Tablet 400-500 zł (nie chińczyk)

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet 400-500 zł (nie chińczyk)

Postprzez Arrastan » 12 Lut 2015, o 10:54

Witam
Chciałem kupić swój pierwszy tablet, który będzie mi służył do: przeglądania internetu, czytania pdfów, oglądania filmów lub yt (hd było by spoko), grania w gry. Nie musi posiadać gps, może 3g, ale to też wiem że cena automatycznie rośnie. Jeśli chodzi o wielkość to 7-8 cali, chociaż 8 nie wygląda już jak większy telefon ;p macie jakieś propozycje ?
Z tego co czytałem na forum i przeglądałem internet wpadły mi w oko takie modele:

DELL Venue 7 Intel Z3460
ACER Iconia B1-810 Intel lub ACER Iconia W1-810
Lenovo A3500 lub A8-50 A5500
ASUS MeMO Pad 7

Wiem że było już sporo takich tematów, ale wciąż nie mogę się zdecydować, a nie chciałbym wpakować choćby tych 500 zł w błoto..
Arrastan

Do: Tablet 400-500 zł (nie chińczyk)

Postprzez GrimPiece » 12 Lut 2015, o 21:43

wybrałeś bardzo dobre modele - nic dodajć nic ująć. Powtórze to co często powtarzałem już tu na forum - jeśli wybierasz pomiędzy kilkoma udanymi modelami to jest to przede wszystim kwestia Twoich preferencji. W pierwszej kolejności potrzebujesz mocnej baterii, wysokiej wydajności czy dobrego ekranu?

Z tego co napisałeś to sądzę, żę najlepszym wyborem będzie któryś z tabletów Lenovo. A to dlatego, że mają one z reguły dobrze trzymające baterie. Za to Acer na intelu a przede wszystkim dell venue są wydajniejsze.

Radzę wiec przede wszystkim przyjrzeć się dokłądnie wszelkim recenzjom testom itp i po prsot zwrócić uwagę na opcje, które Cię interesują (Asus Memo Pad 7 nie ma na przykład usb z OTG).

Do zestawienie dodalbym jeszcze Lenovo Yoga 7 - bardzo fajny tablet, ale chyba trochę ponad koszta. Jeśli jednak faktycznei zależąłoby Ci na dobrej baterii to na pewno warto przemyślec te opcję.
GrimPiece

Postprzez Arrastan » 13 Lut 2015, o 00:19

No każdy też ma swoje wady i zalety i ciężko się zdecydować . Bateria nie musi być taka mocna jak w Yoga, chyba w pierwszej kolejności zależałoby mi na wydajności i ekranie.
A co z systemem operacyjnym ? W tych lenovo są 4.2 androidy, a w acer lub dell już 4.4 albo nawet win8 (choć chyba win zależy od tego czy ktoś lubi ten system).
Arrastan

Postprzez benkp » 13 Lut 2015, o 09:20

Z tych wszystkich stawiałbym na Dell Venue 7. Android 4.2 nie jest taki zły. Osobiście wolałbym wybrać lepsze parametry ale starszy android a nie nowszy android i takie średnie parametry.
Proponuję zerknąć sobie na to Lenovo:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/10308593
Wygodna przekątna ekranu 8 cali ( wygodniejsza od 7) oraz oferuje modem 3g.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez Arrastan » 13 Lut 2015, o 11:00

Zastanawiam się nad dwoma modelami (ofertami) z ekranem 8 cali:
LENOVO A8-50 - naprawdę podoba mi się ten głośnik oraz bateria zasługuje na uwagę. Ogólnie wygląda solidnie, choć czytałem o pinie że trzeszczy coś pod obudową(?),
http://allegro.pl/bialy-tablet-lenovo-a8-50-16gb-ips-gps-mcafee-i5076188104.html
ACER Iconia W1-810 - dobrze się prezentuje jeśli chodzi o wydajność, ciekawą opcją jest win 8.1, ekran na filmikach prezentuje się całkiem nieźle. Jest to podobny model co B1-810 tylko że chyba na windowsie, ale nie jestem pewien.
http://allegro.pl/tablet-acer-iconia-w1-810-8-64gb-office-win8-1-i5075730234.html
Arrastan

Postprzez jacek111 » 13 Lut 2015, o 18:09

windows 8.1 - tak to kwestia preferencji, trudno powiedizeć czy lepszy czy gorszy od Androida, każdy powie Ci coś innego. Dla mnie je ok, zaleta jest na pewno taka, że możesz instalować normalnie soft na windowsa, ten sam co lapku. Minus - mniej aplikacji typowo dostosowanych do tabletu, ale ciągle się pojawiają nowe. Ogólnie utarło się, że windows 8.1 jest lepszy do zastosowań profejsonalnych, a Android do codziennego używania.

Jeśli wydajność jest najważniejsza, to w pierwszej kolejności Dell venue 7 albo 8. W tej cenie nic mocniejszego nie znajdzeisz. Wersja Androida nie jest zła, poza tym zawsze możesz sobie zainstalować nowszego "andka", jak trochę pokombinujesz.

Z tym trzeszczeniem to zapewne wiedizałem w recenzji [?]. W testach zwykle wyginają te tablety na wszystkie strony, żęby zobacyzć jak sa spasowane - jakoś bardzo bym się tym nie przejmował, jeśli ten model Ci bardzo odpowiada.
jacek111

Postprzez Arrastan » 14 Lut 2015, o 01:35

Masz racje :)
No dell venue 8 byłby spoko, ale już dodatkowa stówa została dołożona więc nie wytrzasnę kolejnej ;p a z kolei venue 7 ma 7 cali a chciałbym 8.
Lenovo A8-50 chyba przemawia do mnie coraz bardziej, chociaż wiem że nie będzie tak wydajny jak dell lub acer, ale może da rade.

Lenovo A8-50 czy ACER Iconia W1-810 (B1-810) ? :D
Arrastan

Postprzez jacek111 » 14 Lut 2015, o 16:27

Lenovo A8 - 50 - ten z modemem 3g? w sumie jesli jest z modem w takiej cenie to na pewno kosztem czegoś innego. Widzę, ze jest na mediateku więc raczej powalającej mocy bym się nie spodziewał. Wykonanie powinno być ok znając Lenovo, no i bateria pewnie będize lepsza niż w Acerze.

Za to Acer jest na atomie a ramu ma tyle samo co lenovo, więc powinien być wyraźnie wydajniejszy. No i masz tu windowsa - pytanie czy Ci pasuje ten system.

nie wiem jak wyglądaja ekrany w obu tabletach - radzę doczytać coś w recenzjach, bo zdarza się, że np. jest niska jasność maksymalna i tablet śrendio nadaje się do używania na zewnątrz. Po prostu światło odbija się od ekranu, a wyświetlacz jest za ciemny, żęby się "przebić" .

osobiście brałbym Acera ze względu na wyższą wydajność.
jacek111

Postprzez marcus » 14 Lut 2015, o 16:31

@Arrastan Te tablety są tak różne, że nie ma nawet sensu wskazywać, który jest lepszy ;) Po pierwsze, Lenovo jest z modemem 3G, a Acer ma tylko wifi. Po drugie, Acer jest na intelu, a Lenovo na Mediateku, po trzecie Android vs Windows. To tylko i wyłącznie kwestia Twoich preferencji.
marcus

Postprzez Arrastan » 15 Lut 2015, o 12:52

Dziękuje wszystkim za dobre rady :D
Wybrałem Acera W1-810, mam nadzieje że będzie się dobrze sprawował. Napisze o nim kilka słów jak tylko dostane :D
Arrastan

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości