Tablet do 1000zł.

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do 1000zł.

Postprzez Hwk » 3 Cze 2016, o 20:27

Napisano dziś, 13:38
Witam.

W związku z tym, że w tym roku udaje się na studia planuje zakup tabletu(a?). Będzie to dla mnie urządzenie dodatkowe, gdyż mam w domu dość "mocny" PC.

Początkowo planowałem zakup tylko i wyłącznie urządzenia z jakimś 3g/lte, jednak w tej cenie zdecydowana większość ma tylko wifi, co jest dla mnie lekkim nieporozumieniem, ale cóż..

Myślę nad:

- Nvidia Shield K1. ~899zł. Tylko Wifi. Ciekaw jestem jak z baterią? Widać dużo pozytywnych opinii. Na czym polega fenomen możliwości grania na tym urządzeniu?

- iPad mini 16gb+ Cellular. ~850zł nówka. Początkowo mój numer 1, jednak obawiam się, że może się zacinać i lagować na najnowszym iOS..

- Samsung Galaxy Tab A 9.7 ~900/1080zł - Wifi/LTE. Tutaj albo rezygnacja z LTE, albo dołożenie pieniędzy. Bardzo mi się podoba 4:3. Widziałem go na żywo i ładnie się prezentuje.

- Lenovo Yoga. Podobno 2 są lepsze od 3. Totalnie tutaj się nie orientuje, który model co i jak, ale podobno mają bardzo dobrą baterię.

Oczywiście jetem otwarty na inne propozycje.

Z góry dziękuje za pomoc :)
Hwk

Do: Tablet do 1000zł.

Postprzez jacek111 » 4 Cze 2016, o 10:30

Shield, tak jak piszesz, jest robiony pod gry, to bardzo wydajny sprzęt, a fenomen polega na tym, że jak masz niektóre modele geforce w pececie to można robić streaming grafiki na tablet. Podobno działa to całkiem nieźle, ale na żywo nie testowałem. Jak lubisz sobie pograć to może przypaśc Ci do gustu, ale jako typowy tablet na studia to raczej bym go nie brał - 8 cali, bateria nie jest szczególnie mocna.

Osobiście brałbym Galaxy Taba albo Lenovo Yoga - ten ostatni faktycznie trzyma bardzo długo na baterii, tu akurat producent nie ściemnia, jak mówi, że nawet kilkanaście godzin pracy, więc na studia w sam raz.
jacek111

Postprzez Hwk » 4 Cze 2016, o 13:48

Pograć lubię, mam w komputerze GTX960 4gb więc pewnie działałoby z shieldem.. ale:
- Streamowanie z komputera to jakiś bezsens. Jak jestem w domu to wole pograć na komputerze, a nie na tablecie.
- Streamowanie z usługi Grid - Ponad 40zł co miesiąc + ceny gier jak w wersjach na komputer - Nie dzięki.

Ogólnie "moc" shielda wykorzystałbym tylko do gier typowo na androida, bo w takie lubie sobie pograć, albo np. jakiś hearthstone.

Co z tym iPadem? 830zł + ma Cellular więc wypada to korzystnie, ale mam obawy takie jak w poście 1 wypisałem :niewiem2:
Hwk

Postprzez Hwk » 5 Cze 2016, o 18:30

f5
Hwk

Postprzez Majeczek » 7 Cze 2016, o 21:03

Troszeczkę ponad 1000 zł można dostać bardzo dobry tablet Lenovo - http://www.komputronik.pl/product/31302 ... r_category
Majeczek

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości