Tablet 8" WiFi do 1500 zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet 8" WiFi do 1500 zł

Postprzez rieux1947 » 29 Gru 2014, o 21:58

Cześć!

Wymagania jak w tytule tematu: poszukuję 8-calowego tabletu bez modemu. Zależy mi na płynnym przeglądaniu internetu, korzystaniu z aplikacji wydawnictw prasowych itp., aplikacje FB, WhatsApp, Youtube, Soundcloud, Spotify, mapy google, tapatalk itp. Takie podstawowe :)

Opcje jakie rozważam to:

1) Ipad Mini 2 32 GB (1499 zł)
2) Samsung Galaxy Tab S 8.4 16GB (1399 zł)
3) Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 16 GB (1099 zł)
4) Dell Venue 8 Pro 32 GB(+32GB sd) (799 zł)

Prawdę mówiąc, zacząłem szukać od tabletów z Windowsem 8.1. Do tego Della przekonuje mnie system taki jak na komputerze i darmowy pakiet Office. Potem zwątpiłem w ten telefon. Z powodów: 1) czy ten ekran nie jest zbyt mały do obsługi pełnoprawnego Windows 2) mało aplikacji 3) cena 2x niższa niż konkurencji :P, nie muszę aż tak oszczędzać na tablet, więc nie wiem czy ten Dell jest z tej samej półki jakościowej, co ww. Samsungi i Ipady.

Od Samsungów odstraszają mnie opinie, że się zacinają. A co do Ipada to się zastanawiam czy jest wart swojej ceny i czy przy aktualizacji systemu nie zacznie wkrótce zwalniać...

Proszę o rady i wskazówki! :)

PS A może propozycje innych tabletów? :)
rieux1947

Do: Tablet 8" WiFi do 1500 zł

Postprzez Raffii » 29 Gru 2014, o 23:48

Witam,

To zależy na czym Ci najbardziej zależy. Jeśli stawiasz na płynność to zdecydowanie iPad będzie najlepszy ze względu na system operacyjny, który wyróżnia się właśnie płynnością i szybkością działania. Samsung Tab S ma aż 8 rdzeniowy procesor oraz 3 GB RAM jeśli się zawiesi to bardziej przez Androida niż przez jego parametry. System Googla niestety nie jest idealny, ale za to jest bardzo popularny co daje duże korzyści przy wyborze aplikacji i gier. Moim zdaniem pozostałe 2 bym odrzucił. Windows w zasadzie działa płynnie na tych tabletach, ale jeśli otworzymy stronę wypakowaną FLASHem to przestaje dawać radę z 2 GB ram na Windows nie poszalejesz więc Della bym odrzucił tak samo jak Tab Pro 8,4 bo moim zdaniem warto dołożyć te 300 zł do Ski. Każdy ma swoje preferencje, ale ja bym wybierał między Samsungiem Tab S a iPad-em.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez rieux1947 » 30 Gru 2014, o 00:09

Dzięki za odpowiedź.
Mam Androida na smartfonie Sony Xperia Z1 i jestem z niego zadowolony :) Co do rywalizacji Ipada i Galaxy Tab S to ten pierwszy w rękach wydaje mi się odczuwalnie mniejszy :) Czy te zacięcia i spowolnienia Androida na eSce są takie meczące, czy to raczej czepianie się i czarny PR? :)
rieux1947

Postprzez GrimPiece » 31 Gru 2014, o 20:21

Dell najlepszy jak Ci zależy na porządnym tablecie z windowsem. Poza tym S albo iPad - ten ostatni zwlaszca ze względu na jkaość wykonania. Choć warto też pamietac, że jednak iOS nie jest w naszym kraju jakiś bardzo popularny. Do tych zastosowań co wymieniłeś tablet na androidzie będzie jka najbardizej ok bo i tak będziesz działać głównie przez aplikacje.

Co do zacineki Androida - wszystko da się zrobić, jak się trochę pobawisz, ale nie każdy lubi kombinować z wgrywaniem innego systemu itp. Poza tym Android przycina głównie wtedy, jak dużo aplikacji dizała w tle albo jak pamięć jest zawalona. Wiec jak się trochę zadba to tym bardziej nie jest źle.
GrimPiece

Postprzez benkp » 5 Sty 2015, o 09:37

W zasadzie to fundusze są bardzo duże tak więc można znaleźć coś naprawdę fajnego.
Sam proponuję jednak zastanowić się nad tańszą opcją.
Nad tym Lg G pad:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/8478535
Cena to niecałe 900 zł a oferuje wcale nie takie gorsze parametry jak te tablety , nad którymi tutaj się zastanawiasz. Bardzo wygodna przekątna ekranu 8,3 cala. Dobrej jakości wykonanie oraz świetne parametry.
Powinieneś być zadowolony.
Awatar użytkownika
benkp

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości