Tablet dla starszych

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet dla starszych

Postprzez Ferno » 16 Wrz 2015, o 17:42

Witam, otóż mam taki problem, rodzice poprosili mnie, abym poszukał dla nich tableta. Za swoje wymagania postawili w miarę szybkie przeglądanie stron, ściąganie plików/gier, YouTube szybko się bufurowało i płynne chodzenie nawigacji. A i jeszcze prawdopodobnie Internetem będzie Aero2(jeśli nie Aero2, to co możecie innego polecić?). Co polecacie, o cenie nic nie mówili, ale wiadomo, jak do takich rzeczy, żeby za drogi też nie był.
Ferno

Do: Tablet dla starszych

Postprzez jacek111 » 17 Wrz 2015, o 14:50

Najlepiej chyba po prostu jeden z popularnych modeli ze średniej półki cenowej, może - Lenovo Yoga (1 albo 2), Samsung Galaxy Tab 4 albo Galaxy Tab S (droższy), LG G Pad, Toshiba Encore.

Pytanie jeszcze jak duży ekran, ale jak dla rodziców to pewnie im większy tym lepszy - czyli 10" (są jeszcze większe tablety, ale niewiele i z reguly droższe). Polecam tez kupować raczej coś z systemem Android a nie na Windows. Android jest badizej popularny i łatwiejszy w obsłudze.
jacek111

Postprzez sandflower » 22 Wrz 2015, o 16:06

Tylko taki 10" ciężko już się trzyma w dłoniach, 8" moim zdaniem to optimum. Czemu Android ma być łatwiejszy w obsłudze? Szczególnie jeśli rodzice mieliby już doświadczenie z windowsem?
sandflower

Postprzez jacek111 » 22 Wrz 2015, o 17:01

10 cali są często polecane jako tablety dla domu, a 7 i 8 cali jako wersje bardziej mobilne - na 10 calach napisy, film itp będą też trochę większe lub też będzie można więcej zobaczyć na zoomie - nie wiem ile Twoi rodzice mają lat, ale jeśli to starsi ludzie to większy ekran się przyda. Choć co do poręczności to oczywiscie trudno się z Tobą nie zgodzić - choć wydaje mi się, ż ema to znaczenie głównie "w terenie", 7 czy 8 cali możesz sobie chwycić wygodnie w jedną rękę, albo nawet schować do kieszeni kurtki, z 10" już tak wygodnie nie jest.

Który system jest łatwiejszy to trochę kwestia gustu - po prostu moim zdaniem Android, ale jak rodzice mają doświadczenie z windą 8 to pewnie to lepsza opcja.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości