shiru emperor 10 - rakieta za 800 zeta?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez marcus » 13 Lut 2014, o 20:59

Witam,

dręczy mnie jedna kwestia i chętnie się dowiem, co tutejsi forumowicze o tym sądzą. Otóż przeglądając tablety w cenie 1000-1200 trafiłem na nieco tańsze cudo - Shiru Emperor. I teraz pytanie czy to faktycznie cudo czy raczej sprzęt, który trzeba omijać szerokim łukiem. Teoretycznie to prawdziwa rakieta - Rozdzielczość 2048 x 1536, 4 rdzenie x 1.60 GHz, 2GB RAM DDR3, IPS, wszystkie podstawowe porty są, chyba tylko 3G brakuje i kaemerki mogłyby być lepsze. To wszystko za niecałe 8 stówek.

Oczywiście marka nie jest wybitna, ale może kupując droższy sprzęt przepłacamy właśnie ze względu na znaną markę? I wobec tego warto pomyśleć o takim Shiru, który będzie działać równie sprawnie ale jest tańszy bo producent nie jest rozponawalny? Co o tym myślicie? Ktoś ma jakieś doświadczenie z tym / podobnym tabletem?
marcus

Postprzez GrimPiece » 15 Lut 2014, o 22:35

Co do tego konkretnego modelu, to korzystałem z niego tylko przez chwilę, ale muszę przyznać, że prezentuje się nieźle. Wprawdzie swoje waży (grubo ponad pół kilo), ale wiadomo - nie można mieć wszystkiego. Ogólnie tablet sprawował się dobrze, chodził płynnie, rozdzielczość faktycznie bardzo dobra, IPS też sprawuje się przyzwoicie. Kumpel (właściciel) mówił, że czasami gubi mu Wi-Fi, kiedy ja korzystałem to akurat nie było żadnych problemów. W tej cenie to myślę, że można go spokojnie brać i nie przejmować się mało znaną marką.
GrimPiece

Postprzez jacek111 » 17 Lut 2014, o 01:57

witam, też kiedyś interesowałem się tym modelem, ale naczytałem się dużo złych rzeczy i odpuściłem. Co z nim nie tak? obudowa trzeszczy, wifi się gubi, łapie zawiechy, system skacze, a do tego slabe głośniki. Także cudów w tej cenie to raczej nie ma. Niska cena równa się niska jakość. Moje zdanie jest takie: albo zbieramy 2-3k i kupujemy jakieś Apple, Samsunga czy choćby Asusa, albo oszczędzamy i dostajemy nie wiadomo co - specyfikacja może i ładna, ale w praktyce już tak pięknie nie jest.
jacek111

Postprzez Marcin Bąbelek » 18 Lut 2014, o 01:41

@jacek111 shiru emperor 10 faktycznie miał problem z zasięgiem, ale nie była to wina słabych/wadliwych podzespołów, tylko softu - zasięg gubił np. podczas wygaszania ekranu. Co za tym idzie, wystarczy aktualizacja, żeby podobne wady znikały, a z aktualizacjami do innych modeli tej marki nie było jak do tej pory problemów. Zresztą bardzo możliwe, że odpowiednia aktualizacja już wyszła - postaram się to przy czasie sprawdzić i napisać. Co do trzeszczenia czy słabej jakości głośnika, no to cóż - takie są zwykle uroki budżetowców.
Marcin Bąbelek

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości