Lenovo Yoga 2, Toshiba Excite Pro A Może Coś Innego?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Lenovo Yoga 2, Toshiba Excite Pro A Może Coś Innego?

Postprzez yec » 1 Lis 2014, o 12:42

Witam.

Chcę kupić tablet. Urządzenie będzie mi potrzebne do typowych zadań. Przeglądanie internetu, poczta, film itp, jakaś prosta gierka. Sprzęt musi mieć dobry wyświetlacz 10,1 cala, wbudowany modem 3g. Musi działać płynnie bez zacięć szczególnie przeglądając rozbudowane strony internetowe.
Po przejrzeniu internetu wytypowałem dwa urządzenia:

1. Lenovo Yoga 2 10.1 1050L
Plusy: bateria, możliwość postawienia w pionie. Minus: brak hdmi
2. Toshiba Excite Pro AT10LE-A-107
Plusy: rozdzielczość ekranu, hdmi. Minus: podobno się mocno grzeje

Który z tych tabletów według Was będzie wydajniejszy (Tegra 4 vs Intel Atom)?

Do tabletu docelowo chcę dokupić małą klawiaturę bluetooth i tutaj też pojawia się pytanie troszkę z innej beczki. Czy kilka urządzeń połączonych poprzez bluetooth będzie działać poprawnie (płynnie)np. słuchawki, klawiatura, mysz?

Co sądzicie? Może polecicie coś innego w podobnym przedziale cenowym (ok. 1500zł max. 2000). Może coś z windowsem?

A może transformer np. Asus T100TAL? Tutaj wszystko mi pasuje ale w necie ptaszki ćwierkają, że wyświetlacze pękają i gwarancja tego nie obejmuje.

P.S. Nie orientujecie się czy w Yoga 2 tablet wejście audio jest typu combo (słuchawki/mikrofon) czy tylko słuchawki?

Z góry dzięki
Pozdrawiam
yec

Do: Lenovo Yoga 2, Toshiba Excite Pro A Może Coś Innego?

Postprzez GrimPiece » 2 Lis 2014, o 13:23

Moim zdaniem to przede wszystkim kwestia preferencji. Do takich zastosowań jak wymieniłeś wszystkie te tablety będą bardzo ok. Jeśli wolisz mocną baterię to bierz Yogę, a jak rozdzielczość to Toshiba Excite Pro.

Wydajnosć sprawdzisz wiarygodnie tylko po pełnych testach tabletu. Sam procesor to za mało, żeby przesądzać. Są bardzo wydajne tablety na tegrze, na intelu z reguły wszystko ładnie śmiga, ale gorsze modele też się trafiały.

Z urządzeniami Bluetooth powinno być ok. Chodziły kiedyś słuchy że na starsyzch telfonach / tabletach działało tylko jedno urządzenie naraz, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Zresztą nawet jakby - miało to dotyczyć starego standardu BT a nowe tablety mają z regyły 4.0.
GrimPiece

Postprzez Raffii » 6 Lis 2014, o 10:39

HDMI w przypadku Yoga 2 nie jest minusem możesz wykorzystać Wi-Di do przerzucania obrazu. Poza tym na 10 calowym urządzeniu nie zauważysz różnicy pomiędzy rozdzielczością z Yoga 2 i z Toshiby bo to za mały ekran. Zagęszczenie pikseli jest bardzo duże w obu przypadkach. Co więcej wyższa rozdzielczość wymaga mocniejszych parametrów jak procesor ram itd aby wszystko działało płynnie. Ja wybrałbym Yoge 2.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez yec » 24 Lis 2014, o 13:08

Minęło trochę czasu.
Kupiłem Lenovo Yoga 2 10 cali (1050L). Krótko opisze moje wrażenia.

Obudowa. Moim zdaniem dobrze wykonana i spasowana. Nic nie trzeszczy. Rozkładana podstawka jest aluminiowa. Reszta plastik.
Urządzenie dzięki komorze batrii dobrze leży w dłoni. Tablet do najlżejszych nie należy.
Rozkładana podstawka jest fajna. Korzystam z niej pratycznie cały czas jeżeli tablet nie jest trzymany w dłoniach. (rozłożoną podstawkę widać podczas robienia zdjęć tylną kamerą).
Na obudowie znajdziemy złącze micro USB, złącze słuchawek (wejście typu COMBO- mikrofon i słuchawki). Na tylnej ściance obudowy za zaślepką umieszczone zostały sloty na kartę micro SD i micro Sim. Brak HDMI. Jest WiDI (opcja widoczna w ustawieniach urządzenia)- nie testowałem.

Wyświetlacz Full HD. Dobra jakość i jasność wyświetlanego obrazu. Kąty widzenia dobre ale można zauważyć że przy dużym odchyleniu kolory się nieznacznie zmieniają.
Wyświetlacz się mocno "palcuje".
Wadą jest umieszczenie kamery i czujnika oświetlenia z boku urządzenia (użytkując w pozycji poziomej). Odruchowo są one zasłaniane przez dłoń podczas pracy co w przypadku ustawienia automatycznej jasności wyświetlacza powoduje przyciemnianie ekranu.

Android działa płynnie. Przy codziennych zadaniach takich jak przeglądanie stron (działa płynnie nawet w wersji komuterowej), poczta, filmy itp działa bardzo dobrze. (tak jak pisałem w poprzednim poście urządzenie nie będzie użytkowane do zaawansowanych gier czy programów dlatego nie jestem w stanie stwierdzić jak tablet będzie sprawował sie w tych kwestiach). Internet 3g działa poprawnie, nie rozłącza się, nie gubi sygnału (brak funkcji telefonu).

Ogólnie jest zadowolony z zakupu ale mam z nim jeden problem.
Tablet współpracuję z internetem prepaid austryjackiego operatora tele ring. Jak napisałem wcześniej brak w nim funkcji telefonu i tutaj pojawia sie probem. Żeby doładować konto za pomocą telekodu należy wpisać kod *103*14 cyforwy kod#. Nie da się tego zrobić ponieważ brak aplikacji telefonu. Próbowałem zainstalować pierwszą lepszą aplikację telefonu z Google Play ale nie działa- błąd obsługi telefonu.
Wiadomo, że można wyjąć kartę sim, przełożyć do telefonu, doładować i wrócić ale to jest trochę kłopotliwe. Doładowanie z bankomatu, konta bankowego też nie wchodzi w grę.

Macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu, jakaś aplikacja, root?
Dyskusja na ten temat --> http://tabletoid.pl/forum/obudowa-gniazda/problem-z-kodami-mmi-lenovo-yoga-2-1050l-t5351.html

Pozdrawiam
yec

Postprzez Raffii » 24 Lis 2014, o 23:43

Z tym doładowaniem to ciężka sprawa. Ogólnie poza Unią Europejską z tego tabletu można dzwonić, ale nie polecam instalowania softu z telefonem na własną rękę.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez jacek111 » 25 Lis 2014, o 23:31

@yec dzięki za rozbudowany opis. proponuje, żeby admin przeniósł na osobny wątek.

Nie należy do najlżejszych - coś za coś. Gdzieś ta bateria się musi zmieścić ;)

Co masz na myśli mówiać o dobrej jasności - testowałeś na zewnątrz? Dopiero wtedy wychodzi czy faktycznie jest dobra.

@Raffii Chcesz powiedzieć, że po zainstalowaniu odpowiedniej apki będzie można dzownić? A jeśli tak to czemu nie polecasz instalowani takiego softu? Zwykłą apka ma jakoś namieszać solidnie? :hmm2:
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości