPiece

Re: Jaki tablet wybrać?

Postprzez bartek_tsw » 5 Mar 2014, o 18:27

Wbrew pozorom, całkiem znośne są te tablety z biedronki. Jeśli dla dziecka, do gier, to idealne wręcz. Jeśli do korzystania z internetu - tu jest troche gorzej, bo mają problemy z łączeniem się z WiFi. Swoją drogą wiem, że często w takich miejscach udzielają się osoby, które próbują jakiś produkt wypromować. Dlatego zazwyczaj przed zakupem zasięgam opinii na portalu, gdzie podają tylko informacje, co się w danym modelu psuje, jakie są jego wady. Tutaj link: http://cosiepsuje.com/
bartek_tsw

Postprzez Raffii » 5 Mar 2014, o 21:48

Tablety Manty i Larka zdecydowanie Ci odradzam ze względu na dość dużą awaryjność. Mam dla Ciebie ciekawą propozycje .
Pentagram Quadra 7 kupisz taniej od podanych przez Ciebie modeli, a parametry ma porównywalne :)

Pozdrawiam,

Rafał
Awatar użytkownika
Raffii

Jaki tablet wybrać?

Postprzez iga015 » 5 Mar 2014, o 23:54

Rafał przyjrzałam się Twojej propozycji z bliska. Faktycznie parametry ma porównywalne do podanych przeze mnie pozycji. Jednakże z tego, co udało mi się wyczytać jakiś czas temu w internecie, ekran 5-cio punktowy, jaki posiada Pentagram nie jest najsprawniejszy i najwygodniejszy w użytkowaniu (jeżeli plotę głupoty w tym momencie, bardzo proszę o wyprowadzenie mnie z błędu :) ). Czytając opinie różnych ludzi wypowiadających się na temat tego tabletu - niestety byłam w stanie policzyć na palcach u jednej ręki pozytywne zdanie na jego temat. Choć nie przeznaczam na zakup tabletu wielkich pieniędzy (patrząc na cennik modeli z wyższej półki) wolałabym uniknąć sytuacji, w której tablet psuje mi się zaledwie po niecałym roku użytkowania. Co prawda cena jest faktycznie mniejsza, ale w porównaniu z ilością negatywnych komentarzy, na które natrafiłam, myślę, że dorzucenie tych 50 zł nie będzie ogromnym obciążeniem dla mojego portfela, a być może pozwoli mi uniknąć niemiłej niespodzianki i dużego rozczarowania ;)
iga015

Postprzez marcus » 7 Mar 2014, o 02:07

bartek_tsw napisał(a):Wbrew pozorom, całkiem znośne są te tablety z biedronki. Jeśli dla dziecka, do gier, to idealne wręcz.

Fakt, też jestem często pozytywnie zaskoczony. Oczywiście samemu nie dane było mi testować wielu GoCleverów, ale sądząc po opiniach, testach, doniesieniach forumowiczów to budżetowce radzą sobie aktualnie naprawdę dobrze. Oczywiście jesli dysponujemy wystarczająco dużą ilością gotówki to zawsze lepiej postawić na markowy sprzęt. Ale jeśli mamy okrojony budżet nie tracimy znowu tak wiele, jak mogłoby się wydawać. Co prawda zdarzają się jedynie takie przypały, jak Wi-Fi ze słąbym zasięgiem albo zrywające połączenie po zablokowaniu ekranu... Ale pewnie i to niedługo będzie coraz rzadziej się pojawiać. Jeszcze niedawno wiele osób narzekało na trzeszczące obudowy i źle spasowane elementy - dziś w testach można wyczytać często, ze tablet za 4 stówki jest bardzo ładnie wykonany.

To tylko potwierdza, że w przypadku, takim jak Iga, kupowanie taniego sprzęciku jest tym bardziej na miejscu.
marcus

Jaki tablet wybrać?

Postprzez rik87r » 10 Mar 2014, o 15:54

witam Raffi dzięki za udostępnienie filmu instraktórzowego z Tabloidem bardzo dobry pomysł z tym był pozdro
rik87r

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 5 gości