Tablet 8-10 cali, do 1200zł, FullHD, na uczelnię, do domu,

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez michal12514 » 21 Mar 2014, o 11:14

Witam. Zakładam temat z racji tego że jestem już całkowicie zgłupiały jeżeli chodzi o temat tabletów (im więcej czytam), więc ostatecznie liczę na Waszą pomoc. Praktycznie szukam tabletu idealnego, z następującą charakterystyką, im wyżej wymienione, tym ważniejsze dla mnie:

-Ekran co najmniej full HD, wiedząc że np. ONDY potrafią mieć Retiny i coraz więcej się takich tabletów pojawia, nie jest to chyba wielki wyczyn. Wyczynem jest na prawdę dobry jakościowo ekran z dużą jasnością, dobra byłaby automatyczna regulacja jasności. Stworzony do czytania PDFów i oglądania filmów.
-Jestem zakochany w 8 calach, ale na 10 ostatecznie mógłbym się zgodzić.

-wytrzymała bateria, jestem przyzwyczajony na swoim SGS2 wyłączać wszelkie zbędne prądożerne funkcje więc nie ma z tym problemu, ale jednak niech urządzenie wytrzyma co najmniej te 6 godzin pracy.
-2 GB RAMu, procesor 4-rdzeniowiec, =szybkie i nowoczesne komponenty
-slot na karty pamięci (oczywiście Apple odpada, stawiam na Androida)
-GPS, NFC,
-3G z obsługą Aero byłoby miłym dodatkiem, ale dobrze działające Wifi jest podstawą.
Chyba zamieściłem większość tych, na co zwracam uwagę przy oglądaniu kandydatów.

Tablet będzie służył do oglądania filmów, przeglądaniu internetu, dużych objętościowo PDFów, w gry nie mam zamiaru grać.

Rozglądając się, wpadły mi w oko:
LG G PAD.
Samsung Galaxy Tab Pro 8.2 - 10.2 (tylko nie wiem czy są już w Polsce)
PIPO M7 Pro 3G (jest też wersja bez Aero2) lub PIPO m8 Pro (nie wiem jaka jest różnica, keidy ceny podobne)
Ondy, o których już wspomniałem, ONDA V975M

CHyba tyle, jak widać nie mam preferencji co do producenta. Prosibłym o jakieś propozycje lub sugestie, komentarze.
Dziękuję
michal12514

Postprzez GrimPiece » 21 Mar 2014, o 17:13

Z tych co wymieniłeś dane mi było obcować przez chwilę z G PADEM 8. Ekran ogólnie ma świetny, ładne kolory, rozdzielczość minium full HD (tak na oko), niestety za bardzo nie daje rady przy mocnym oświetleniu - czytaj: jasność ekranu mogłaby być zdecydowanie lepsza. Z tego co słyszalem ma też jeszcze jedną wadę - słabe głośniczki, aczkolwiek tutaj się z autopsji nie wypowiem. Ale jeśli to prawda, to oglądanie filmów będzie konieczne przy zestawie z głośnikami / słuchawkami.
GrimPiece

Postprzez jacek111 » 22 Mar 2014, o 18:34

Ta Onda którą wymieniłeś jest świetna - przynajmnej jeśli chodzi o ekran (IPS, rozdzielczość) i szybka, ale nie ma niektórych opcji, które chciałeś - GPSa przede wszystkim. O ile dobrze pamiętam nie ma tez wersji, która byłaby wyposażona w modem 3G.
jacek111

Re: Tablet 8-10 cali, do 1200zł, FullHD, na uczelnię, do dom

Postprzez michal12514 » 23 Mar 2014, o 00:23

GrimPiece napisał(a):Z tych co wymieniłeś dane mi było obcować przez chwilę z G PADEM 8. Ekran ogólnie ma świetny, ładne kolory, rozdzielczość minium full HD (tak na oko), niestety za bardzo nie daje rady przy mocnym oświetleniu - czytaj: jasność ekranu mogłaby być zdecydowanie lepsza. Z tego co słyszalem ma też jeszcze jedną wadę - słabe głośniczki, aczkolwiek tutaj się z autopsji nie wypowiem. Ale jeśli to prawda, to oglądanie filmów będzie konieczne przy zestawie z głośnikami / słuchawkami.

Hm z tego co ja widziałem LG G Pad wydawał mi się dość jasnym tabletem. Najpoważniejszym mankamentem tego modelu jest podobno intensywnie wyczerpująca się bateria w krótkim czasie.

jacek111 napisał(a):Ta Onda którą wymieniłeś jest świetna - przynajmnej jeśli chodzi o ekran (IPS, rozdzielczość) i szybka, ale nie ma niektórych opcji, które chciałeś - GPSa przede wszystkim. O ile dobrze pamiętam nie ma tez wersji, która byłaby wyposażona w modem 3G.

Racja, umknął mi fakt, że Onda nie ma GPSa.. Ale ogólnie bardzo przywoity tablet,do tego ten wygląd. Poważnym konkurentem w kategorii chińskich tabletów jest jeszcze PiPO, M9pro i bodaj m7pro. Niestety jak widziałem recenzje tych tabletów to autorzy zwracali na poważny brak płynności przy odczytywaniu PDFów. Jedyne co można mieć nadzieję że to kwestia wczesnego oprogramowania. Bateria starcza 8-10 godzin - bajka.
Ktoś może posiada Ondę/Pipo?
michal12514

Re: Tablet 8-10 cali, do 1200zł, FullHD, na uczelnię, do dom

Postprzez marcus » 23 Mar 2014, o 23:10

autorzy zwracali na poważny brak płynności przy odczytywaniu PDFów. Jedyne co można mieć nadzieję że to kwestia wczesnego oprogramowania.

Skoro jest problem tylko z PDFami a ogólnie chodzi płynnie, to chyba nawet nie ma innej opcji - jak właśnie kwestia oprogramowania. W takim razie od razu nasuwa się pytanie, jak z aktualizacjami od tego producenta.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości