Tablet dla seniora do ok. 500 zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet dla seniora do ok. 500 zł

Postprzez totopol » 15 Lis 2014, o 21:33

Witam,

poszukuję tabletu dla starszej osoby, przede wszystkim do przeglądania internetu i oglądania filmów
główne wymagania to jak największy i najlepszy ekran (9 - 10")
oraz najlepiej wbudowany modem 3G, jeżeli nie to możliwość podłączenia zewnętrznego,
(najlepiej Huawei 3131 z Play-a :) )

Moją uwagę zwróciły tablety Kiano, ale opinie są różne i nie wiem czy opłaca się ryzykować?

Chyba, że jednak opłaca się bardziej dla świętego spokoju z serwisem kupić coś mniejszego ale markowego?
totopol

Do: Tablet dla seniora do ok. 500 zł

Postprzez GrimPiece » 15 Lis 2014, o 22:04

Kiano nie bierz, zamiast tego rozejrzabłym się za najtańszymi 10cio calówkami dobrych producentów. Za 600 jest na pewno lenovo s6000. 3G raczej nie ma, ale jak dla seniora to chyba i tak głównie z internetu będize korzystać w domu? Więc wifi wystarczy?

NIe wiem jak wygkąda kwestia podłączenia zewnętrzengo modemu - musisz poszeprać czy ma USB z funkcją otg - jeśli tak, to znaczy, że zewnętrzny modem powinien działać (chociaż zdarzają się wyjątki, ale to nie do unikniecia).

OCzywisćie nie jest to jakiś wypasiony model pod kątem rozdzielczośći itp. ale jest przyzwoicie wyposażony, a jak na tę cenęto nawet bardzo dobrze. Zresztą hmm.. bez obrazy ale dla seniorów chyba ostrość obrazu nie jest aż tak ważna ;p

Alternatywnie możesz poszperać po ceneo - jak się znajdzie jakieś 10" od Acera, Asusa, Toshiby czy inne Lenovo to warto brać :)
GrimPiece

Postprzez totopol » 15 Lis 2014, o 23:20

Tablet będzie głównie używany poza domem, więc 3g się przyda :)
Ekran nie musi mieć super rozdzielczości, ale fajnie by było jakby dobrze świecił i miał dobre kąty widzenia :)
totopol

Postprzez jacek111 » 19 Lis 2014, o 00:07

Lenovo Thinkpad 2 - w Ceneo jest za niecałe 500 zł. Ma 3g i 10". (pytanie czy cena na Ceneo jest na pewno podana w opcji z modemm 3G bo tam różnie bywa z rzetelnością informacji).

Edit: Coś mi to podejrzanie wyglądało i niestety się sprawdziło. Myślałęm, że to jakaś inna wersja niż "ten" znany ThinkPad. A niestety on kosztuje 2 koła... Na Ceneo jest chyba jkaiś błąd albo ktoś wpisał cenę raty.

Poza tym to pozostaje jedynei albo trochę rozszerzyć budżet albo ptrzeć na budżetowce.

Jeśli chcesz kupować coś budżetowego, to popatrz na Kiano, Modecom. GoClever, Pentagram. To są polskie marki wiec zawsze trochę łatwiej z serwisem w razie awarii. Wybór wśród modeli tych producentow jest ogormny, ale nic kokrentego nie polecę, bo trudno się w nich połapać ;) Może ktoś ma któryś z tych sprzętów i sie odezwie.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości