Tablet dla starszej osoby (8- 10 cali) (gry, internet)

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet dla starszej osoby (8- 10 cali) (gry, internet)

Postprzez wiesw » 7 Gru 2014, o 10:16

Chciałbym kupić tablet spełniający niżej wymienione wymagania, ale mam kilka wątpliwości.

- 8-10 cali,
- klawiatura, jesli bedzie baza w zestawie to tym lepiej.
- latwy w obsłudze
- dobry wyświetlacz (jest to dość istotne, ponieważ Użytkownik ma wadę wzroku)
- możliwość podłączenia pendrive USB
- do korzystania z prostych gier i internetu. Czasem filmu (możliwość podłączenia słuchawek)
- czasami do korzystania z Internetu w podróży
- fajnie jakby miał możliwość obslugi również rysikiem.
-zeby mial wystarczajaco duzo pamieci lub mozna ja bylo uzupelnic
- Wi-fi
- 3G lub LTE - niekoniecznie chyba, ze cena uzasadnia.
- minely czasu kiedy bawilem sie w instalacje, reinstalacje systemów na kompie stacjonarnym, teraz chce po prostu korzystać!
I co najważniejsze, ja bede to konfigurować a Osoba w starszym wieku będzie korzystać (głównie gry i internet).Musi być prosty w obsłudze i mieć sporo gier dotykowych!
Starsza Osoba na co dzień obsługuje stacjonarkę na XP oraz Smartphona z Androidem i na obu gra.
Chciałbym wydac do 1000-1300zł chyba, ze naprawde warto wydac wiecej. Zastanawialem się nad T100, ale też ma swoje ograniczenia, poza tym to win8.

1. System operacyjny.
Zawuazylem, ze wiele osob w Sieci poleca tablety na win8. Jako, ze beda mialy wsparcie przez dluzszy czas, jest "wygodniejszy w obsłudze"
Ja, nie bede korzystal z office na tablecie ani na nim pracowal jakos szczegolnie. Potrzebuje go do gier i internetu, ewentualnie korzystac w podrozy, wiec czy warto pchac sie w windowsa (ktory jest drozszy przy zakupie)?

2.
Czy gry na tablet z win8 sa za darmo rownie latwo dostepne jak na tablet z androidem?

3. Co polecacie?
Pozdrawiam,
wiesw

Do: Tablet dla starszej osoby (8- 10 cali) (gry, internet)

Postprzez marcus » 7 Gru 2014, o 18:00

wiesw napisał(a):Starsza Osoba na co dzień obsługuje stacjonarkę na XP oraz Smartphona z Androidem i na obu gra.

To mi się podoba :D Oczami wyobraxni widzę siebie na emeryturze :D

Ławiejszy w obsłudze jest zdecydowanie Android, a jeśli móisz, że ta osoba już zna androida to tym lepiej radzę celować w ten system.

Co do ekranu i wzroku - wydaje mi się, że nie ma większej róznicy, bo przy słaby wzroku liczy się chyba przede wszystkim wielkość elementów - chociaż tutaj trzeba by okulisty, żeby rozsądzić dylemat. Tak czy inaczej, celowałbym po prsotu w tablety 10" i ewentualnie nieliczne większe. Bo wtedy zawsze można sobie wygodnie zooma zrobić i nadal widzieć dość dużo na ekranie.

Na windowsa tez jest sporo gier, poza tym na windzie można instalować te same rzeczy na laptopie z windą. Do tego jeśli tablet w miarę ogarnia z wydajnością, to sobie instalujesz emulator androida i wtedy masz tez wsyzstkie gry / aplikacje z androida.

Pamięci stąłej nie idzie rozszerzyc w żadnym tablecie. Za to zdecydowana większość ma wejscie na kartę micro SD i obsługuje przynajmneij 32 - 64 GB. W zależnosci od tabletu, wersji systemu itp. można instalować aplikacje też na karcie lub nie można (w nowych modelach w większości można).

Nie wiem na ile jesteś zorientowany w Androidzie, ale kupisz tablet z Androidem to po prsotu wchodzisz do sklepu, i tam masz tysiące (a właściwie setki tysiecy) darmowych aplikacji, gier itp...

Moim zdaniem dobrym tabletem będzie Lenovo Yoga II - akurat w tej cenie, wydajny, dobry ekran, genialna bateria, jest wersja z androidem i windowsem, a także z LTE i WIFI (tyle, że akurat ta z androidem jest z 3g, a z windowsem tylko wifi - chyba że coś się zmieniło od daty premiery). YOga ma też wygodna podstawkę, więc nawet bez kupowania etui można go ladnie postawić na stole i oglądać film czy coś innego robić.

A, jeszcze o klawiaturach była mowa - to każego tabletu praktycznie można podłacyzć klawiaturę, zwłaszcza, jesli mowa o klawiaturze bluetooth (a takie polecam).
marcus

Do: Tablet dla starszej osoby (8- 10 cali) (gry, internet)

Postprzez jacek111 » 8 Gru 2014, o 14:43

Każdy tablet jakiejś ogarnietej marki na Androidzie będzie ok - jeśli chodzi o łatwość obsługi i możliwość instalowania wielu aplikacji ;)
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 3 gości