Kiano Core 10.1 Dual 3G vs Kiano Intelect 8 3G MS

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Kiano Core 10.1 Dual 3G vs Kiano Intelect 8 3G MS

Postprzez krisowy » 19 Wrz 2015, o 17:31

Witam. Niedługo zaczyna się rok akademiki stąd postanowiłem kupić sobie pierwszy w życiu tablet. Docelowo ma on służyć na zajęcia czyli notatki itd. Ale wiadomo, że w praktyce nie będzie to jego jedyne przeznaczenie bo pewnie od czasu do czasu trochę na nim pogram, obejrzę jakiś film czy posiedzę na facebooku. Posiedziałem trochę na stronach różnych sklepów RTV i po analizie wybrałem dwa modele:

-Kiano Core 10.1 Dual 3G (w promocji 299 zł) normalnie 499.
-Kiano Intelect 8 3G MS (w promocji 399 zł) normalnie 499.

Osobiście bardziej przemawia do mnie ten drugi. Po pierwsze dlatego, że mimo iż w smartfonach wyznaję zasadę tylko android, to na tablecie (mimo iż nigdy owego nie miałem) myślę, że lepszym rozwiązaniem byłby windows. Do tego w sklepie w którym go kupuję dają w zestawie pakiet office 365 personal co bardzo wspomogłoby główne przeznaczenie tego tabletu. Jednak tu pojawia się kilka minusów. Czy 8 cali to nie za mało aby pisać na nim kilka godzin dziennie notatki z zajęć (Kiano Core jest o 2 cale większy), oraz czy bateria 4400 to trochę nie za mało (Kiano Core ma 8000). Prosiłbym o pomoc bo tak jak pisałem nie miałem nigdy tabletu i jestem trochę zielony w tej kwestii. Pozdrawiam.
krisowy

Do: Kiano Core 10.1 Dual 3G vs Kiano Intelect 8 3G MS

Postprzez GrimPiece » 21 Wrz 2015, o 16:40

poczytaj sobie jeszcze recenzje i opinie na róznych forach, bo same oferty sklepów to mało, żeby wybrać dobry sprzęt. Zresztą to, że wybrałeś dwa tablety Kiano to potwierdza ;) akurat intelect to podobno dość udany model, ale sama firma jest raczej "chińska". Przede wszystkjim możesz szybko mieć problemy z baterią, zawieszki itp. Na studia lepiej wybrac coś solidniejszego. Jeśli chcesz mieć dobrą baterię, to moim zdaniem nie ma lepszego wyboru niż Lenovo Yoga - pierwsza wersja jest aktualnie dość tania, jak trochę dołożysz to będziesz mieć tablet, który trzyma na baterii po kilkanaście godzin. 8-cali faktycznie dość mało jak na poważniejszą pracę, 10" na pewno będzie lepsze.

Dobry sprzęt do takich rzeczy to jest też Galaxy Note 10 - ale to już droższy sprzęt.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 5 gości