Pomocy ! Lenovo S6000 vs. Nexo Nova

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Pomocy ! Lenovo S6000 vs. Nexo Nova

Postprzez awu » 16 Paź 2014, o 12:31

Witam, mam wielki dylemat pomiędzy tymi dwoma tabletami, gdyż są w tej samej cenie. Moim głównym problemem jest fakt, czy postawić na podzespoły czy na firmę? Lenovo posiada 1gb ramu i 1ghz procesor, z kolei Nexo ma 2gb ramu i 1,6ghz procesor.
Pierwsza rzecz która rzuca się w oko, jeśli chodzi o jakość sprzętu, jest to aparat, oba mają po 5mpx, lecz Lenovo robi znacznie ładniejsze zdjęcia oraz dużo lepsze filmy. Tak samo z baterią, Lenovo mimo posiadania baterii 6300mAh wytrzymuje dłużej niż Nexo, który posiada baterię aż 10000mAh.
Bardzo, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję :)
Dodam, że zależy mi na tablecie za max 650zł, który będzie mi służył głównie do czytania ebooków,youtube,gmail robienia zdj. na wykładach i czasami zagranie w jakieś miłe gry :), lecz nie chcę aby za pół roku okazało się że ma podzespoły za słabe aby odpalić jakiś program i zaczyna zmulać
awu

Do: Pomocy ! Lenovo S6000 vs. Nexo Nova

Postprzez GrimPiece » 16 Paź 2014, o 16:22

Postaw na firmę. To samo co zauważyłeś przy aparacie i baterii będzie najprawodpodobniej dotyczyć wydajności. Czyli lepsze teoerytcznie bebechy Nexo będą miały mniejsza wydajnosć niż "gorszy" tablet Lenovo. Do takich zastosowań jak wymieniłeś to s6000 wystarczy Ci na dobre kilka lat - nie licząc zaawansowanych gier, bo ta dzidziena rozwija się szybko i właśnciwie trzeba by kupić przynajmneij Nexusa 7 albo najlepiej Shielda od Nvidii żeby mieć spokoj z grami na dłuższy czas.

Oczywiście najlepiej będzie dla upewnienia się poszukać jakiś konkrentych testów wydajności jednego i drugiego tabletu i porównać osiagi. Z drugiej strony, nawet gdyby Nexo okazał się nieco szybszy, to i tak polecam bardziej Lenovo, bo dobra bateria przyda Ci się na uczelni no i sprzęt będzie mniej awaryjny.
GrimPiece

Postprzez awu » 16 Paź 2014, o 16:58

GrimPiece, wielkie dzięki - o taką odpowiedz mi chodziło :)
awu

Postprzez jacek111 » 17 Paź 2014, o 20:41

Zgadzam sie, że lepiej patrzeć na markę, chyba, że szukasz tabletu dla 8-smio latka - wtedy mozna kupic coś naprawde taniego za 150 - 200 zł. Z tego co wiem Lenovo s6000 to porządny tablet, więc spokojnie możesz go brac. Oczywiście warto rzucic okiem jeszcze na inne marki - np. Dell i tablet Venue 7 lub 8 czy Acer Iconia. Tyle ze Lenovo ma z reguły dobre baterie, a Dell czy Acer już ciut gorzej pod tym względem. Za to Venue będzie wydajniejszy niż s6000 jesli jednak zależaloby Ci na gierkach.
jacek111

Postprzez benkp » 28 Paź 2014, o 13:02

Chińskich tanich tabletów na pewno nie polecam ( no chyba,że dla dziecka).
Niemniej na parametry również warto jest zwracać uwagę.
Sam jestem zdania,że o wiele wygodniejsze są tablety o przekątnej ekranu 10 cali ( zarówno do przeglądania internetu ale również do oglądania filmów).
Proponuję jeszcze rozważyć zakup:
Lenovo Yoga 10
oraz Sony Xperia Tablet Z
tutaj porównanie: http://comperio.co/pl/tablety/sony-xper ... 10-hd.html . Oba sprzęty naprawdę dobre chociaż sam postawiłbym głównie na lenovo ( z uwagi na tą baterię).
Awatar użytkownika
benkp

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości