TABLET DLA STUDENTA do 1300zl

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

TABLET DLA STUDENTA do 1300zl

Postprzez ankara » 5 Paź 2014, o 22:41

Witam, zamierzam kupić tablet. jestem studentką, więc ma służyć do odtwarzania plików w różnych formatach, sporządzania notatek, internetu, filmu w podróży etc. Najlepiej więc jakby był szybki i nie zacinał się przy pracy, gdy trzeba otworzyć kilka zakładek w przeglądarce lub dokumentów
Nie mam nic Apple'a więc Ipad odpad, bo będę miała problem z synchronizacją tego sprzętu. Ale używałam przez pewien czas i byłam zadowolona z szybkości jaką oferuje.
Pracowałam na prostszym modelu samsunga i strasznie się zacina, mam wrażenie że android to zabawka do gier i szpanerskich aplikacji a nie do pracy, a może się mylę? Lepiej kupić np. Samsunga Galaxy Note 10.1 czy może jakiś tablet z Windowsem? Raczej jestem skłonna ku okienkom, aczkolwiek teraz pytanie = jaki model?
Potrzebuję także sprzętu, aby łatwo dostać do niego dodatkową klawiaturę (sporządzanie notatek)
Uprzejmie proszę o odpowiedź! Spędziłam masę czasu przeszukując internet ale oprócz jeszcze większego chaosu i listy modeli, które mogłyby się nadać nie zrobiłam żadnego kroku naprzód, bo jestem laikiem w tym temacie.
ankara

Do: TABLET DLA STUDENTA do 1300zl

Postprzez jacek111 » 6 Paź 2014, o 19:49

W listach modeli faktycznie można się pogubić, jeśli nie "filtrujesz" marek. Nie wiem jakie masz rozeznanie, ale jeśli słabe, to dobra rada jest taka: skup się ma markach: Lenovo, Asus, Acer, Samsung. Dell, Toshiba. Żadnych GoCleverów, Kiano, Manta, Pentagram, Modecom - skoro o zabwkach mowa to to są właśnie zabawki... (poza drobnymi wyjątkami)

Moim zdaniem Android wystarczy do zastosowań takich jak wymieniłaś. To prawda, że Windows uchodzi za bardziej profesjonalny, ale na system Google też jest teraz choćby MS Office (podobno dobry, ale sam nie testowałem, więc mam nadizeję, żę ktoś jeszcze się wypowie). Do filmów, notatek czy netu Android jak najbardzeij. Windows ma tę zaletę, że możesz sobie instalować wszystko tak jak na pececie, więc masz 100% kompatybilności.

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 - świetny tablet, bardzo wydajny, z rysikiem w zestawie i zrobiony między innymi pod wygodne notowanie / rysunki odręczne itp.

poza tym możesz rozejrzeć się na tzw. hybrydami, czyli tabletami z klawiaturą w zestawie (odłączaną oczywiśćie). Na przykład Asus Transformemr Book albo Lenovo Miix II.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości