QUADRA 9.7 vs. MODECOM freetab 9000

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

QUADRA 9.7 vs. MODECOM freetab 9000

Postprzez grygo2 » 28 Wrz 2014, o 13:00

Witam

Na dniach chce kupić dobry tablet. Zależy mi na wydajności oraz dobrym ekranie. Tablet bedzie służył do grania oraz internetu ew. jakiś film. Na oku mam aktualnie 2 modele i nie wiem na który sie zdecydować:

http://allegro.pl/pentagram-tab-quadra-9-7-ips-qxga4k-wifi-hdmi-i4626093665.html

czy

http://allegro.pl/tablet-modecom-9000-ips-9-16gb-intel-widi-i4622714183.html

Cena praktycznie ta sama
grygo2

Do: QUADRA 9.7 vs. MODECOM freetab 9000

Postprzez GrimPiece » 29 Wrz 2014, o 20:30

Bez obrazy, ale dobry i wydajny tablet 10" w cenie 400 - 500 zł to jedynie marzenie ;) Specyfikacja tych tabletów wygląda faktycznie imponująco, ale w praktyce zwykle się okazuje, że mają połowę tej mocy, które spodziewałbyś się po procesorze intela czy 8 rdznieowej grafice i 2 GB RAM DDR 3. (Zwykle winna jest słaba optymalizacja). To samo z ekranem - rozdzielczość lepsza niż w ipadzie, ale czy kolory na pewno będą właściwie wyświetlane? Czy będize dobry kontrast i faktycznie ładne katy widzenia ? Z markami takimi jak Modecom, Pentagram, GoClever czy Kiano pewności nie ma. Do tego jestem w stanie się założyć, że po paru miesiącach bateria będzie ledwo trzymać 5 h.

Jedyne co Ci mogę doradzić to przeszukanie netu w celu znalezienia testu tych konkrentych modeli - czasem nawet wśród wymienionych marek zdarzają się perełki, które faktycznie nieźle działają. Alternatywa to kupienie w tej cenie porządniejszego tabletu 7" (np Dell Venue 7 lub Asus Memo Pad HD 7) albo dozbieranie trochę sianka na większy i wydajniejszy tablet 10" solidnej marki.
GrimPiece

Do: QUADRA 9.7 vs. MODECOM freetab 9000

Postprzez jacek111 » 2 Paź 2014, o 23:22

Popieram GrimPiece, choć znam tez osoby zadowolone np. z Kiano. Na pewno kupowanie Pentagramów i Modecomów to większe ryzyko, ale z durigej strony większosć posiadaczy tabletów aktualnei to właśnie właściciele tanich urządzeń - przynajmniej w naszym kraju. Sam jednak brałbym też Lenovo, Asus, Dell czy Acer.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości