tablet dla emerytki

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

tablet dla emerytki

Postprzez kathynk » 19 Paź 2015, o 00:20

Witam.
Bardzo prosze o pomoc. Ja się zupełnie na tym nie znam. Moja mama lat 67 jest w szpitalu ( dłuższy pobyt). Pracuje jako księgowa. Jest "gadżeciarą" :-) Żeby ten pobyt w szpitalu jej jakoś uprzyjemnić chce jej kupić tablet. Jej stan nie pozwala na ciezkiego laptopa. Mojej mamy wymogi to Windows (bo office i mnogość aplikacji), modem, Wifi. W szpitalu zapewne będzie korzystać z officea, allegro, innych sklepów i będzie oglądać filmy.
Moim zdaniem oprócz 3 wymogów mamy (WIN, modem, WiFi) potrzebna spora pamieć podręczna jak i wbudowana. Bardzo bardzo Was proszę o pomoc. Jaki mam tablet kupić mamie, żeby jej uprzyjemnić ten cięzki dla niej czas.

Dziękuję
Kasia
kathynk

Do: tablet dla emerytki

Postprzez jacek111 » 19 Paź 2015, o 19:22

Wiele zależy od tego ile chcesz wydać. Godne polecenia są na pewno Lenovo Yoga (1, 2 lub 3, są wersje z Androidem i Windowsem) albo Dell Venue Pro z Windowsem.

Co do offica i wielu aplikacji to są też edytory tekstu / arkusze itp na Androida, zresztą z Officem włącznie (choć szczerze mówiać nie do konca wiem, jak to w tej chwili działa i ile kosztuje). A aplikacji na Androida jest generalnie całe mnóstwo i wiele fajnych darmówek. To tylko takie dodatkowe info, gdyby jednak wpadł Ci w ręce tablet z Androidem ;)

Jeśli tablet ma być tylko do szpitala, to można się pokusić o coś budżetowego, czyli marki takiego jak Kiano, GoClever, Manta, Pentagram, Modecom. To tanie tablety, które mają specyfikację techniczną często trochę na wyrost (nie dzialają aż tak dobrze, jakby można wnioskować ze specyfikacji), i mają też dość dużą awaryjnośc, ale na pobyt w szpitalu wystarczy, a i w domu podziała, chociaż czasem może nie przezyć dłużej niż rok, półtorej. Tutaj z konkrentymi modelami nie pomogę, ale jesli chcesz iśc w tym kierunku to proponuję ustawić odpowiednie filtry w ceneo czy skąpcu (na markę i system) i coś z tego wybrać, w zależności od wymagań co do ceny. Przed zakupem takiego budżetowego tabletu koniecznie poszukaj jakiegoś testu, bo można tu trafić zarówno perełkę, jak i totalny szajs.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 8 gości