Samsung czy Kiano?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Samsung czy Kiano?

Postprzez Voyt » 12 Cze 2013, o 17:56

Witajcie!

Jeszcze w kwietniu tego roku nie przypuszczałem, że tablet będzie mi kiedykolwiek do czegoś potrzebny, ponieważ jego funkcje z powodzeniem spełniał smartfon (Samsung Galaxy Mini). Wszystko zmieniło się, gdy w nagrodę za zwycięstwo w szkolnym konkursie otrzymałem tablet Colorovo CityTab Lite. Ustrojstwo tak wspaniałe, że można nim gwoździe wbijać... Niemniej jednak uznałem, że to bardzo fajne, funkcjonalne ustrojstwo, znacznie wygodniejsze od komóry, nawet jeśli zacina się od pierwszego dnia oraz nie posiada prawie żadnych udogodnień, takich jak GPS, wyjście HDMI czy chociaż bluetooth. Dlatego, korzystając z tego, że w najbliższym czasie będę odnawiał umowę z Plusem, zamiast zmieniać telefon, postanowiłem zmienić tablet.

Flagowym modelem Plusa jest Kiano pro 10 dual i to jest jedno z urządzeń, które mam do wyboru. Babka w Plusie jednak może mi załatwić Samsunga Galaxy Tab 2 7.0. Absolutnie nie mam pojęcia który z nich wybrać. Kiano jest podobno solidniejszy, ma Gorilla Glass i aluminiową obudowę, za to Samsung ma GPS i możliwość dzwonienia. Kiano jest większy, ale przez to mniej poręczny. Samsung za to nie ma wyjścia microUSB. Kiano niby ma mocniejszy procesor, ale jednak Samsung to Samsung...

Chciałbym się dowiedzieć, który z tabletów ma lepszą wydajność, czy po zainstalowaniu mnóstwa różnych programów i stałym połączeniu z internetem nie będzie się przycinał i mulił oraz nie żarł zbyt szybko baterii. Tablet służy mi tak naprawdę do wszystkiego, co tylko się da na nim robić. Do gier, filmów, muzyki, czytania książek, a nawet do strojenia gitary. Potrzebuję ustrojstwa, które to wszystko wytrzyma.

Nie interesują mnie opinie typu "a nie lepiej kupić inny tablet X, bo ma to i to...". Mam możliwość kupienia jednego z tych dwóch urządzeń, o kasę się nie martwię, bo i tak idzie na firmę.

Z góry dziękuję za pomoc.
Voyt

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Exabot [Bot] oraz 6 gości