Nvidia Shield K1, Nexus 9 lub inny tablet do 900 zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Nvidia Shield K1, Nexus 9 lub inny tablet do 900 zł

Postprzez ShiroTora » 13 Wrz 2016, o 13:34

Witam.

Zacznę od tego, że szukam tabletu do 900 zł, który będzie mi służył do grania (głównie w WoT Blitz, ale nie tylko), przeglądania internetu, oglądania filmów i słuchania muzyki (głównie jednak na YT) oraz nagrywania gameplay na YT.

Z początku myślałem tylko nad Nvidia Shield K1, ale na neonet.pl pojawiła się też ciekawa przecena tabletu HTC Google Nexus 9 za 799 zł i jestem w kropce, bo nie wiem który wybrać.

NSK1 ma niezłą wydajność, 4 rdzeniowy procesor, ekran Amoled i ciekawe aplikacje, ale posiada ekran 8 cali i architekturę 32 bitową.

Nexus 9 natomiast ma prawie 9 cali, lepszą rozdzielczość, architekturę 64 bitową, ale minusami są procesor 2 rdzeniowy, ekran w formacie 4:3, brak slotu na kartę SD.

Proszę, które byście mi polecili z tych dwóch? No chyba, że jest jakiś inny godny uwagi tablet za cenę do 900 zł?

Dziękuję i pozdrawiam.
ShiroTora

Do: Nvidia Shield K1, Nexus 9 lub inny tablet do 900 zł

Postprzez GrimPiece » 13 Wrz 2016, o 19:46

Jeśli ma być typowo pod gry, to nie ma sensu rozciągać wachlarza modeli do wyboru - te 2 modele nadaja się najlepiej do grania. Brak slotu na kartę nie jest dużym problemem przy takim wykorzystaniu tabletu, który zresztą może obsłużyć ten pendrive'a. Serio ludzie wyciągacie tak często karty SD? Ja robię to raz na ruski rok.

Osobiście przyjmuję taktykę, że nie rozkminiam i nie czytam mędrków zastanawiających się nad tym, który procesor lepiej da radę, - wolę testy. Choćby Benchmark - nie jest idealny, ale daje sensowny grunt to porównania sprzętu.
GrimPiece

Postprzez damian-jar123 » 20 Wrz 2016, o 18:54

Moim zdaniem najlepiej Shield. Mam od pół roku i wszystko śmiga idealnie. Jest wiele dedykowanych gier tylko na Shielda no i strumieniowanie, dzięki któremu zagrasz we wszystko co chcesz.

PS Tak się składa, że mam na sprzedaż Shielda, jeśli jesteś zainteresowany daj znać, a wyślę linka :)
damian-jar123

Postprzez ShiroTora » 21 Wrz 2016, o 00:54

Dziękuje Wam za odpowiedź. Ja jednak zdecydowałem i zamówiłem dzisiaj Nexus 9. Postawiłem jednak na większy ekran. Poczytałem trochę i co z tego, że ma dwa rdzenie skoro w porównaniu z cztero-rdzeniowcem z shielda, wersja denver mimo wszystko wcale taka gorsza nie jest. W różnych benchmarkach raz jeden, a raz drugi przoduje w wydajności. No i Nexus 9 kosztuje 799 zł. Cóż... Mam nadzieję, że żałować nie będę.
ShiroTora

Postprzez jacklyn » 22 Paź 2016, o 16:31

Zupelnie nie podoba mi sie nv shield :/
jacklyn

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości