Tablet do 1500 zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do 1500 zł

Postprzez pump1 » 5 Lip 2014, o 16:50

Witam,
Jak w temacie, nie znam się za bardzo na tabletach więc proszę Was o pomoc.

Na czym mi zależy? Raczej uniwersalność, przeglądanie stron internetowych, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, dobra bateria.

Tableta będę kupował w UK jeśli ma to jakieś znaczenie.

Czekam na propozycje, pozdro
pump1

Tablet do 1500 zł

Postprzez GrimPiece » 5 Lip 2014, o 22:09

witam, to że w UK nie powinno mieć większego znaczenia, za to musiałbyś sprecyzować kilka rzeczy, przede wszystkim czy ma to być tablet 7", 8" czy 10" ? MA być z 3G czy bez 3G?

Tak na początek to podpowiem, że przyglądaj się markom takim jak: Asus, Dell, Acer, Lenovo, Google, ewentualnie Samsung. Inne możesz sobie odpuścić. (no chyba, żę jeszcze Apple Cię interesuje, ale to osobna historia).
GrimPiece

Re: Tablet do 1500 zł

Postprzez pump1 » 5 Lip 2014, o 22:42

dzieki za odpowiedź, jeżeli w tej cenie kupie przyzwotiego 10" to jak najbardziej.

Co do 3g to tu się pojawia problem, myślisz że warto kupić tablet bez 3g i w późniejszym czasie dokupić osobny modem pod USB ?

Czy lepiej kupić gorszy jakościowo tablet ale z 3g?

Jakie jest Twoje zdanie?

BTW cena nie jest sztywna, jeżeli będzie coś ciekawego 100 czy 200 zł droższego to też się skuszę :)
pump1

Tablet do 1500 zł

Postprzez pump1 » 6 Lip 2014, o 22:33

zagląda tu ktos ?
pump1

Tablet do 1500 zł

Postprzez jacek111 » 7 Lip 2014, o 00:00

coś chyba wszysyc weekend zdala od kompa spęzdają;) 1500 zeta to już całkiem przyzwoita kwota na kupowanie tabletu i w tej cenie dostaniesz przede wszystkim Asus Transformer Book t100. Dlaczego warto go kupić?

- intel atom czterordzeniowy na pokłądzie i 2 GB RAMu - wydajność jest więc ok , spokojnie ruszą wszystkie tabletowe aplikacje, gierki
- 32 GB pamięci wewnętrznej - ok na jak na tablet; jesteś też wersja 500 GB w stacji dokującej
- Windows 8.1 - to możę być zaleta a może być wada, zalezy czy wolisz Andoirda czy Windowsa - zaleta win jest taka, że dostajesz choćby office od razu,
- 10 cali tak jak chciałeś, przyzwoita rozdzielczosć, choć szału nie ma
- klawiatura w zetaiwe

Niestety nei ma 3G i GPS. Generalnie to jest tablet konwertowalny, czyli możesz mieć z niego netbooka albo tablet, zależy czy sobie podłączysz klawiaturę czy nie. Jeśli masz zamiar pisać jakieś dluższe teksty na nim to Ci się to przyda.

Poza tym może Ci się jeszcze spodobać Google Nexus, jeśl ichdesz coś wydajniejszego i z lepszą rozdzielczością, ale za to bez wejscia na kartę SD...

Co do 3G - czy lepiej kupować osobny modem czy dokłądać i mieć na pokładzie to kwestia indywidualna. Pytanie jak często będziesz korzystać z sieci innej niż wifi... poza tym opcji na podłaczenie 3G jest więcej niż tylko modem pod usb, możęsz sobie zrobić tethering w telefonie jeśli tam masz 3G albo są tez modemy bezprzewodowe (przenośne routery wifi). Też kwesxtia tego, które rozwiązanie jest dla Ciebie wygodniejsze, turdno coś tu wyrokować.
jacek111

Postprzez pump1 » 7 Lip 2014, o 02:45

czy windows 8.1 nie rożni się niczym od windowsa w komputerach stacjonarnych/laptopach? Czy taki tablet pełni funkcje normalnego komputera gdy podepnę klawiaturę?

i jeszcze pytanie bo nie jestem pewien, jeżeli nie mam 3 g to nie mogę wsadzić do tableta w ogóle karty sim?

właśnie coś takiego idealnie by mi pasowało że mogę go używać jako notebooka i jako tablet.

tethering polega na połączeniu tableta z telefonem poprzez kabel lub BT?

I jak wypada aparat w tym tablecie? Co prawda za bardzo mi na nim nie zależy, pytam z ciekawości

Jakieś jeszcze ciekawe propozycje z tego przedziału cenowego, tak jak mówiłem jeśli jest coś godnego polecenia 100 czy 200 zł droższego to też chętnie zobaczę?
pump1

Tablet do 1500 zł

Postprzez jacek111 » 7 Lip 2014, o 18:45

Windows tak, (jeśli to nie wersja RT), jedyny problem taki, ze niedostosowane aplikacje jeśi zainstalujesz na tablecie to czasem trudno je obslugiwać, przynajmneij przez ekran dotykowy - działają, ale trzeba się czasem trochę pomęczyć, żeby trafić w to czy owo. Tyle że coraz wiecej wychodzi apek typowo pisanych na tablety z winem, więc niedługo to nie powinien być już w ogole żaden problem. No i zawsze możesz podłączyć mychę i klawiaturę no i używać tak jak netbooka.

3G to sieć internetowa o zasiegu globalnym, zapewne pytasz o SIM w kontekście możliwośći dzwonienia itp? Ogólnei to stosunkowo niewiele tabletów pozwala na wykonywanie połączeń głosowych czy pisanie esek - nawet jeśli mają modem 3G (a więc i slot na kartę SIM). Jak nie ma 3G to SIMki nie wsadzisz. (a przynjamniej nie kojarzę takiego modelu)

Tethering - udostępnianie połączenia, np. 3G przez Wi-Fi. Czyli amsz 3G w telefonie i - tak jak piszesz - łaczysz się z tabletem przez BT, Wi-Fi albo po kablu i dzięki temu tab zyskuje neta;) po prsotu zamienisza telefon w router.

Nie iwem jak wypada aparat, spodziewam się, zę kiepsko - raczej ze świecą szukać tabletów, które mają sensowne aparaty. Wychodzę z ząłożenia, że to nie sprzęt do zdjęć ;)
jacek111

Tablet do 1500 zł

Postprzez jacek111 » 7 Lip 2014, o 21:00

Do wymienionych dołożyłbym jeszcze Acer Aspire switch 10. Chyba trochę wydajniejszy od Lenovo i Asusa. Aczkolwiek te trzy to konkurencyjne produkty, najlepiej popatrz sobie dokładnie na specyfikację i zastanów się czego Ci potrzeba. Wśród tej trójki mozes spokojnie wybierać - każdy z nich jest ok.

Poza tym jesczd bym spojrzał na Sony Xperia Z 10" jeśli nie tylko taby z klawiaturą Cię interesują.
jacek111

Postprzez pump1 » 8 Lip 2014, o 17:05

dzięki wszystkim za pomoc,
teraz zastanawiam się który wybrać, myślę nad
Asus t100
Lenovo miix 2
Acer aspire switch 10

czy Wy jako znawcy dostrzegacie jakieś znaczące różnice pośród tych tabletów?
pump1

Tablet do 1500 zł

Postprzez marcus » 8 Lip 2014, o 19:11

witam, na penwo nie ma między tymi tabletami takich róznic, które by jednoznacznie wskazywały, ze powinieneś kupić ten czy inny, na początek więc polecam Ci poświecić jeden wieczór na poczytanie testów całej trójki na portalach typu tabletowo, tabletmaniak czy benchmark - pod kątem tego, czego oczekujesz od sprzętu.

Z tego co pamiętam i co może miećdla Ciebie znaczneie - acer jest chyba najbardzeij z calej trójki "elastyczny", tzn. wygodnie się podłącza klawiaturę ( na zaczepy magnesowe) a kąt rozwarcia to praktycznie 180 stopni. Jest też odrobinę wydajniejszy niż T100, nie jestem pewien jak z Lenovo, ale wydaje mi się, że miix jest raczej mniej wydajny od tej dwójki (ale tu pewnosci nie ma). Minus Acera jest na pewno taki że nie ma wybitnej maksymalnej jasności ekranu - także w dużym słońcu na dworze będzie problem, żeby wygodnie popracować. T100 raczej nie ma tego probemu.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Tak jak mówie, najlepiej sam poczytaj testy, bo wiesz najlepiej, które elementy specyfikacji Cię najbardziej interesują. A ta trójka to konkurencyjne modele, wiec niejako "naturalnie" mają prawie identyczną specyfikację.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości