Tablet do 1500 zl

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do 1500 zl

Postprzez kkillahh » 25 Maj 2014, o 19:31

Witam wszystkich.

Od jakiego czasu nosze sie z zamiarem kupna tabletu dla mojej drugiej polowki.Mimo wygooglowania wielu stron i for, nadal nie bardzo orientuje sie w temacie i nie mam pojecia jaki tablet wybrac.Dlatego prosze Was, drodzy internauci o pomoc.

Tablet mialby byc uzywany przede wszystkim do internetu (wifi), muzyki, zdjec i filmow.Wazne jest, aby nie bylo problemow z zainstalowaniem na nim programow jak Mozilla, Microsoft office, czy kodekow do wszystkich formatow filmow jak avi, xvid, rmvb itp.(System Android tu chyba nie wchodzi w gre?) Poza tym powinien byc wykonany z w miare dobrych materialow i miec wyswietlacz, ktorego wielkosc pozwala ogladac filmy z odleglosci do 2 metrow bez lornetki.

Bardzo prosze o jakies sugestie i propozycje

Pozdrawiam
kkillahh

Tablet do 1500 zl

Postprzez marcus » 26 Maj 2014, o 18:47

do internetu, muzyki, zdjęc i filmów nada się każdy tablet za ok 1500 zł, mam na myśli to, że wydajnosć na pewno nie będzie problemem. (przynajmneij jeśli chodzi markowe sprzęty)

Oglądanie filmów bez lornetki - moim zdaniem tylko na 10". Wszystkie 7" i 8" odpadają.

MS Office od jakiegoś czasu jest dostępny ma Androida, Firefoxa na googlowym systemie też zainstalujesz. Office'a jeszcze nie testowałęm, wiec nie wiem jak się tu sprawuje. To tylko takie info, generalnie się zgadzam, że lepiej z Windowsem kupować.

Dobre materiały - generalnie Asusy. Samsungi, Lenovo, Acery są wykonywane z ok materiałow, z tandetnego plastiku to marki budżetowe (choć nie zawsze)

Wszystkie te wymagania spełnia Asus Vivopad Smart. O ile pamiętam, miał tam akurat jakieś drobne problemy z przeglądarkami, ale tp lwestia softu, więc może jest już aktualizacja, która to naprawia.
marcus

Tablet do 1500 zl

Postprzez GrimPiece » 26 Maj 2014, o 19:10

Ze wszystkim zgoda, ale nie to, ze vivotab jest warty kupowania, kiedy jest na rynku choćby asus transformer book t100, który ma lepszego procka i klawiaturę w zestawie. Windows 8.1 (vivotab nie miał RT?).
GrimPiece

Re: Tablet do 1500 zl

Postprzez jezyk » 26 Maj 2014, o 23:29

Hej, ostatnio czytałem artykuł o tabletach od microsoft'u i wyglądają naprawdę powalająco http://www.conowego.pl/aktualnosci/microsoft-zaprezentowal-tablet-surface-pro-3-11684/ ] http://www.conowego.pl/aktualnosci/microsoft-zaprezentowal-tablet-surface-pro-3-11684/ ceny są dość wysokie ale najsłabszy model i tak będzie masakrował tablety od samsunga.
jezyk

Postprzez kkillahh » 27 Maj 2014, o 13:17

Na ten moment w moim rankingu prowadzi ASUS Transformer Book T100.
Przemawia za nim to, ze: posiada 10 calowy ekran, 64gb pamieci, jest w zestawie z klawiatura, ma darmowy office i pracuje na windows 8.

Jakas alternatywa?
kkillahh

Postprzez jacek111 » 27 Maj 2014, o 17:58

jezyk napisał(a):Hej, ostatnio czytałem artykuł o tabletach od microsoft'u i wyglądają naprawdę powalająco http://www.conowego.pl/aktualnosci/micr ... o-3-11684/ ] http://www.conowego.pl/aktualnosci/micr ... o-3-11684/ ceny są dość wysokie ale najsłabszy model i tak będzie masakrował tablety od samsunga.

Te, które są w artykule to tylko zapowiedzi i jeszcz trochę będize trzeba na nie poczekać... A w dodatku 800 dolców to raczej wychodzi grubo ponad podany budżet. Jeśli czekać to na Dell Venue 11 pro (chyba jeszcze nie trafił do sprzedaży? na stronie Dell jest chyba przedsprzedaż).

Aktualnie dd MS to warto spojrzeć ewentualnei na Surface 2 - ale ma konkretną wadę, Windows RT. Office od razu na pokładzie, ale poza tym to z instalacjami nie poszalejesz.

Jeśli by Cię 8" interesowało to jeszcze Dell Venue 8 Pro. Też ma windę i wszędzie dobrez wypada w testach.

A jeśli chodzi o 10" i Windowsa do 1500 zeta to Transformer Book jak na razie dosłownie bezkonkurenycjny.
jacek111

Tablet do 1500 zl

Postprzez marcus » 28 Maj 2014, o 16:36

Windowsa RT trzeba unikać jak ognia... bubel jakich mało. Jedyny plus ze ma od razu wgranego office 'a. Poza tym to już chyba lepiej coś z Androidem. Nota bene na Androida Office też juz wyszedł,.
marcus

Tablet do 1500 zl

Postprzez karolgrzelak10 » 16 Cze 2014, o 13:58

Ja za taką cenę wybrałbym Samsung Galaxy Tab
karolgrzelak10

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 3 gości