Tablet do 1500 PLN

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do 1500 PLN

Postprzez PSH » 7 Lis 2013, o 12:31

Cześć!

Ostatnio coraz poważniej zastanawiam się nad kupnem tabletu. Chciałbym go używać głównie w zastępstwie laptopa, gdy nie mogę wziąć większego sprzętu. Stąd zastosowanie to głównie internet, filmy, trochę pracy i czasem grania.

Zacząłem celować w 10 cali, jakoś ten wymiar bardziej mnie przekonuje. Znalazłem 3 ciekawe modele, ale jako kompletny laik będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Moją uwagę zwróciły Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Nexus 10, oraz Samsung Galaxy Tab 3.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
PSH

Tablet do 1500 PLN

Postprzez gosiaspeaking » 6 Lut 2014, o 12:18

Ja korzystam z Samsunga Tab 3 i jestem bardzo zadowolona. Używam dokładnie na takiej zasadzie, jak Ty - zastępstwo za lapka, pociąg, tramwaj itp.
W skrócie plusy:
+ dobra bateria
+ bardzo poręczny (8") - jeśli coś chciałbyś komuś prezentować, to pewnie trochę większy lepszy, ale na własne potrzeby, jest to wg mnie rozmiar idealny (dla porównania mam iPada aira)
+ nie tnie się (używam od ponad miesiąca, dość intensywnie, zawsze kilka programów włączonych).

Minus:
- aparat, ale nie znalazłam jeszcze tableta, w którym byłby on dobry

Mam nadzieję, że pomogłam!
gosiaspeaking

Tablet do 1500 PLN

Postprzez Raffii » 10 Lut 2014, o 23:36

Witam,

Proponuje Ci zakup tabletu Lenovo Yoga B8000 z 3g. Dokładając troszkę do Samsunga GT3 P5110, który 3G nie posiada. Masz tablet z 3G i świetną baterią. Do filmów będzie idealny. Dzięki podstawce możesz go postawić jako TV :). Poza tym mocny 4 rdzeniowy procesor i świetny dźwięk. Aparat 5Mpix jak na tablet całkiem dobry.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Raffii

Re: Tablet do 1500 PLN

Postprzez Jan Bielski » 19 Lut 2014, o 23:27

Raffii napisał(a):Witam,

Proponuje Ci zakup tabletu Lenovo Yoga B8000 z 3g. Dokładając troszkę do Samsunga GT3 P5110, który 3G nie posiada. Masz tablet z 3G i świetną baterią. Do filmów będzie idealny. Dzięki podstawce możesz go postawić jako TV :). Poza tym mocny 4 rdzeniowy procesor i świetny dźwięk. Aparat 5Mpix jak na tablet całkiem dobry.

Pozdrawiam :)

Raffi, tylko powiedz mi jakimi portami dysponuje Yoga? Wizualnie ten tablet jest wręcz doskonały - nowoczesny design. Tylko czy on ma np. wejście HDMI / mini HDMi? micro HDMI? czy dysponuje jakimkolwiek gniazdem USB. Pytam, bo taka "maszyna" tej klasy, powinna mieć podstawowe skądinąd wejścia do komunikacji z innymi urządzeniami.
pozdro, Janek
Jan Bielski

Tablet do 1500 PLN

Postprzez marcus » 20 Lut 2014, o 20:35

@Jan Bielski Yoga B8000 ma microUSB, więc aż tak tragicznie nie jest, zeby tablet nie dysponował żadnym;) Choć fakt, że nie każdemu micro wystarcza, kiedy trzeba np. szybko podłączyć pendrive'a, a przejściówka została w domu. HDMI w sumie wiele osób uważa za niezbędny, ale przecież nie każdy podłącza tablet codziennie do tv, a raz na jakiś czas to można film po Wi-Fi przesłać (z przejściówką HDMI do TV albo i bez tego przy nowszych odbiornikach TV). Ja wychodzę z założenia, że żaden sprzęt nie "musi" lub nie "powinien" mieć takich czy innych portów. Po prostu jest tworzony pod taki a nie innych profil użytkownika.
marcus

Re: Tablet do 1500 PLN

Postprzez GrimPiece » 21 Lut 2014, o 23:31

PSH napisał(a):Moją uwagę zwróciły Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Nexus 10, oraz Samsung Galaxy Tab 3.

Z Nexusem to bym uważał, nie wiem na ile jesteś zorientowany w temacie, ale Nexus może wyglądac fajnie na pierwszy rzut oka, bo ma np. świetną rozdzielczość i ogólnie to jest ładnie wykonany sprzęcik. Problem w tym, że ma też braki, które mogą doskwierać. Brak 3G, to jeszcze można przeżyć, ale brak slotu na kartę MicroSD? To znaczy, że na wieki wieków jesteśmy ograniczeni do tych kilkunastu giga, które ma pamięc stała. Mało uważny nabywca może się poczuć rozczarowany.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 5 gości