Pierwszy w życiu tablet do MAX 1300 zł - WYBÓR DO WIECZORA!!

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Pierwszy w życiu tablet do MAX 1300 zł - WYBÓR DO WIECZORA!!

Postprzez style » 8 Maj 2013, o 16:10

Witam, musze pilnie kupić tablet mam dosłownie dzień na wybór - podaje parametry jakie bym chciał i jakie przeczytałem, że powinien mieć dobry tablet bo niezbyt się tym wcześniej interesowałem . Pod wymaganiami prześle też kilka modeli, które wg. mnie są ciekawe. Ceny brałem ze stron popularnych marketów typu medimarkt,komputronik itd.
Niżej podaje specyfikacje tableta,a pod nią kilka modeli ciekawych tabletów, ale wydaje mi się, że najlepszy będzie któryś ASUS.

JEŚLI ZŁY TEMAT TO PROSZĘ O NIE KASOWANIE TYLKO PRZENIESIENIE BO SPRAWA DOSYĆ PILNA

Firma - Raczej myślę o jakiejś porządnej i znanej marce typu Samsung, Asus, Toshiba itd. w cenie około 1200 zł bo boję się tych chińskich i tanich, które nieraz są nowe, a już sie psują

Procesor - minimum jakiś wydajny dwurdzeniowy, a idealna byłaby czterordzeniowa np. Tegra 3

Pamięć wbudowana - z 16 gb (niema to jakiegoś strasznego znaczenia bo można rozbudować kartą pamięci), ale powiedzmy, że minimum to 16GB.

Ekran - 10 cali o rozdzielczości 1280x800px najlepiej w technologii IPS z dotykiem pojemnościowym.

Pamięć RAM - minimum 1GB

Bateria - Jakaś mocna, ponieważ nieraz będę z tabletem kilka godzin poza domem, więc myślę, że minimum to 6000-7000 mAh

System operacyjny - Raczej Android - przynajmniej 4.0

Interfejsy/złącza:
--- USB z funkcją OTG
--- micro SD
--- minijack 3,5
--- Przednia kamerka do wideo-rozmów i tylna kamerka,
--- WIFI,
--- Bluetooth (nie obowiązkowo)
Mile widziane:
- GPS,
- HDMI,
- 3G (dzwonienie i wysyłanie sms) - to raczej będzie ciężko bo z 3G są droższe o jakieś 300 zł

Przedstawie 4 tablety, które wg. mnie są najciekawsze w tej cenie w kolejności od najlepszego do najsłabszego.

1. ASUS Transformer TF300T 16GB - Cena około 1250 zł - najnowszy czterordzeniowy procesor, dobra firma itd. porównywalny do ASUS MEMO, dobry tylni aparat,ale brakuje mu portu usb..., chyba że w zestawie jest stacja dokująca z portem USB.
1. ASUS MeMo ME301T 16GB niebieski lub biały (byle nie różowy:) ) - Cena około 1250 zł - słabszy aparat od Asusa wyżej, ale porównywalny - ma jeden plus, ponieważ ma port USB, boje się też o baterie.
3. Toshiba AT-300-101 16GB - Cena około 1250 zł - fajny ciekawy i solidny tablet, ale z tego co czytałem to ma dosyć słaby czas pracy na baterii.
4. Samsung P5110 Galaxy Tab 2 10.1 16GB - Cena około 1100 zł najtańszy z wszystkich, na jako-takim poziomie, ale już trochę staruszek - minusy to: brak HDMI i możliwości ładowania przez USB oraz stary dwurdzeniowy procesor.

Mam jeszcze pytanie do Asusa treanformera - czy nie da się do niego podpiąć pendrive czy coś takiego bez stacji dokującej ? BO chyba niema USB...

Oczywiście to nie musi być któryś z tych 4 tabletów, ale wg. mnie w tej cenie są najciekawsze.

Dalej cenowo są juz Samsung GALAXY NOTE, Sony tablet S itd, ale to już drogie, więc myślę, że najciekawszy będzie któryś z ASUSów.

Proszę o pomoc który wybrać lub o jakieś propozycje ciekawe.

Muszę coś wybrać do wieczora...
style

kasacja

Postprzez style » 8 Maj 2013, o 23:41

Prosze oskasowanie tematu sprawa juz niewazna.
style

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 5 gości