Lenovo s6000 czy Acer iconia a3 ?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez babku » 11 Sie 2014, o 08:28

Jak w temacie nie wiem, który tablet wybrać chodzi o obydwie wersje z wi-fi ( bez 3g z hdmi) mniej wiecej są w podobnym przedziale cenowym i tej samej specyfikacji za lenovo bardziej przemawia pojemniejsza bateria nie wiem na ile godz się to przekłada ? w porównaniu do acera oraz to, że karte SD można poszerzyć do 64gb (acer 32gb) no i ładowarka jest uniwersalna.
Za acerem przemawia sama firma jakoś bardziej mam do niej zaufanie i głośniki które są umiejscowione po bokach w lenowo są niefortunnie z tyłu.

Obydwa są bardzo podobne przy lenovo jest więcej opini i testów przy acerze nie znalazłam żadnej opinii nie moge znaleźć żadnego w sklepie stacjonarnym wiec bedzie wchodziła w rachubę gwarancja typy doo-to-door jeżeli kupię przez internet z tego co mi wiadomo w lenovo są problemy z tego typu gwarancją jak jest z acerem nie wiem.
Głównie chodzi mi o niezawodność żeby zaraz się nie zepsuł.
Jeszcze jedno pytanie odnośnie gwarancji jeżeli kupię tablet np w vobisie czy komputroniku przez ich sklep internetowy to w razie zepsucia się tabletu w ramach gwarancji mogę oddać do naprawy do jakiegokolwiek pkt ich sklepu ?

Inne propozycję również wezmę pod uwagę tyle, że tablet musi mieć minimum 10 cali i HDMI oraz max do 800zł
Chce kupić we wrześniu więc jeszcze trochę czasu mam na zastanowienie się, ale wolę się zapytać osób które bardziej znają się na tego typu sprzętach lub też mają któryś z tych tabletów i mogą się w tym temacie wypowiedzieć ? ;)
babku

Postprzez jacek111 » 11 Sie 2014, o 16:55

Zarówno Lenovo, jak i Acer to porządne marki, także o to, ze sprzęt będzie się psuł nie musisz się martwić. Oczywiście wadliwe modele zawsze się trafią, ale na pewno nie jest tak, że tablety ktorejś z tych marek ciągle robią problemy - moim zdaniem pod tym względem remis międyz Lenovo i Acerem.

Z gwarancją nie powinno być problemów, w sieciówkach można z reguły oddawać w dowolnym sklepie albo od razu do serwisu danej marki jeśli masz taki w pobliżu.

W tej cenie i 10" to dostaniejsz jeszcze Asus Memo Pad 10". Wersja 7" ma bardzo spoko wydajność, myślę, że 10" będzie podobnie.
jacek111

Postprzez marcus » 11 Sie 2014, o 17:09

Lenovo ma chyba nieco nowszy procesor. Lenovo Yoga 10" podobno trzyma na baterii 18h i to przy normalnym użytkowaniu. Jak widać Lenovo potafi zadbać o dobrą pracę na baterii... Aczkolwiek jak jest dokładnie w S6000 to nie wiem. Ten o którym pisze sferis jest chyba właśnie z linii Yoga i trzyma długo. W budżecie powinien się zmieśćić.
marcus

Postprzez Masters12 » 12 Sie 2014, o 10:40

Lenovo S6000 wypada dobrze:) jednak ma krótszy czas pracy na baterii ;)

W tej cenie możesz zobaczyć na standardowego Samsung Galaxy Tab4 SM-T530 kilka dni temu była promocja samsunga na Taby S szkoda że nie skosiłeś się bo pasowałby tutaj fajnie:)
Masters12

Postprzez GrimPiece » 12 Sie 2014, o 21:01

s6000 ma krótszy czas na baterii niż Acer? To Acer ile trzyma? :D chyba, że mi się modele Lenovo pomyliły...

Galaxy Tab 4 to nie jest przypadkiem lipa jeśli chodzi o tę nową serię? O S słyszałem lepsze rzeczy niż o czwórce.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości