Tablet 10" LTE ok. 1000zł: Samsung 4 vs Asus Memo FHD

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet 10" LTE ok. 1000zł: Samsung 4 vs Asus Memo FHD

Postprzez max650 » 8 Sty 2015, o 19:36

Witajcie.
Pomóżcie mi zdecydować, jaki kupić tablet.
Tablet ma służyć do oglądania filmów na wyjazdach (dlatego 10") oraz do internetu LTE.
Budżet: ok 1000zł (+/-100)
Zastanawiam się miedzy dwoma poniższymi:
1. Asus Memo Pad FHD 10 LTE (302)
2. Samsung Galaxy 4 10.1 LTE

Asus ma lepsze parametry (2GB RAM/1900x1200/Adreno 320/IPS/HDMI), ale na (-) Android 4.2 i wygląd typowego chinola.
Samsung chyba nie ma IPS, ma słabszego procka, ale nowego Androida i jest bardziej popularny, więc będzie miał lepsze wsparcie....
Proszę o sugestie.
Pozdrawiam.
Max
max650

Do: Tablet 10" LTE ok. 1000zł: Samsung 4 vs Asus Memo FHD

Postprzez Raffii » 9 Sty 2015, o 00:17

To że Samsung nie ma matrycy IPS nie jest problemem bo ma równie dobrą. Na minus jest natomiast rozdzielczość bo w 10 calowym urządzeniu możesz odczuć różnicę. Mniejsza rozdzielczość może jednak wpłynąć na szybszą pracę szczególnie w grach bo procesor graficzny będzie mniej obciążony. Samsung ma nakładkę graficzną na Androida, która ładnie wygląda, ale według użytkowników potrafi się też zacinać. Ja bawiąc się Tab 4 się z tym nie spotkałem. Jeśli chodzi o procesor w Samsungu to myślę, że jego osiągi będą porównywalne do tego z Asusa ze względu właśnie na niższą rozdzielczość. Android 4.4 według mnie jest też znacznie lepszy i bardziej funkcjonalny niż 4.2 i działa troszkę płynniej. Na plus dla Samsunga jest też to, że to w miarę nowy tablet, a Asus niestety powstał dużo wcześniej, a także to, że jego awaryjność będzie znacznie niższa niż w przypadku Asusa.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez benkp » 9 Sty 2015, o 09:24

Sam ostatnio miałem do czynieina z tabletem Asus Memo Pad ponieaż z żoną kupilismy go chrześnicy na święta i powiem Ci,że jest to bardzo solidny sprzęt.
Szczególnie jakość obrazu jest bardzo dobra, full Hd robi jednak wrażenie. Jeśli miałbym polecić jeszcze jakiś tablet do 1000 zł to popatrz sobie na ten Lenovo:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/12079820
Wprawdzie 8 cali ale Full Hd, czterordzeniowy procesor oraz 4 g.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez marcus » 9 Sty 2015, o 18:37

benkp napisał(a):Sam ostatnio miałem do czynieina z tabletem Asus Memo Pad ponieaż z żoną kupilismy go chrześnicy na święta i powiem Ci,że jest to bardzo solidny sprzęt.

No właśnie dziwią mnie te opinie odnośnie kiepskiego wykonania i awaryjności Asusa. Osobiście spotkałem się z większą liczbą negatywnych ocen odnośnie samsungów - zwłaszcza galaxy tab 3, tutaj z baterią i ładowanie głównie bywały problemy, o galaxy tab 4 też się przewinął podobny wątek. Moim zdaniem zarówno Asus jak i Samsung to na tyle solidne firmy, że jakością wykonania i awaryjnością nie trzeba sobie głowy bardzo zawracać - wiadomo, że mogą zdarzyć się problemy, ale generalnie to dobre marki i urządzenia są solidnie wykonane.

Apropo wersji Androida w Asusie to warto sprawdzić czy są już jakieś aktualizacje. Oczywiście zawsze jest opcja na wgranie własnej wersji systemu, ale to dla tych co się lubią bawić w takie rzeczy, a nie każdy to lubi :)

To prawda, że Samsung ma matrycę TFT, ale kąty widzenia są tak dobre, jak w urządzeniach z IPS-em (a nawet lepsze niż w niektorych tanich tabletach z IPSem)

Raffi ma rację piszą o wydajności, ale jeśli tablet ma być używany głównie do filmów i przeglądania neta, to jednak kierowałbym się bardziej rozdzielczością.

Ja z kolei polecę Ci Lenovo Yoga 2 - wersja z LTE trochę droższa niż chciałeś, ale tablet ma bardzo dobrą baterię, więc idealnie na wyjazdy się nada.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości