"Mobilny" tablet do 1300 zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

"Mobilny" tablet do 1300 zł

Postprzez Pacio » 26 Gru 2014, o 13:56

Witam,
Jestem studentem w poszukiwaniu tabletu głównie do nauki(pdf, word, zdjęcia, skany książek, od biedy tworzenie i edycja plików tekstowych) oraz internetu, choć w celach rozrywkowych pewnie też. Musi mieć wbudowany modem. Zależy mi na tym żeby był to sprzęt jak najbardziej wydajny, oczekuję braku lagów, zacięć itp. Co do systemów, nie W8, nie i jeszcze raz nie. Kompletnie ten system mi nie podchodzi. Wielkość akceptowalna przeze mnie to do 9 cali. Co do konkretnych modeli, spoglądałem w kierunku Samsunga Tab Pro, i nieśmiało w kierunku Tab S. Yoga Tab ze względu na swoją specyficzną budowę odpada. Jeśli chodzi o ceny to tak jak w temacie, raczej allegro niż sklepy stacjonarne.
Pacio

Do: "Mobilny" tablet do 1300 zł

Postprzez benkp » 27 Gru 2014, o 16:41

Galaxy Tab to bardzo dobry tablet. Oczywiście cena nie jest taka niska ale za to świetne wykonanie, powinieneś być z niego zadowolony. Wiesz jeszcze nad czym możesz się zastanowić? Świetny jest Asus Memo Pad: http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/7894021 Wprawdzie 10 cali ale oferuje świetną jakość obrazu Full Hd, dobre parametry oraz modem 4g.Jest również w dobrej cenie ponieważ kupisz za niecały 1000 zł.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez marcus » 27 Gru 2014, o 18:15

galaxy tab pro jak i s będą ok.

A hybrydy Cię interesują? np. asus transformer book?
marcus

Postprzez Pacio » 29 Gru 2014, o 13:35

Hybryda byłaby fajna gdyby nie rozmiar. Jak zaznaczyłem w 1 poście, 9 cali to dla mnie górna granica. Chce żeby był to sprzęt kompletnie mobilny, który mogę włożyć do kieszeni fartucha.
Pacio

Postprzez jacek111 » 29 Gru 2014, o 21:16

na egzaminach i tak będzie widać :D

jeśli ma służyc głownie do nauki a nie najnowszych gierek to spokojnie możesz kupić tańszy sprzęt: asus memo pad, dell venue (7 i 8), toshiba encore wt8, samgung galaxy tab 4 7". Z kolei z lepszych tabletów to na pewno sony xperia z3 compact jest godny polecenia - ale tu znowu trochę drożej.
jacek111

Postprzez Pacio » 30 Gru 2014, o 13:39

To nie na egzamin. Od tego mam telefon^^ a tak na poważnie, tablet w celach głównie naukowych, tyle że nie przewiduje wymiany przez ok. 4-5 lat temu chce by był to model który jeszcze przez jak najdłuższy okres będzie miał wsparcie producenta w postaci aktualizacji. To co urzekło mnie w Tabs i Tab pro to ten maxymalnie oszczędnościowy tryb pracy, w którym czytany dokument wygląda ciut jak nie w e-readerze. Co do toshiby, jest ona na w8 czego za wszelką cenę chce uniknąć, jeśli chodzi o della po tym jak jedna z osób posiada laptop tej firmy, jestem zdecydowanie na nie jakimkolwiek produktom tej marki ;p Małe asusy są dostępne z modemem wbudowanym?
Pacio

Postprzez GrimPiece » 31 Gru 2014, o 20:27

akurat dell venue jest bardzo dobrej jakości w wersji tańszej - wszędzie go praktycznie chwalą. Nie wiem dokłądnie jak tam pro wypada...

Samsungi jak najbardziej, zwłaszcza S. Jeśli chodzi o marki to ja akurat tu nie mam dobrych doświadczeń - głownie chodzi o baterię, która po 2-3 latach jest do wyrzucenia. Ale takie przypadki słyszałęm głownie odnośnbie galaxy tabów 3. O S-ce nie słyszałęm złego słowa jak do tej pory odnośnie baterii.

Jesteś pewien, że warto kupować tablet od razu na 5 lat? Może lepiej najpierw zainwestować w coś tańszego i za 2 lata wymienić sprzęt na nowszy? Ta branża szybko się zmienia...
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości