Tablet budżetowy m.in do gier

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez gruby00010 » 13 Maj 2014, o 19:23

Witam.
Jestem na zakupie pierwszego tabletu.Czytając różne fora o wydajności i wgl wpadły mi w oko budżetowe"cacka"jakimi są:

Tablet Prestigio MultiPad 4 Quantum

Tablet LENOVO S5000

Goclever Insignia 785 PRO

Modecom FreeTAB 8014 IPS X4

Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85

I teraz moje pytanie : Który z nich wybrać ? lub zaproponujcie jakiś inny ciekawszy :) jeżeli ktoś ma taki budżetowy tablet to proszę napisać swoje wrażenia z użytkowania

Parametry które mnie interesują to :
ekran IPS
7"-10.1" (chociaż nie miałem doświadczenia z żadnym z tabletów i nie wiem ilu calowy dobrze sie trzyma w reku)
Procek 4 rdzeniowy
min. 1Gb Ram
Pamięć 8gb z możliwością rozszerzenia przez micro SD
Wi-Fi
wejście mini HDMI(lecz nie wymagane)
no i na Andku
Cena max. do 550zl lecz wolałbym coś do 400-500zl

Czekam na porady,opinie :)
gruby00010

Postprzez jacek111 » 14 Maj 2014, o 18:24

W ręku to trzyma się najlepiej 7", ale też trudno tylko na to patrzeć... jednak co większy ekran to większy... zależy do czego chcesz wykorzystywać ten tablet - jak głownie do GPSa i po to, żęby od czasu do czasu coś tam poprzeglądać w necie to 7" będzie ok. Ale jak chcesz siedziec przy nim - tak jak niektórzy forumowicze - po 10-12 godzin dziennie, grać, oglądac filmy itp to 10" się lepiej sprawdzi.

Ale...

z tabletów które wymieniłeś to może i wszystkie są budżetowe, ale rzecz w tym, że większosć to budżetowe marki... poza Lenovo. Te wszystkie Presigio i GoClevery to tzw. chińszczyzna. Jak mantrę zawsze powtarzam, że nie każdy chinczyk jest od razu kiepskim wyborem... ale jednak co dobra marka to dobra marka (czyli mniej awaryjny przede wszystkim). Podsumowujac: z Twojej listy: Lenovo.

Dołóż do tej kwoty co napisałeś jeszcze 5 dyszek i będziesz mógł przebierać w takich cackach, jak:
- Dell Venue 7
- Samsung Galaxy Tab 3 7"
- Asus Memo Pad

(wsyzstkie 7")

Na te cztery rdzenie aż tak nie patrz, a raczej na testy wydajnosći na benchmarku lub jakie gry chodzą w testach i czy na pełnych detalach. Czasem chińskie quady są mniej wydaje niż dobre duo.

@Sferis: ten Modecom to taki lepszej jakości? nie wiem dokładnie jakiego ma procka, ale jeśli już miałbym stawiać na wyższą jakosć to raczej z tych modeli co wymieniłem. Modecom to przecież też chińszczyzna.
jacek111

Postprzez gruby00010 » 14 Maj 2014, o 20:39

No właśnie o to chodzi żeby był pod względem wydajności (te bardziej zaawansowane,wymagające gry żeby chodziły płynnie) chwile poczytałem o tych tabletach jakim są :

*Samsung Galaxy Tab 3 7- w tym przypadku odpada dlatego ze procek jest niezbyt...sami popatrzcie co wyczytałem : (Marvell ARMADA PXA986 - Układ SoC bardzo podobny do ATM7029 i podobnie jak on miewa problemy z wydajnością. Znajdziemy go m.in. w GoClever Elipso 71 oraz Samsung Galaxy Tab 7 3.0)

*Dell Venue 7 - ma mało pamięci wbudowanej tylko 4gb i brak możliwości przenoszenia aplikacji na kartę micro SD

*Asus Memo Pad - MediaTek MT8125 - Układ SoC podobny do MT8389. Wydajność nie jest najwyższa (mniejsza niż RK3066), ale większości użytkownikom powinna wystarczyć (czyli ten tez nie za bardzo ponieważ jest słabszy od : RK3066 który tez nie jest rewelacją)

a mocno się zastanawiam nad tym :
*Lenovo S5000 - spełnia moje wymagania jest bardziej markowy (tylko nadal nie znalazłem coś o jego wydajności a mianowicie chodzi jakie gry śmigają)
Lenovo S5000
gruby00010

Postprzez GrimPiece » 15 Maj 2014, o 23:33

dell venue - brak możliwosći przenoszenia jako cecha modelu? możę i tak ale to i tak kwestia softu, wiec zawsze można walnąć roota

s5000 - podobno lepszy od samsunga 7 pod każdym względem ale to opinie z neta a nie autopsji

poza tym pamiętaj, że jendak kupujesz sprzęt za 500 stówek, a w tej cenie to raczej trudno o jakiegoś demona szybkości. nawet jak kupisz czterordzeniowego budżetowca to wątpie, żeby realna wydajnosć była wyższa niż w przypadku dellów, asusów czy lenovo. zresztą nawet jak kupisz najwydajniejszego "chińczyka" to nie masz gwarancji, ze za miesiać Ci się nie posypie i zamiast pykać w jakiegoś asphalta 8 to będziesz jeździć do serwisu. budżetowce mają też słabe baterie i zwykle problemy z wi-fi. A ten Lenovo s5000 czy pozostałe wymienione to dobre tablety, ale żeby nie mieć żadnych problemów z wydajnością, to musiałbyć dołożyć drugie tyle np. do lenovo yoga 10.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 8 gości