Tablet 300-500 zł 3G(!)

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet 300-500 zł 3G(!)

Postprzez Pantheist » 1 Sty 2015, o 02:16

Witam.Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem tabletu. Mimo iż posiadam laptopa nie jest on dla mnie zbyt mobilny (17 cali i ponad 3kg robią swoje) Znajomy mnie przekonuje do smartphona,ale to nie dla mnie. Ja mam 'zatwardziały komunistyczny' pogląd,że telefon służy tylko do pisania i dzwonienia :D Wiem,że było multum podobnych tematów,ale większość bez modemu 3G i zazwyczaj brane do grania. A więc tak:

1. Procesor - obojętnie byleby był wydajny
2. Pamięć - minimum 1 GB RAM - FLASH minimum 8 GB (więcej mogę sobie na karcie dokupić,chyba że jakaś 16 GB się trafi)
3. Sloty / gniazda + moduł 3G - slot jack obowiązkowo na słuchawki + modem 3G MUSI BYĆ wbudowany
4. Ekran / matryca - 7-8 cali więcej nie chcę. Najlepiej IPS bo lepsza jakość,ale wybredny nie będę :)
5. System operacyjny - tylko android. Zresztą w tej cenie i tak czego innego się nie doszukam
6. Bateria - musi trzymać minimum 8-10h!
7. Zastosowanie: I tutaj się rozpiszę i wyjaśnię potrzebę modułu 3G. Będę chciał do niego wsadzić kartę z Play i (1)używać internetu z pakietów.(oczywiście poza domem) (2)pisać na nim smsy. Wiem dziwne,ale jak już używać karty sim to chciałbym to wykorzystać. Dodam tylko,że nie będę dzwonił za pomocą tej cegły :D To po prostu mój drugi numer i nie mam gdzie go 'wsadzić' (obecnie używam pożyczonego telefonu znajomego). A więc to pierwsza i najważniejsza wymagana funkcja (SMS NIE SĄ OBOWIĄZKOWE!). Poza tym będzie używany tylko i wyłącznie do przeglądania stron www.pisania na FB,oraz czasami do oglądania filmików na yt itp. Miło by było jakby głośniki były dobrej jakości,ale nie jest to priorytet tylko udogodnienie. Jeśli chodzi o gry to tylko jakieś 2d typu high climb racing ze sklepu play nic innego nie przewiduję,do gier mam laptopa.
8. Etui - solidne,tanie chroniące tablet przed kurze rysami itp. (dbam o rzeczy,więc nie musi być nie wiadomo jak wytrzymały)

Trochę się rozpisałem,ale nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto. Dlaczego taka rozrzutność w cenie? Ponieważ chcę kupić jak najtaniej,ale jeśli zapłacę 500 zamiast np. 400 zł i będę wiedział,że na pewno te 100 zł nie poszło na marne to jestem w stanie to wydać. Ale musi to być już z przesyłką. Poza tym ma być solidny :) Firma Lenovo wydaje się mieć ciekawą ofertę,ale czekam na wasze propozycje. Na pewno nie chcę chinola. Pozdrawiam

Trochę się rozpisałem,ale nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto
Pantheist

Do: Tablet 300-500 zł 3G(!)

Postprzez marcus » 1 Sty 2015, o 16:35

Lenovo jak najbardziej - 7 calowa yoga z 3G powinna Ci przypasować. Wydajność ok jak do takich zastosowań, bateria trzyma długo, ekran wystarczający. Ale nie można z niej pisać esek.

Alternatywnie Asus Fonepad jest ok - i też w miesci się w tej cenie.
marcus

Postprzez Pantheist » 1 Sty 2015, o 17:08

Właśnie Yoga bardzo mnie urzekła i byłbym wstanie ją kupić,ale obecnie wszędzie wersja z 3g kosztuje ponad 700 zł :/ I nie wiem czy te ceny są stałe czy spadną. Z Asusem jest podobnie,chociaż gdzieniegdzie idzie znaleźć ofertę za 500 zł.
Pantheist

Postprzez benkp » 2 Sty 2015, o 08:04

Proponowałbym dołożyć te kilkadziesiąt złotych i sprawić sobie poniższy tablet:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/10308593
W miare dobre parametry ( oczywiście jak na tę cenę), dobra marka oraz modem. A przekątna 8 cali jest znacznie wygodniejsza do korzystania niż 7 cali.
Nie polecam natomiast mało znanych marek. Będziesz narzekał przede wszystkim na kiepską baterię oraz złą jakość wykonania. Takie tablety o wiele częściej się psują.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez marcus » 2 Sty 2015, o 13:04

650 yoga na skąpcu. Wciąż drożej niż chciałeś ale przynajmniej nie 700 plus. Jak Ci ardzo zależy to mozesz jeszcze poszperać po róznych mneijszych i większych sklepach - czasem się trafiają jakieś poświątczne promocje. Albo nietrafione prezenty gwiazdkowe na allegro - czyli nie ze sklepu, ale nowe i z gwarancją itp.
marcus

Postprzez Pantheist » 2 Sty 2015, o 16:53

Nic dokładał nie będę 500 zł to jest absolutne maksimum. Czytałem trochę o asusie i sprawdzałem specyfikacje. W sumie oprócz baterii to niczym nie ustępuje yodze wg. mnie i ma jeszcze procesor intela,a nie jakiś mediatek. Także,jak dostanę gotówkę to zapewne kupię sobie fonepad 7 :)
Pantheist

Postprzez marcus » 3 Sty 2015, o 19:38

Fonepad jest ok, tylko jak będziesz chciał z niego pisać eski albo dzwonić to najlepiej ściągnij sobie od razu doatkową apkę, bo ta podstawowa nie jest zbyt wygodna.
marcus

Postprzez Pantheist » 4 Sty 2015, o 03:13

Smsy owszem,ale dzwonić z tej cegły? Niet. A mógłby mi ktoś jeszcze wytłumaczyć czy kupić do niego kartę micro sd czy micro sdhc? Nie wiem,czy sdhc będzie kompatybilna,a z tego co wiem ma jeszcze lepszy przesył danych. No i poleciłby ktoś jeszcze jakieś tanie i ergonomiczne etui? (byleby zakryć go przed kurzem,rysami itp.) Bardzo bym prosił :)
Pantheist

Postprzez jacek111 » 4 Sty 2015, o 21:10

nie ma róznicy jeśli chodzi o samo sd albo sdhc - właściwie teraz nawet na karty sdhc często mówi się sd. HC odnosi się do pojemności, a nie prędkości. Jak chcesz szybką kartę to musisz patrzeć na oznaczenie - numerek w kółku na karcie. Im wyższy numer tym szybsza karta (to jest przesył danych w MB / s ). sdhc memo pad będzie obsługiwał, ale czasem może byc ograniczenie do 32 gb, a jak kupisz większą kartę to nie będzie chodzić. W specyfikacji powinno być podane.

Popularne etui książkowe ze skóry (czy czegoś skóropodobnego) moim zdaniem się sprawdza bardzo dobrze. W sklepe Tabletoid (pod którym jest to forum) albo na allegro na pewno coś takiego znajdziesz. Radzę właśnie takie, niż takie, gdize tablet się wkłada jak do torebki i wyjmuje, bo możesz wtedy zamienić etui w podstawkę i tablet można wygodnie ustawić, tak jak ekran laptopa.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości