Tablet 8-9 do 1500 net yt fb

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet 8-9 do 1500 net yt fb

Postprzez Intoxication » 3 Gru 2017, o 13:44

:crazy: Witam.. Szukam tabletu do ogólnych zastosowań. Głównie net, fb i YouTube (bajki po angielsku wiec dosyć istotny jest głośnik). Fajnie jakby było LTE - natomiast nie jest to konieczne. Cena 1500 z pełną fv.
Wpadły mi w oko
Galaxy tab S2 i Huawei media pad m3.
Intoxication

Do: Tablet 8-9 do 1500 net yt fb

Postprzez IdeaMan009 » 7 Gru 2017, o 00:29

Podane przez Ciebie modele są w porząku i wymagania będą spełniać. W S2 niestety zabrakło głośników stereo, stąd odczucia dźwiękowe mogą być gorsze niż w M3. Dorzuciłbym jeszcze fajne dosyć nowe urządzenie Lenovo Tab 4 8 Plus, również dopracowany tablet. Na plus design i jakość wykonania, frontowe głośniki stereo, czytnik linii papilarnych, USB typu C, LTE, dual SIM, możliwość przeprowadzania rozmów telefonicznych. A do tego wszystkiego po prostu działa – bez fajerwerków, ale stabilnie, a także długo, bo na temat baterii nie mogę powiedzieć złego słowa.
Awatar użytkownika
IdeaMan009

Postprzez Intoxication » 9 Gru 2017, o 12:57

Dzięki :). Na dniach coś wybiorę i dam znać. Pozdro
Intoxication

Do: Tablet 8-9 do 1500 net yt fb + gierki

Postprzez kurkuma » 15 Gru 2017, o 15:06

Witam wszystkich.
A gdyby zawęzić wybór do dwóch tabletów: Huawei Mediapad M3 8'', których ceny spadły oraz Lenowo Tab 4 plus 8''.
Ceny są teraz na podobnym poziomie. Podobno M3 dostał tez aktualizacje to androida 7.0 (może ktoś potwierdzić?), więc systemowo także są na tym samym poziomie. Pytanie tylko jak wypadają wydajnościowo? Doczytałem się, że różnica może być w grafice - Huawei miał kiepską w Kirin 950, ale jak to się ma do nowszego Snapdragona 625? Tablet miałby służyć nie tylko do Internetu lecz do pogrania w jakieś proste, ale w miarę nowe gierki.
Ktoś doradzi?

Ciekawe jak sytuacja z segmentem tabletów rozwinie się w następnym roku. Lepiej brać co jest czy może teraz to już poczekać i zobaczyć czy coś się ruszy?
kurkuma

Postprzez juven_tsy » 8 Sty 2018, o 15:50

Huawei media pad m3 wydaje się bardzo fajną opcją. Choć z drugiej strony jakbym miał coś proponować to Samsung Galaxy Tab A 10.1. Ma 10.1", LTE, głośnik stereo, rozdzielczość FullHD. Myślę, że idealnie by spasował do Twoich preferencji. A przy tym nie jest drogi, świetna opcja jakość/cena. Co o tym sądzisz?
Awatar użytkownika
juven_tsy

Miejscowość: Szczecin

Postprzez rotting » 8 Sty 2018, o 20:01

Tab A 10.1 to dobra propozycja, ale warto jeszcze poszperać w porównywarkach, bo w ole czy sferisie można znaleźć poniżej 1k.
rotting

Postprzez kurkuma » 9 Sty 2018, o 10:30

Dzięki za odpowiedź.
Samsung TAB A ogólnie wypada gorzej w testach (3D Mark, AnTuTu) od M3 a nawet od Lenovo Tab 4. Ma też mało ramu.
Poza tym już kupiłem Huawei M3 LTE i jak na razie jest super. Mogę potwierdzić, że ma androida 7.0 (aktualizuje się przy pierwszym uruchomieniu).
Przydatne też jest 4 GB RAM, gdy syn poodpala kilka gier i wiszą w tle tablet działa płynnie. Co więcej można do niego podłączyć pendrive'a (sprawdzałem) i dyski zewnętrzne, a nawet bez problemu obsługuje zwykłą klawiatutę od PC po podłączeniu przez adapter bluetootha (mam starą klawiaturę Microsoft). Można więc bez problemu napisać prosty dokument w razie potrzeby lub braku dostępu do innych sprzętów.
Gorzej jest z dodatkowym sprzętem na naszym rynku, ale na Aliexpress jest tego pełno i już płynie do mnie pokrowiec, szkła i mała, mobilna klawiaturka ;)
Wydaje mi się, że do 1400 PLN to jest najlepszy wybór. Jeżeli komuś LTE nie jest potrzebne to nawet taniej.
kurkuma

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 3 gości