spoko tablet 750zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

spoko tablet 750zł

Postprzez piotrekTablet » 23 Lut 2014, o 18:24

Witam wszystkich!

Zastanawiam się nad kupnem tabletu. Ma mi on służyć przede wszystkim do sprawnego przeglądania Internetu (Facebook, gmail, onet itd. Itp.) a także do grania w gry, ale nie typu angry birds czy hill climb racing a już bardziej wymagające np. Real Racing czy Fifa 2014. Nie musi posiadać 3G bo zawsze mogę z telefonu zrobić router Wi-fi i po kłopocie. Wolałbym żeby był to markowy sprzęt a nie coś chińskiego nieznanego mi w ogóle. Wychodzę z założenia, że firmowe sprzęty szybciej i częściej dostają aktualizacje Androida. Przejrzałem Internet i oto co wpadło mi w oko:

- Goclever Aries 785 3G, około 600zł
- Acer Iconia A1-810, około 700zł
- Asus Memo Pad 7 HD, około 600zł
- Dell Venue 7, około 500zł
- Google Nexus 7 II, około 750zł

Jeżeli macie jakieś inne propozycje chętnie je rozważę. Dodam na koniec, że budżet jakim dysponuje to maksymalnie 750zł. Sprzęt najprawdopodobniej będę też brał na raty 12x ok.50zł.

Z góry dziękuję za pomoc :)
piotrekTablet

spoko tablet 750zł

Postprzez jacek111 » 25 Lut 2014, o 01:07

Witam,

raczej odradzałbym Nexusa, jeśli lubisz dużo grać. Bo choć sprzęcik dość mocny, żeby poradzić sobie z nowymi grami, to niestety jako jeden z niewielu tabów nie pozwala na rozszerzenie pamięci przy pomocy karty. innymi słowy, zapchasz pamięć i nie zrzucić niczego / nie zainstaujesz na karcie SD, bo po prostu nie ma slotu na karty. Będzie trzeba usuwać rzadziej używane aplikacje, żeby instalować nowe. Asus Memo Pad 7 HD powinien spełnić Twoje oczekiwania, choć mógłby mieć nieco wyższą rozdzielczość. Co do pozostałych to nie mam zdania, mam nadzieję, że ktoś inny się wypowie;)
jacek111

spoko tablet 750zł

Postprzez GrimPiece » 26 Lut 2014, o 00:58

Z wymienionych to używałem Goclevera i zdecydowanie mogę go polecić. Jak na tę cenę to działa naprawdę sprawnie (zresztą ma te cztery rdzenie), ja grałem Real Racing 3 i chodziło płynnie. To znaczy nie testowałem wcześniej tej gry na innych tabletach, ale co mogę powiedzieć, to że chodziło na tyle ok, że dało się normalnie, przyjemnie pograć. Jakieś inne lepsze gierki najprawdopodobniej też pójdą.

W necie też trochę na nim siedziałem, ogólnie ok, choć miejscami widać, że jednak rozdzielczość nie jest najwyższa. Z drugiej strony ekranu jakoś krytykować bardzo tez nie można, bo ma IPS i ładnie wyświetla kolory. Ja korzystałem z 3G i nie było problemów z zasięgiem, zrywaniem połączenie itp. - choć fakt, że było to w środku Poznania, nie wiem jak w miejscach, gdze zasięg jest trochę gorszy i na ile zależy to od operatora, a na ile od sprzętu. Poza tym ma tez GPS-a. Więc w tej cenie to jest naprawdę ok sprzęcik. Jedyny minus, że nie ma HDMI no i nie wygląda jak iPad;) no ale za 6 stówek też nie mozna oczekiwać nie wiadomo jak wiele.
GrimPiece

spoko tablet 750zł

Postprzez alimyc » 26 Lut 2014, o 18:40

Ja dostałam na prezent Asus Memo Pad 7 HD, jestem z niego zadowolona. Prowadzę małą działalność do przeglądania netu super. cena bardzo przystepna jak na oferowane parametry, jedynym minusem do jakiego moge się tu przyczepić to jego wygląd - materiały, z których został wykonany sa trochę marnej jakości. Ale na to znalazłam sposób - kupiłam sobie fajne czerwone etui
alimyc

spoko tablet 750zł

Postprzez jacek111 » 27 Lut 2014, o 01:02

@alimyc W sumie dobry pomysł z tym etui. To znaczy etui do tabletu zawsze dobry pomysł (zwłaszcza takie z klawiaturą - polecam! :) ) ale nigdy nie myślałem o nim jako o sposobie na zakrycie wad wykonawczych tabletu.

A jak z rozdzielczością tego Asusa? Bo to właściwie jedyna wada jaką dostrzegam. Czcionki na stronach wyglądają dobrze, zawsze czytelnie?
jacek111

Re: spoko tablet 750zł

Postprzez piotrekTablet » 27 Lut 2014, o 22:29

A czy ten Asus Memo Pad HD nie ma takiej rozdzielczości jak Nexus pierwszej generacji? Co sądzicie o Acer? taka cena i 3G?
Albo Asus Fonepad? Też w miare tani i 3G na pokładzie
piotrekTablet

spoko tablet 750zł

Postprzez Marcin Bąbelek » 27 Lut 2014, o 23:43

@PiotrekTablet Asus ma taką właśnie rozdzielczość jak Nexus pierwszej generacji. W sumie nie jest jakoś super wysoka, ale na pewno nie można też powiedzieć, że jest niska. Do komfortowej pracy, grania czy czytania na pewno wystarczy. Do tego ekran jest wyposażony w IPS, czyli dobrze widać kolory, nawet jeśli tablet jest ustawiony pod kątem.
Marcin Bąbelek

spoko tablet 750zł

Postprzez marcus » 28 Lut 2014, o 22:27

O ile wiem to na memo padzie akurat ludzie mieli problem właśnie z grą Real Racing, aczkolwiek jeśli mowa o samej mocy obliczeniowej tabletu to bardziej zaawansowane gry powinny działać (no chyba, że się właśnie okaże, ze jakiś konkrenty tytuł jest niekompatybilny z procesorem itp, jak w przypadku wspomnianych wyścigów).

Co do Acera to jesteś pewien, że ten model ma 3G? na pewno ma GPS - który nawiasem mówiąc nie działa jakoś super sprawnie, wiec raczej może służyć jako taka awaryjna opcja, gdy nawigacja samochodowa albo inne urządzenie ze sprawną nawigacją będzie niedostępne. Ale kupować ten tablet właśnie pod GPS to raczej nie polecam.
marcus

Re: spoko tablet 750zł

Postprzez piotrekTablet » 2 Mar 2014, o 09:52

Chodziło mi o Acera Iconia A1-811- ten ma 3G. Ale właśnie czytałem dużo opinii, że ma kiepski wyświetlacz, słaba jasnośc maksymalna konkretnie. A Asus Fonepad? Procesor Intela- bardzo wydajny?
piotrekTablet

spoko tablet 750zł

Postprzez marcus » 3 Mar 2014, o 01:53

Fonepad jest chyba bardziej nastawiony na "fone" niż "pad";) To znaczy można na nim korzystać z funkcji telefonu i do tego się świetnie nadaje - zakładając, żen ie mamy nic przeciwko trzymaniu takiej cegły przy uchu. Ale kiedy już spojrzymy na procesor to niestety wydajność powalająca nie jest. Wprawdzie sama obsluga urządzenia idzie płynnie i bez jakiś większych zawieszek, ale nowym grom trochę brakuje klatek na sekundę. Są też problemy z kompatybilnoscią niektórych tytułów - to podobno właśnie uroki tego procesora. Wtedy w Google Play zobaczysz po prostu komunikat, że gry nie można zainstalować. Podsumowując: część nowych gier na nim uruchomisz ale nie ma co liczyć na super płynne działanie.

Co do Acera, słaba jasność nie będzie przeszkadzać, jeśli z tabletu masz zamiar korzystać głownie w domu i innych pomieszczeniach. To wada dotkliwa przede wszystkim przy zewnętrznym użytkowaniu.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 6 gości