Studia zaoczne - tablet + etui z klawiaturą

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Studia zaoczne - tablet + etui z klawiaturą

Postprzez MikkoF » 8 Paź 2014, o 22:27

Cześć.
Na dniach rozpoczynam zaoczne studia na kierunku Informatyka. W związku z czym noszę się z zamiarem zakupu tabletu. Ma on pełnić rolę zeszytu (notatki) i źródła informacji (internet/wifi). Chcę do niego etui z klawiaturką, dla szybszego pisania. Głównie będę notował na nim wypociny wykładowców i w chwilach nudnych przeglądał internety, bądź grał w jakieś niezbyt wymagające dla sprzętu gierki. Co do systemu, to myślę, że na podstawie podanych poniżej kryteriów coś doradzicie. Na uczelnie mam niecałą godzinę drogi samochodem, a wykłady trwają około 9 godzin dziennie. Zajęcia praktyczne w salach z komputerami, więc nie muszę mieć laptopa. W domu mam 4 letniego laptopa Samsunga i solidnego PC, którego sam składałem i który poradzi sobie z jakimiś mega trudnymi zadaniami studenckimi.

Kryteria konieczne:
- tablet + etui z klawiaturą
- Wi-Fi oraz sieć komórkowa (bodajże 3G)
- obsługa jakiegoś pakietu biurowego (MS Office w wersji mobilnej chociażby)
- ekran powyżej 8" (nie chcę pogłębiać wady wzroku trzymając ekran przy nosie)
- możliwość magazynowania danych na pendrive lub karcie pamięci
- wytrzymała bateria (przynajmniej 5-6 godzin ciągłej pracy)
- stabilne i płynne działanie (nie lubię mieć otwarte kilka aplikacji, ale czasami 2-3 to konieczność)

Kryteria niekonieczne (mile widziane):
- możliwość podłączenia do złącza HDMI w telewizorze
- obsługa internetu LTE
- wyświetlacz Ultra lub Full HD
- zewnętrzny bank energii (dodatkowy gadżet, gdyby bateria miała niezbyt długo pracować)

Budżet na zakupy to 1200zł (+/- 100zł, ze względu na końcówki niektórych cen). Jeśli różnica w osiągach ma być znacząco duża, to przyjrzę się również propozycjom z zakresu w granicach 1500zł. Zależy mi na dobrym stosunku ceny do jakości.
Jeżeli wpadnie Wam w oko lub do głowy jakiś fajny pomysł w innym przedziale cenowym, to również czekam na ewentualne odpowiedzi.

Pozdrawiam ;)
MikkoF

Do: Studia zaoczne - tablet + etui z klawiaturą

Postprzez jacek111 » 9 Paź 2014, o 16:44

Z tego co piszesz to idealne dla Ciebie będą tzw. hybrydy czy tam tablety konwertowalne (jak kto woli). Mniejsz o nazewnictwo, mam na myśli modele takie jak:

Lenovo Miix 2
Asus Tranfsofrmer Book t100
Acer Aspire Switch (nie pamiętam oznaczeń modeli, ale na pewno znajdziesz w CEneo czy na Allegro).

Wszystkie mają klawiaturę, wszystkie na windowsie, nie jestem pewien jak wygląda sprawa z 3G. Do limitu cenowego najbardziej pasuje Lenovo, ale myślę, że kolejne też warto sprawdzić (co nie znaczy, że Lenovo jest kiepski - ma pewnie nawet najlepszą baterię z tej trójki, znajac Lenovo). Skoro będzie Windows to sobie oczywiscie poinstalujesz co tam będziesz chciał, łącznie z pakietem biurowym. Wejścia na kartę SD na pewno mają, USB z OTG raczej też (czyli podłączysz pendrive'a lub zewnętrzny modem 3G - w sumie warto pamiętać o tej opcji przy wybieraniu).

Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry przy wszystkich trzech.
jacek111

Postprzez MikkoF » 13 Paź 2014, o 19:14

Wpadło trochę lewej kasy. Także podnoszę budżet do kwoty 2000zł. Jakieś propozycje?

Mój typ na dziś dzień to ASUS Transformer Book T200TA z 32GB pamięci tabletu, dyskiem SSD 120GB w stacji i procesorem Z3775. Nie wiem tylko, czy ten Atom to wersja D, czy zwykła.
MikkoF

Postprzez marcus » 13 Paź 2014, o 21:11

W tej cenie to już możęsz kupić Note'a 2014 i dokupić sobie klawiaturę i euti, a jak chcesz od razu hybrydę to ten Asus aktualnie jest najlepszy moim zdaniem.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości