Kruger & Matz Eagle 1065 czy Samsung Galaxy TAB 4 10.1

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Kruger & Matz Eagle 1065 czy Samsung Galaxy TAB 4 10.1

Postprzez D1_PITER » 2 Gru 2014, o 18:25

Witam

Zamówiłem tablet K&M 1065 i jutro mam iść go kupić w sklepie.

Mam pytanie. Czy ekran jest dobrej jakości? Mam na myśli jasność, kontrast, czerń, odbicia światła? Jak sobie radzi na zewnątrz? I czy ta rozdzielczość jest w pełni wystarczająca i działa na korzyść tego urządzenia czy może zbytek który tylko obciąża podzespoły?

Biorę pod uwagę jeszcze Samsunga Galaxy Tab 4 10.1 który jest generalnie słabszym urządzeniem sprzętowo i droższym ale jakość wyświetlanego obrazu jest wyjątkowo dobra. Pomijając nawet kiepską rozdzielczość która w Samsungu wypada całkiem OK w porównaniu do innych urządzeń o tej samej przekątnej i rozdzielczości.

K&M nie miałem okazji żadnym się bawić więc jedyne co budzi moje wątpliwości to ekran, no i może dotyk. Bo raczej z wydajnością nie będzie problemu przy tych parametrach podzespołów.

Proszę o szybką odpowiedź, gdyż jutro wybieram się do sklepu.
Pozdrawiam
Piotr
D1_PITER

Do: Kruger & Matz Eagle 1065 czy Samsung Galaxy TAB 4 10.1

Postprzez marcus » 3 Gru 2014, o 18:26

Ja bym brał Samsunga. Kruger Matz to typowa budżetowa marka, czytaj: ładna specyfikacja a niekoniecznie realnie dobra jakość. Dość wydajny pewnie będzie, ale wydajneijszy od Samsunga? NIe jest to przesądzone na podstawie samej specyfikacji - dopiero w testach takie rzeczy wychodzą, więc polecam zajrzeć jeszcze do jakiś benchmarków.

Co do rozdizelczośći - to kwestia preferencji, jak lubisz super ostry ekran to np. takie 1280 x 800 może Ci nie wystarczyć, chociaż to często spotykana rozdzielczość, która wielu osobom pasuje. Jest też kwestia kątów widzenia, jasności maksymalnej, równomierności podświetlenia - te rzeczy zwykle gorzej wypadają w markach pokroju Kruger Matz. Sam zresztą zauwayzyłeś, że Samsung wygląda świetnie, pomimo, że wg specyfikacji można by się psodziewać gorszego efektu.

Hmm... pewnie i tak nie zdążyłęm przed Twoją wycieczką do sklepu? ;)
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości