Lenovo YOGA TABLET 2

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Lenovo YOGA TABLET 2

Postprzez szybki76 » 22 Paź 2014, o 13:02

Witam.

Planuje zakup tabletu Lenovo Yoga. W związku z tym mam pytanie, który model wybrać. Zależy mi by miał modem GSM, FHD (dużą rozdzielczość, 10 cali).
Znalazłem nowy tablet Lenovo YOGA TABLET 2. Nigdzie nie potrafię znaleźć żadnej opinii na jego temat. Zastanawiałem się nad wyborem B8080 lecz ta seria 2 przykuła moją uwagę. Doradźcie, który lepiej wybrać.

Procesor Intel Atom Z3745 (4 rdzenie, od 1.33 GHz do 1.86 GHz, 2MB cache)
Układ graficzny Intel HD Graphics
Pamięć RAM 2 GB DDR3
Pamięć wbudowana 16 GB
Typ ekranu Pojemnościowy, 10-punktowy, IPS
Przekątna ekranu 10.1"
Rozdzielczość 1920 x 1200
Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth
Wbudowany modem 4G
Wbudowany moduł AGPS
Złącza Micro USB - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
Gniazdo kart SIM - 1 szt.
Bateria Litowo-jonowa 9600 mAh
Zainstalowany system operacyjny Android 4.4 KitKat
Dołączone oprogramowanie Google Play (Android Market)
Kamera 1.6 Mpix - przód
8.0 Mpix - tył
Dodatkowe informacje Wbudowany głośnik mono
Wbudowany mikrofon
Akcelerometr
Dołączone akcesoria Zasilacz
Kabel USB
szybki76

Do: Lenovo YOGA TABLET 2

Postprzez GrimPiece » 22 Paź 2014, o 19:39

JAk masz kasę i nowa Yoga ma wszystkie funkcję, których potrzebujesz to brałbym bez zastanowienia. PAmiętaj tylko że wersja z windowsem nie ma 3G - nie wiem czy Ci na tym zależy. Opinii na razie jest niewiele i pewnie nie będize też nikogo na forum kto go przetestował. Poprzednia Yoga jednak była tak udana, że można się spodziewać naprawdę dobrego tabletu. Oczywiscie specyfikacja to potwierdza ale samą listą bebechów nie można sie do konca sugerować (bo wówczas opłacałoby się kupować głównie GoCelvery czy Modecomy)
GrimPiece

Postprzez szybki76 » 22 Paź 2014, o 20:49

Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiałem się jeszcze nad Samsungiem Tab S 8.4 z LTE. I mam dylemat pomiędzy tymi dwoma tabletami. Sam nie wiem. Jakoś wydaje mi się, że Lenovo jest solidniejszy, sprawdzony i bardziej funkcjonalny no i ten akumulator! Samsung trochę plastik ale ma specyfikację niezłą lecz wyświetlacz mniejszy ale za to większej rozdzielczości.
Jak myślicie? Pakować się w Samsunga czy iść w stronę Yogi 2?
szybki76

Postprzez jacek111 » 23 Paź 2014, o 16:01

Szczerze mówiać - trudno powiedzieć. Samsung czasami niestety negatywnie zaskakuje - kilka razy widziałem zwłaszcza wątki dotyczace problemów z baterią w galaxy tabach 3. Ktoś tu na forum kiedyś tez pisał, ze kupil nowego samsunga galaxy tab 4 i Dell Venue, ktory był o stówe tańszy i tablet Della okazał się znacnzie lepszy...

Z drugiej strony te S-ki wypadaja raczej dobrze. Oczywiście radzę jeszcze dobzre przewertowac opinie, ale z informacji, które do mnie dotarly to jest dobry tablet.

Za to o Lenovo Yoga (jedynce) opinie są w 99% dobre, a dwójcce na razie jeszcze trochę malo info, ale można się spodziewać dobrego sprzętu.

Inna sprawa - czy miałes stycznośc z tabletami 10" i 8" cali? Róznixa jest wbrew pozorom całkiem duża i moze po prostu jak sprawdzisz oba rozmiary naocznie to decyzja będzie jasna ;) Nie mowię oczywiście, że ktorych jest lepszy lub gorszy, jednak często zdarza się, ze ktoś "musi" mieć co najmneij 10" a ktoś inny max 8".
jacek111

Postprzez szybki76 » 24 Paź 2014, o 08:27

Witajcie.

Wczoraj kupiłem Yoge 2 10 cali z LTE. Jak na razie jestem pod wrażeniem. Nie miałem możliwości przetestować go gruntownie. Urządzenie solidne nic nie trzeszczy skrzypi itp, wyświetlacz super no i ta funkcjonalność podstawki the best. Dodam jeszcze, że głośniki w tym modelu grają niesamowicie fajnie. Odwzorowanie dźwięku z tak małych głośników jest rewelacyjne.
Jak potestuję go dłużej to zdam relację.
szybki76

Postprzez GrimPiece » 24 Paź 2014, o 21:34

Lenovo ewidentnie dało radę z kontynuacją Yogi i wygląda na to, ze będzie kolejny hit, taki jak poprzednia Yoga. Gratuluję udanego zakupu, dłuższa opinia oczywiscie mile widziana ;)
GrimPiece

Postprzez szybki76 » 7 Lis 2014, o 14:55

Witam po 3 tyg testów.

1. Wyświetlacz. Rozdzielczość FHD jest wystarczająca do przeglądania stron, zdjęć itp.
2. Procesor i jego wydajność - jak narazie nie zaliczyłem żadnej zawiechy, spowolnienia czy też innych niepokojących objawów.
3. Pamięć 2 GB - średnio zostaje wolne około 800-900 MB więc chyba jest OK.
4. Modem LTE - testowałem na Aero2 bez problemów śmiga, dodatkowo sprawdzałem na Orange i 4G (LTE) wymiatało.
5. Problemem jest dostać etui zamykane, bo jeszcze nie ma. Zostałem zmuszony do zakupu oryginalnej wsuwki + folię, którą musiałem przyciąć (B8080) .
6. Tablet się nie grzeje podczas normalnego używania. W sumie na grach też nie zauważyłem przegrzania.
7. Małą wadą (nie wiem czy to przypadłość mojego modelu) jest delikatny dystans w mocowaniu podstawki z lewej strony. Jak u Was to wygląda bo nie wiem czy to reklamować? W sumie nie przeszkadza no ale...
8. Akumulator - jak dla mnie rewelacja. Moja córka używa tabletu namiętnie i wystarcza na 2 dni intensywnej pracy. Dodatkowo oglądam na nim dość często NC+
9. Do celów domowych polecam naprawdę 10 cali - miałem brać 8 cali ale nie żałuję.
10. Zainstalowałem sobie Luncher NOVA, który dodaje dużo więcej możliwości niż oryginalny Lenovo - polecam.

I to by było na tyle. Jeśli macie pytania to śmiało.
szybki76

Postprzez marcus » 7 Lis 2014, o 16:01

Dzięki za podsumowanie. Przyda się, bo na pewno jeszcze ludzie będą o niego wiele razy pytać, to będzie można ich odesłać tutaj.

Co do podstawki to to jest cecha charakterystyczna Lenovo Yoga, więc jak już to ktoś z Yogą by sie musiał odezwać.

Piszesz, ze tablet daję radę 2 dni bez ładowania - ale ile mniej więcej godzin dziennie ?

2 GB trochę mało - pytanie czy na karcie można domyślnie instalować? sprawdzałeś może?
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości