Tablet dla studenta do 1200 zł.

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez Marcinn » 24 Lip 2014, o 12:22

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum ( i prawdopodobnie nie ostatni :) ). Jako iż od października zaczynam naukę jako student, pomyślałem, iż przyda mi się urządzenie typu tablet. Jego główną rolą ma być odczyt plików pdf - jest to dużo wygodniejsza opcja niż noszenie często drogich ciężkich, licznych i niekiedy trudno dostępnych podręczników. Zwykły laptop niby nadaje się do tej roli znakomicie, lecz jest to mało wygodne rozwiązanie.
Tak, jak wspominałem wcześniej - priorytetem będzie odczyt plików pdf - zależy mi na płynnym i wygodnym działaniu sprzętu w tej kwestii. Oprócz tego mam zamiar często korzystać z internetu, lecz nie wszędzie znajdę dostęp do Wi-Fi, więc mile widziany byłby wariant z modemem. Bardzo zależy mi na płynności i szybkości działania. Z gier i nawigacji prawdopodobnie korzystać nie będe. Odtwarzanie muzyki i filmów również będzie przydatne, aczkolwiek większość tabletów zapewnia takie funkcje. Ucieszyłbym się także z rysika.

Cena powinna być w granicach 1200 zł. Wielkość tableta powinna być optymalna do czytania; oczekuję raczej większego sprzętu. Waga nie gra żadnej roli. Bardzo ważny jest modem, a absolutnym priorytetem jest płynność działania.

Miałem okazję pobawić się IPadem mini - bardzo płynnie działa, wyświetlacz też dobrej jakości, nawet bez retiny, a także bardzo solidna obudowa. Utrudnieniem była dość mała pojemność i idiotyczne rozwiązania typu brak możliwości wgrywania plików w normalny sposób i brak slotu na karty SD. Cena z modemem wychodziła poza moje możliwości.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i propozycje.
Marcinn

Re: Tablet dla studenta do 1200 zł.

Postprzez Masters12 » 24 Lip 2014, o 14:00

W tej cenie zobacz jeszcze na model: Asus Nexus 7 wygodny tablet, dobrze wykonany do czytania jak najbardziej ok, dodatkowo posiada bardzo dobrą wydajność.
Masters12

Postprzez Marcinn » 24 Lip 2014, o 15:12

Samsung Galaxy Tab 4 LTE wydaje się być w porządku; czy jest możliwość dokupienia do niego działającego rysika, czy ta opcja będzie działać tylko z Galaxy Note ?
Marcinn

Postprzez Raffii » 24 Lip 2014, o 20:28

Niestety ten rysik działa tylko z tabletem Galaxy Note.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez Marcinn » 24 Lip 2014, o 20:32

Przeczytałem różne opinie o Samsungu Galaxy Tab'ie 4 i zacząłem zastanawiać się nad Samsungiem Note 8.0. Czy ktoś może się o nim wypowiedzieć ?
Mile widziane byłoby porównanie to IPada Mini i Galaxy Tab'a 8.0.
Czy Samsung Note 8.0 spełni się jako narzędzie przeznaczone głównie do przeglądania internetu i plików PDF/ebooków ? Zdarzają się w nim problemy z płynnością ? Fajnym gadżetem jest także rysik, który ułatwiłby pracę na nim. Odpalenie wielu aplikacji jednocześnie też się przyda.

Proszę o opinie.
Marcinn

Postprzez marcus » 25 Lip 2014, o 15:16

Z tego co się orientuję, to o Tabie 4 krążą średnie opinie. Na tym forum tez pisali o nim różni ludzie - np. w wersji 7" wypada znacznie gorzej niż dell venue, chociaż kosztuje podobnie (nie wiem jak tam 10", byc może ma zupełnie inne bebechy niż 7", ale wątpię, żeby byłą jakaś diametralna róznica). Note za to jest zdecydowanie udany, co ważne jest typowp optymalizowany pod rysik - android jest nieco przerobiony, zeby lepiej działalo się właśnie rysikiem, więc na pewno "performance" będzie lepszy przy note z rysikiem niż innym tabletem do którego po prsotu dokupisz rysik. Do neta i pdf-ów też jak najbardzeij.

Note niesteyt nie testowałem, ale kiedyś się nim interesowałem i trochę się naczytałem tu i tam - problemw z płynnością na nim nie uświadczysz. Aczkolwiek iPady uchodzą za wzór i mistrzowstwo w tej dziedzinie. Tyle, że tu masz iOS-a oczywiście, a to inna bajka i nie każdemu pasuje...

Galaxy Tab 8.0 to chyba masz na myśli Taba 4 w wersji 8.0? Poza tym jest jeszcze Pro, który jest podobno tez ok.

Być może zainteresuje Cię też Asus Memo Pad FHD 10 - wydajny, dobry ekran, slot na karty jest, nie jestem tylko powien co do ceny z 3G.
marcus

Postprzez Marcinn » 25 Lip 2014, o 20:57

Po obejrzeniu kilku interesujących mnie modeli i krótkim namyśle wybór padł na Samsunga Galaxy Note'a 10.1 N8010 - lekko przekracza granicę początkowej ceny, ale moim zdaniem to będzie najlepszy wybór. Będąc w pewnym salonie zaskoczyła mnie też bardzo dobra cena IPada Mini z 3G, która była o wiele mniejsza, niż myślałem, aczkolwiek nie wybiorę go ze względu na pewne niepasujące mi rozwiązania, których nie jest w stanie zakryć nawet idealna jakość wykonania,a jako modemu można przecież użyć telefonu.

Bardzo dziękuję za wszelkie porady. W miarę możliwości proszę o krótką opinię na temat wspomnianego wyżej Note'a.
Marcinn

Postprzez jacek111 » 26 Lip 2014, o 23:07

Note to jeden z najlepszych tabletów na rynku jeśli chodzi o stosunek jakości / ceny. Rozdzielczość ekranu - wielki plus, wydajnosć - to samo, elegancja na sto procent zwłaszcza jak machasz rysikiem, wygląda bardzo ok,, w dodatku można dzwonić (choc nie wiem czy Ci ta opcja potrzebna).
jacek111

Postprzez Skowron90 » 28 Lip 2014, o 18:09

Od siebie także polecam Note'a , najlepszy stosunek wydajność/cena.

-------------------------------------------------
<a href=”http://dreamcarsgarage.com/blacharstwo-i-lakiernictwo-pojazdow-zabytkowych/”>Pojazdy zabytkowe blacharstwo</a>
Skowron90

Postprzez Marcinn » 9 Sie 2014, o 15:29

Wybór padł na Note'a 10.1 w wersji sprzed dwóch lat. Wybór okazał się idealny, a jeszcze lepsza jest funkcja robienia notatek, która sprawdza się znakomicie. Przeglądanie PDF i internetu również jest wygodne.

Przepraszam za odkopanie tematu, ale potrzebowałem trochę czasu na zapoznanie się ze sprzętem i uznanie tematu za zamknięty. Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Marcinn

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości