Jaki wybrać tablet?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Jaki wybrać tablet?

Postprzez BlackCat » 18 Lut 2014, o 20:44

Cześć. Stoję przed decyzją zakupu pierwszego tableta. Nie znam się na tym ani trochę więc proszę Was o radę.

Cena: do 700 zł.

Tablet musi mieć:
- Wi-Fi, 3G
- trzymać koło 6h
- 1gb

Dobrze byłoby gdyby posiadał wejście na kartę micro sd (nie jest to niezbędne). Będę go używać głównie do przeglądania internetu, oglądania video w czasie podróży, ewentualnie gier, oraz do nauki języków.

Mam możliwość kupienia używanego nexusa 7 1-generacji 16GB w cenie 500 zł. Czy to jest dobry pomysł?

Myślałam także nad: ASUS MeMO Pad HD 7, Lenovo IdeaTab A3000. Szczerze w ogóle się na tym nie znam, więc czekam na Wasze opinie.
BlackCat

Jaki wybrać tablet?

Postprzez marcus » 18 Lut 2014, o 22:38

Cześć BlackCat, Nexus to zawsze dobra opcja, jeśli chcesz mieć ładny obraz i dość szybki tablet. Minus jest taki, ze nie ma wejścia na karę microSD (BTW w zasadzie wszystkie tablety to mają, więc w tym wypadku to dość dziwne). Co do ceny - radzę się dobrze rozejrzeć po Allegro za ile chodzą teraz takie Nexusy, II generacje kosztuje niecałego tysiaka. No i pytanie oczywiście w jakim stanie jest używany tablet. Gwarancji pewnie też już nie ma, aczkolwiek nexusy nie są szczególnie awaryjne, więc brak gwarancji nie musi być dużym problemem.

Dwa pozostałe to też dobry wybór, pytanie czego dokładnie potrzebujesz. ASUS nie ma chyba modemu 3G.
marcus

Jaki wybrać tablet?

Postprzez Marcin Bąbelek » 18 Lut 2014, o 23:15

Wszystkie wymienione przez Ciebie modele są ok. Który najlepszy, to zależy czego oczekujesz - chcesz na nim przede wszystkim oglądać filmy, grać, siedzieć na fejsie, czytać e-booki? MeMO nie ma 3G, więc pytanie czy nadal bierzesz go pod uwagę? Ewentualnie możesz dokupić modem pod USB (coś takiego http://tabletoid.pl/akcesoria-do-tablet ... letu-kiano). Nexusa bym nie brał jesli chcesz instalować dużo nowych aplikacji, nowych gier itp, bo szybko zapchasz sobie pamięć i będziesz musiała na bieżąco usuwać jedne apki, żeby wrzucić kolejne.

Poza tym możesz się tez zastanowić nad markami takimi jak Modecom, Prestigio i Pentagram. To firmy, które mają dość szeroką ofertę tabletów w niższych cenach, a do tego serwisy w Polsce, wiec w razie problemów możęsz liczyć na szybszą naprawę sprzętu.
Marcin Bąbelek

Re: Jaki wybrać tablet?

Postprzez BlackCat » 19 Lut 2014, o 01:24

Teraz zastanawiam się czy w ogóle 3G jest mi niezbędne (jest taka opcja aby z telefonu zrobić router). Wolałabym aby tablet posiadał wejście na kartę micro sd. Dziękuję za rady, jeszcze to przemyślę i jak będę miała jakieś pytania będę pisać.
BlackCat

Jaki wybrać tablet?

Postprzez Marcin Bąbelek » 19 Lut 2014, o 23:56

@BlackCat jeśli miałbym wybierać pomiędzy wejściem na kartę pamięci a wbudowanym modemem 3G to tez zdecydowaniem wolałbym to pierwsze. Zwłaszcza, że - tak jak piszesz - da się to połączenie załatwić na kilka innych sposób. Poza routerem w telefonie możesz też np, kupić dodatkowy bezprzewodowy modem 3G z Wi-Fi i wtedy podłączasz do niego i tablet i telefon. Oczywiście te inne opcje są dobre jeśli masz zamiar korzystać z 3G powiedzmy raz na tydzień, w podróży itp. Bo jeśli każdego dnia przez kilka godzin to robi się trochę uciążliwe - choćby dlatego, że musisz pamiętać o ładowaniu wszystkich urządzeń.

Jasne, pytaj - chętnie pomożemy:)
Marcin Bąbelek

Jaki wybrać tablet?

Postprzez BlackCat » 31 Maj 2014, o 16:08

Cześć, tu znowu ja. Wybór tableta jest chyba dla mnie za trudny, bo ciągle jakieś oglądam i czytam opinie. A tu okazuje się, że jeden laptop ma słabą baterię, drugi się nagrzewa ... No i wybrać nie mogę.
Co myślicie o tych tabletach?
Samsung Galaxy Tab 3 T310
Samsung Galaxy Tab 3 T311 8.0 16GB
LG G Pad 8.3 (LG V500.APOLWH)
Lenovo Ideatab Yoga B6000 16GB
Dell Venue 8 (Venue0004)
Asus MeMO Pad 8 ME180A

Zastanawiam się, czy 3G jest mi naprawdę niezbędne.
Najbardziej biorę pod uwagę kupno Samsung Galaxy Tab 3 T310. Nie wiem czy jest sens dawania za tableta 1000 zł jeśli ma mi służyć do podstawowych funkcji.
BlackCat

Jaki wybrać tablet?

Postprzez jacek111 » 1 Cze 2014, o 16:29

1000 zł niekoniecznie warto dawać, ale warto kupić coś markowego. Najtańsze markowe 7" masz za ok 600 zł. Widzę, że tutaj wymieniłaś same 8" chyba poza tym pierwszym Galaxy Tabem chyba. A zarówno Dell Venue jak i MemoPad są też w wersji 7" i mneij kosztują. A tak poza tym to wszystkie modele, które wymieniłaś są ok i na pewno wystarczą do podstawowych zastosowań.
jacek111

Jaki wybrać tablet?

Postprzez marcus » 6 Cze 2014, o 21:37

nie ważne który kupisz, na pewno będziesz zadowolona - wypisałaś praktycznie same dobre sprzęty. Do czytania na pewno każdy z nich wystarczy. Raczej na Twoim miejscu zatanowiłbym się jaki chce system (Windows czy Android) i popatrzył, który z nich ma największą gęstość pikseli i dobrą jasność ekranu. Jak poguglujesz trochę to w testach na benchmarku albo tabletowo są takie rzeczy wypisane. Poza tym Samsungi mają jakieś przypały z bateriami od czasu do czasu, co mnie osobiśćie trochę zniechęca do tej marki.
marcus

Jaki wybrać tablet?

Postprzez johnnorton » 10 Cze 2014, o 13:54

Kup Samsunga Galaxy Tab
johnnorton

Jaki wybrać tablet?

Postprzez GrimPiece » 10 Cze 2014, o 16:57

@johnnorton jakieś argumenty za lub przeciw?
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 4 gości