Tablet 300 - 500 zł / 7 cali (głównie internet)

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet 300 - 500 zł / 7 cali (głównie internet)

Postprzez tab00 » 10 Lip 2017, o 09:55

Witam.

Zamierzam kupić tablet w cenie powiedzmy 300 - 500 złociszy.
Przekątna: 7 cali (ewentualnie 8, jeśliby szerokość obudowy poza ekranem nie była duża oraz cena byłaby atrakcyjna).

Kwota niewielka, bo i wymagania niewielkie.

Przez 11 miesięcy w roku będzie najpewniej leżał w szufladzie, pozostały jeden miesiąc to wszelakie wyjazdy, gdzie będzie brany i używany.
W zasadzie jedynym jego zadaniem będzie korzystanie od czasu do czasu z internetu (sprawdzenie pogody, zerknięcie na google maps, wysłanie maila, sprawdzenie rozkładu jazdy pociągów / lotów samolotów etc.).

Pewnie jeszcze jakaś jedna czy druga aplikacja, przydatna na wyjazdach (mapa offline, słownik, przewodnik).
Może film na lotnisku – raz w roku.
I tyle.

Potężny procesor, który uciągnie 50-tą wersję half-life’a, rozdzielczość hiper-max-full HD, aparat o jakości lustrzanki – to wszystko zbędne i nieistotne rzeczy. Do zdjęć mam aparat, do muzyki osobny odtwarzacz.

Priorytetem zatem będzie jak sądzę pojemność baterii. Niewielki ciężar też będzie mieć znaczenie.

Porozglądałem się po pewnej stronie z aukcjami (gdzie jedynym moim kryterium - być może zupełnie błędnie przyjętym - była "największa popularność") i powypisywałem sobie następujące pozycje:

- lenovo (2 tab i 3 tab)
- asus zen pad z170c
- lg G v490 (to 8 cali)
- samsung galaxy tab A T280
- huawei mediapad T3

Czy któryś z powyższych będzie rozsądnym wyborem?
A może co innego brać?

Pozdrawiam i dzięki z góry.
tab00

Do: Tablet 300 - 500 zł / 7 cali (głównie internet)

Postprzez tab00 » 10 Lip 2017, o 11:44

Nie widzę możliwości edycji - dopiszę zatem, że moduł 3g nie jest niezbędny. Wystarczy wi-fi.
tab00

Postprzez IdeaMan009 » 11 Lip 2017, o 22:15

Myślę że z tego zestawienia Galaxy Tab A będzie najlepszy, niektórzy powiedzą że dopłacasz za nazwę, ale co Samsung to Samsung :)
Wytrzymały, solidny sprzęt, płynnie pracuje. Bateria 4000 mAhów spokojnie wystarcza, jedynie do czego można się przyczepić to mało miejsca na pliki, z 8 GB zostaje wolne ok. 4 GB.
Z Asusem i LG nie miałem do czynienia, w Mediapady w dowolnej wersji nie warto inwestować, zbierają kiepskie opinie.
Tab 2/3 też są ok, Tab 3 ma lepszy aparat foto, jeśli masz zabierać na wypady to pewnie się przyda.
IdeaMan009

Postprzez tab00 » 11 Lip 2017, o 23:07

Dzięki za info ;).
Jednak dziś rano zakup już dokonany - huawei mediapad T1, siedmiocalowy.
tab00

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 4 gości