Dell Venue 8 vs Lenovo S6000

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Dell Venue 8 vs Lenovo S6000

Postprzez Areg » 14 Paź 2014, o 16:34

Witam.
Zastanawiam się nad kupnem jednego z tych tabletów. Dell ma niby 2GB ramu, ale z drugiej strony Lenovo jest o 2" większy, co również mnie kusi. Venue jest o ok. 200zł tańszy o Lenovo, ale może opłaca się dopłacić te 200zł? A może polecacie inne tablety o podobnych parametrach i cenie? Tablet miałby służyć do praktycznie wszystkiego (przeglądanie internety, yt, gry, oglądanie filmów).
Z góry dziękuję za pomoc :)
Areg

Do: Dell Venue 8 vs Lenovo S6000

Postprzez jacek111 » 14 Paź 2014, o 18:23

W podobnej cenie jest jeszcze na pewno ASus Memo Pad, no i Acer też ma jakieś Iconie które pewnie warto przejrzeć. Te dwa które wymieniłeś to bardzo dobre tablety. Trudno między nimi doradzać, bo to kwestia Twoich preferencji - wolisz 10" czy lepszą wydajność (Dell jest bardzo wydajny w swojej cenie i najprawdopodobniej szybszy tez od tego s6000)? LEnovo za to będize miał najpewniej lepszą baterię, bo te w Venue są podobno akurat takie sobie.
jacek111

Postprzez Areg » 14 Paź 2014, o 19:44

Myślę, że jeśli Asus i Acer mają wchodzić w grę, to tylko 10", ponieważ resztę Dell przebija. W najbliższym czasie przejdę się do sklepu i zobaczę jak mi się pracuje z poszczególnymi tabletami. A jeśli zdecydowałbym się na Lenovo, to opłaca się dołożyć te 200zł na wersję z 3G? W domu mam dostęp do wifi, w szkole też, ale przy jakichś wyjazdach może już być problem.
Areg

Postprzez marcus » 15 Paź 2014, o 20:41

@up no dokładnie tak jak mówisz i tak jak jacek111 napisał. TAm gdizesz masz wifi to sobie w necie posiedzisz, a jak często jesteś poza wifi to już tylko Ty wiesz. Ja całe życie jestem bez 3G i nie narzekam, ale fakt, że siedzę głownie w poznaniu - a tu jest wifi na starym rynku, w centrach handlowych a ostatnio nawet w komunikacji miejskiej zrobili. no i w domu oczywiscie router, podobnie jak na uczelni.... wcześniej był akademik - tam też wifi. 3G jest na pewno dobre, jak często jeździsz albo potzrebujesz tablet do pracy - wtedy na brak neta w awaryjnej sytuacii nie można sobie pozwolić. Jeszcze inna kwesrtia, ze jeśli raz na jakiś czas gdzieś tam pojedziesz to wystarczy Ci tethering z telefonu na tablet, no i są zawsze przenośnie modemy 3G USB.

Dołącam się - Dell jak i Lenovo na pewno godne polecenia. Praktycznie niezależnie od modelu.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Exabot [Bot] oraz 1 gość