Tablet do 1500 zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do 1500 zł

Postprzez Serrure » 3 Lip 2013, o 17:15

Chciałabym kupić tablet, który mógłby mi zastąpić laptop. Często muszę gdzieś wychodzić z komputerem i laptop jest jednak zbyt ciężki, nieporęczny. Nie mam wielkich wymagań, korzystam z laptopa, którego kupiłam 4 lata temu (asus k50c z windows xp) i chciałabym znaleźć tablet, który mógłby mi go zastąpić poza domem.
Mogę na ten cel przeznaczyć ok. 1500 zł, zależy mi na sprzęcie, do którego mogę podpiąć klawiaturę. Tabletu używałabym głównie do przeglądania internetu, obejrzenia jakiegoś filmu online, stworzenia dokumentu tekstowego, skype itp. Nie szukam super sprzętu do grania, ale na pewno czegoś wytrzymałego, bo jeszcze w tym roku czeka mnie sporo podróżowania.
Przeglądałam głównie sprzęt asusa (mam największe zaufanie do nich, bo laptop - odpukać! - nigdy mnie nie zawiódł), ale nie wiem jaka marka byłaby najlepsza jeśli chodzi o tablet.
Z góry dzięki za pomoc :)
Serrure

Tablet do 1500 zł

Postprzez Geronimusek » 4 Lip 2013, o 14:25

Dobrze mierzysz, jeśli chodzi o wybór producenta ( ASUS). Chociaż ja bym rozejrzał się tez wśród Samsungów. Bardzo dobre opinie ma Samsung Galaxy tab 2 10.1 cala. Spokojnie zmieścił byś się w deklarowanej kwocie. I to w zasadzie tyle. Nie proponuję Ci tabletów budżetowych, skoro masz do dyspozycji aż 1500zł :) :slonko:
Geronimusek

Tablet do 1500 zł

Postprzez Serrure » 4 Lip 2013, o 23:25

Przeczytałam parę recenzji Galaxy tab 2 i wypada on bardzo przeciętnie. Bateria ładuje się w zasadzie tak samo długo jak później pracuje, funkcja telefonu gsm potrzebna jak zającowi dzwonek ;) Jedyny plus to chyba tylko cena, bo można kupić od 1000 zł.
Serrure

Tablet do 1500 zł

Postprzez dardevil » 5 Lip 2013, o 16:19

Plug Force byłby odpowiedni. Do przeglądania stron, czytania pdf i tak dalej przyda się retina. Dużo lepsza od zwykłych matryc. Podpiąć możesz klawiaturę w kadżej chwili.
dardevil

Tablet do 1500 zł

Postprzez Serrure » 13 Lip 2013, o 20:16

Im więcej czytam o tabletach tym bardziej nie mogę się zdecydować :/
Co myślicie o asus memo, np. ASUS MEMO Pad Smart ME301T? Jeśli nie taki to co Asusa byście polecili do 1500 zł?
Plug Force sprawdziłam, ma dobre parametry, a na cenę 899 zł wydają mi się aż podejrzanie dobre.
Serrure

Re: Tablet do 1500 zł

Postprzez dardevil » 27 Lip 2013, o 04:23

Serrure napisał(a):Im więcej czytam o tabletach tym bardziej nie mogę się zdecydować :/
Co myślicie o asus memo, np. ASUS MEMO Pad Smart ME301T? Jeśli nie taki to co Asusa byście polecili do 1500 zł?
Plug Force sprawdziłam, ma dobre parametry, a na cenę 899 zł wydają mi się aż podejrzanie dobre.

Poczytaj choćby tutaj, co ludzie o nim piszą:

https://www.facebook.com/plugpoland/pos ... re_comment

Jest też recka na tabletmaniaku i w drodze kolejna na tabletowie. Parametry to jeszcze nie wszystko, bo najważniejsza jest wydajność. Na papierku wszystko pięknie wygląda, a potem bierzesz tablet w łapę i się okazuje, że połowy aplikacji nie możesz odpalić albo zmula. Cena nie jest wygórowana, to prawda, ale przesadzajmy - to nadal budżetówka.
dardevil

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 6 gości