tablet 10, Samsung? Lenovo? Asus? a może inny?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

tablet 10, Samsung? Lenovo? Asus? a może inny?

Postprzez boru » 9 Gru 2014, o 00:52

Cześć,

Chcę kupić tablet, który ma służyć mi, żonie i córce (8lat).
Głównie będzie wykorzystywany do przeglądania internetu, oglądania filmów, gier i słuchania muzyki (to ostatnie to bardziej dla dziecka, bo ja słucham muzyki na SS)

cena samego tabletu nie powinna przekroczyć 1200PLN (z akcesoriami, typu dodatkowa karta, etui, itp (co jeszcze warto?) max 1500PLN.
Głównie będzie wykorzystywany w domu więc 10 cali, modemu nie potrzebuje, GPS też nie koniecznie, wyjście HDMI nie koniecznie,
Nie chciałbym aby tablet się zacinał, lagował itp.
koniecznie slot na kartę oraz USB.
raczej chylę się ku androidowi

Poszukałem troche w sieci, poczytałem tu i tam i tak:

Asus Memo Pad FHD 10 - tu jakoś za dużo opini nie ma ale wydaje mi się całkiem OK. Trochę chyba jakość wykonania niezbyt dobra, a przy używaniu przez kilka osób w tym dziecko to chyba ma znaczenie?

Samsung :: Galaxy Tab 4 10.1 T530 16GB - tu trochę przepłacamy chyba za markę, czy nie? do tego zauważyłem, że ten model nie ma żyroskopu (czujnik ruchu?) czy to nie dyskwalifikuje tego tableta jeżeli chodzi o gry (Szczególnie dla dzieciaków)? Czy ten tablet nie "przekręca" ekranu przy zmianie z pozycji pionowej do poziomej i odwrotnie? czy pozostałe tablety w tej cenie mają ten czujnik?

Lenovo yoga 2 10 - tu minusem dla mnie jest wygląd ale to jest do przeżycia. Czy ten tablet na podstawce stoi stabilnie? Czy jak się ruszy stołem to leci? Dodadtkowo wyczytalem, że w androidzie na yoge wycieli "szuflade" z apliakcjami. Akurat ta funkcja bardzo mi sie podoba w Galaxy S więc pytanie jak to zostało rozwiązane w Yoga?

Znalazłem też coś takiego ale za dużo opini o tym nie widzę: Samsung :: N8010 Galaxy Note A9/2048MB/16GB/Android 4.0 WiFi

Dodatkowa sprawa jest taka, że w domu mamy "posłużbowe" Galaxy S, Galaxy S3 i pewnie w niedalekim czasie służbowe Galaxy S5 - czy patrząc pod tym kątem warto brać Galaxy Tab aby wykorzystać ten sprzęt do wspólnej komunikacji (np group play, współdzielenie itp??) Czy to nei ma wiekszego znaczenia?

Dodatkowo: jakie akcesoria warto dokupić do tableta (tak jak pisałem wykorzystany głównie w domu)? Myślałem o etui takiej co odrazu robi za podpórkę w różnej pozycji( coś jak ta klapka w Yoga), kartę SD rozszerzającą pamięć, coś jeszcze warto?

Dziękuje z góry za opinie!
boru

Do: tablet 10, Samsung? Lenovo? Asus? a może inny?

Postprzez jacek111 » 10 Gru 2014, o 21:16

Za 1200 żaden sprzęt znanej marki nie będzie lagować:)

Asus Memo Pad Fhd10 - nie słyszałem o kiepskim wykonaniu, generalnie to dobry tablet z dobrym ekranem. Co do dzieci to niektórzy robią tak, że dizeciom kupują osobny tablet za max 200 zł od jakiegoś taniego producenta. W koncu dzieciakom raczej nie przeszkadza niska rozdzielczość czy niedoskonałe kay widzenia itp. a jak się taki sprzęt rozpadnie to zawsze trochę mniej szkoda.

Samsung Galaxy Tab 4 - Samsungi są dobrez wykonane, wydajnością nie grzeszy jak za tę cenę, ale też dobry tablet. Warto też pomyślec o Note (zresztą wspominasz o nim), tyle, że najlepiej w wersji 2014. Koszt około 1600 - więc nie wiem czy wchodzi w grę. w każdym razie to jeden z najlepszych tabletów na rynku (jeśli nie najlepszy - zarówno w wersji z LTE jak i bez)

Lenovo Yoga II - jedynka stała stabilnie, wiec sądzę, żę i dwójka będzie. Szufladę i podobne rozwiązania mozna zainstalować jako nakładkę na androida w innych tabletach tez.

Przesyłanie plików czy gierki multiplayer to jest do zrobienia na innych urządzeniach z androidem. Group play Samsunga po prostu daje prostsze, gotowe rozwiązanie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, zęby sobie zainstalować jakąś gierkę multiplayer i grać po wifi albo bt na kilku urzadzeniach. Tak samo przesylanie plików - jest bluetooth, sieć lokalna albo chmura.

Akcesoria jakie warto kupić:
- karta na pewno
- etui na pewno - jeśli nie masz yogi,
- wiele osób kupuje klawiaturę i mysz na bluetooth - to przydatne jeśli masz zamiar wklepywać dłuższe teksty oczywiście
- ściereczka z mikrofibyr do przetarcaia ekranu raz na jkaiś czas
- ewentualnie rysik - jedni nie mogą bez niego żyć, inni uważają za zbędny, dlatego piszę, że ewnetualnie
- jakby tabletm miał być brany w podróż to ładowarka pod gniazdo zapalniczki
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 11 gości