Proszę o pomoc w wyborze!

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez lukaszp1985rr » 31 Mar 2014, o 17:19

Witam! Szukam sprzętu, który będzie mi towarzyszył przez większą część doby, w domu i w pracy ( w samochodzie ). Nie jestem mocny w temacie, ale mam trzy typy, z którymi jest problem jeżeli chodzi o wybór. Są to:
1. ASUS Fonepad 7 ME175CG ( http://asus.strefamarek.allegro.pl/asus-fonepad-7-gray-me175cg-1b007a.html )
2. Samsung Galaxy Tab 3 T211 ( http://allegro.pl/tablet-samsung-galaxy-tab-3-t211-7-0-8gb-modem-3g-i4095594080.html )
3. NavRoad NEXO EVO ( http://allegro.pl/navroad-nexo-evo-tablet-z-gps-7-3g-nowosc-promo-i4082302936.html )

Wszystkie trzy są niewielkie i w cenach - powiedzmy to szczerze - niewysokich i tylko w takich granicach mogę sprzęt zakupić ( max do 800 zł )
Głównie maja mi służyć do pisania notatek ( przeważnie w samochodzie ), przeglądania internetu, nawigacji, wykonywania połączeń i wysyłania SMS, oglądania filmów ( również w sieci ). W związku z powyższym, interesuje mnie przede wszystkim aby posiadały:
1. Dobry ekran o przyzwoitej rozdzielczości i gęstości pikseli, najlepiej IPS, multipoint 5-punktowy, bądź lepiej;
2. WiFi
3. Wbudowany modem 2G/3G - chodzi o możliwość połączenia się ( telefonicznego, z siecią internet ) wszędzie i o każdej porze;
4. Bluetooth - interesuje mnie czy wogóle będę w stanie ( jeżeli tak, to czy do wszystkich urządzeń? ) podłączyć słuchawkę BT, bądź klawiaturę BT;
5. GPS - najlepiej z A-GPS, GLONASS;
6. Sloty: na kartę pamięci, na kartę SIM ( może być jedna sztuka jak w powyższych ), gniazdo słuchawkowe, i nie jest to oblig, ale fajnie by było gdyby miał HDMI;
7. Możliwość wykonywania połączeń i wysyłania SMS - chcę zastąpić tabletem swój telefon służbowy, ale konieczne jest aby można było podłączyć słuchawkę BT ( chodzi o częste odbieranie w trakcie prowadzenia samochodu );

Jak pisałem wcześniej, ma służyć również do robienia notatek, więc możliwość podłączenia klawiatury jest prawie niezbędna. Takim modelem, na którym się wzoruję, aczkolwiek zbyt drogi i jak na urządzenie, które będzie służyć do nawigacji -wydaje mi się, że za duże ( 10,1" ), jest Lenovo Idea Tab S6000. Ma wszystko to czego chcę, ale niestety trochę za drogo. Przedstawiłem modele 7 calowe, ale nie muszą one być takie, po prostu inne w tych pieniądzach, nie rzuciły mi się w oczy. Jeżeli macie swoje typy, a posiadają to o czym pisałem, to bardzo proszę o opinie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Łukasz
lukaszp1985rr

Re: Proszę o pomoc w wyborze!

Postprzez lukaszp1985rr » 31 Mar 2014, o 20:46

lukaszp1985rr napisał(a):interesuje mnie przede wszystkim aby posiadały:
1. Dobry ekran o przyzwoitej rozdzielczości i gęstości pikseli, najlepiej IPS, multipoint 5-punktowy, bądź lepiej;

..oczywiście przepraszam, nie multipoint a multitouch, bo o to chodziło :)
lukaszp1985rr

Postprzez karolmeduza » 31 Mar 2014, o 20:53

MSI PRIMO 76 - ma to wszystko co napisałeś + sporo więcej, przy cenie 600 zł nie ma konkurencji. Tablet działa wyśmienicie.
karolmeduza

Postprzez GrimPiece » 31 Mar 2014, o 21:37

tak mocno na telefon to robione jest fonepad, ogólnie kiedyś się nim interesowałem, bardzo fajny tablet. Skoro GPS jest dla Ciebie ważny to właśnie Fonepad pod tym względem się dobrze sprawdza. Nie wiem jak pozostałe. A jeśli chodzi o samo gadanie przez tablet zamiast telefonu, to od razu polecam dokupić zestaw słuchawkowy, bo nawet siedmiocalówka przy uchu to jednak niezbyt wygodne.
GrimPiece

Postprzez lukaszp1985rr » 3 Kwi 2014, o 08:50

Dzięki wielkie za zainteresowanie oraz pomoc! karolmeduza, powiem szczerze ciekawa opcja z MSI Primo.. Nie wiedziałem, że w tych pieniądzach zrobią coś, co będzie się ludziom podobało. Przyjrzę mu się bliżej. GrimPiece, tak jak pisałem na początku, koniecznym jest aby wspierał sprzęt bluetooth, właśnie, przede wszystkim, ze względu na słuchawkę. Ja też sobie nie wyobrażam chodzenia z 7-oma calami przy uchu. Co do Fonepada, też mi się wydaje, że tam najbardziej kładli nacisk na "fone". No nic, trzeba się będzie rozejrzeć, rozeznać, jeszcze trochę rozpytać i zakupić :) Jeszcze raz wielkie dzięki dla Was!
lukaszp1985rr

Re: Proszę o pomoc w wyborze!

Postprzez GrimPiece » 4 Kwi 2014, o 00:59

lukaszp1985rr napisał(a):Nie wiedziałem, że w tych pieniądzach zrobią coś, co będzie się ludziom podobało.

w sumie to jak trochę poszukasz, to jest cała masa modeli, które mają zachwycającą specyfikację techniczną (choćby Shiru i tym podobne marki),. tylko że ich rzeczywiste osiągi takich tanich i "dobrych" okazują się czasem nieco rozczarowujące;)

Daj znać co wybrałeś, jak już się zdecydujesz;)
GrimPiece

Postprzez karolmeduza » 4 Kwi 2014, o 12:20

wybacz ale gdzie shiru i innych chińczykom do MSI? Mam to cudo, korzystam i jest great.
karolmeduza

Postprzez GrimPiece » 4 Kwi 2014, o 22:14

@karolemeduza chodziło mi o samo skomentowanie tego, co napisał lukasz, niekoniecznie o krytykę MSI. ich tabletów wprawdzie nie znam, markę kojarzę głównie z płytami głownymi, aczkolwiek zaraz obczaję jakieś testy z ciekawości. sory jeśli niejasno się wyraziłem;)
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 10 gości