Tablet do 1600zł - filmy, książki, aplikacje

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do 1600zł - filmy, książki, aplikacje

Postprzez raw7 » 6 Mar 2015, o 22:46

Witam. Szukam tabletu do 1600 zł. Chcę go używać do oglądania filmów (często z YT), czytania książek, przeglądania stron internetowych i czasem do jakiś ciekawych gier czy aplikacji. Mam jeszcze pytanie odnośnie polecanych (albo i nie polecanych) urządzeń z systemem iOS a dokładnie sklepu App Store - czy to prawda że większość aplikacji jest tam płatna ? mimo że w sklepie play są darmowe? Nie orientuje się za bardzo w tabletach i ich systemach, także proszę o wymienienie jakiś wad/zalet/cen itd. Miło by było aby tablet nie miał żadnych zwieszeń i szybko działał. Pozdrawiam
raw7

Do: Tablet do 1600zł - filmy, książki, aplikacje

Postprzez jacek111 » 7 Mar 2015, o 19:43

za 1600 zł spokojnie kupisz tablet dobrej firmy, które będize działał płynnie. Pytanie jakiej wielkosci urządzneie potrzebujesz - najczęsiej są od 7" - 10". Jeśli nie wiesz który będize Ci najlepiej pasował, to polecam wycieczkę do jakiegoś saturna czy mediamartku żeby popatrzeć na sprzęty i się trochę pobawić. Generalnie 7" bardziej mobilne, a 10" najlepsze do domu - jendak ostatecznie zalezy to od preferencji.

Co do iOS i Apple - kupując Apple płacisz przede wszystkim za jakośc wykonania. trzeba przyznać, że Apple jest pod tym względem niedoścignione. Po prsotu nie ma tabletów, które tak dobrze wyglądają i tak przyjemnie się je obsługuje jak urządzenia iPady. Ale z drugiej strony, jeśli chodzi o osiagi to już nie ma takiego szału - w tej samej cenie dostaniesz tablet Lenovo, Asus czy Acer albo Samsung który będzie bardziej wydajny.

Chyba faktycznie jest mniej darmówek w App Store, za to jest też mniej "śmieciowych" aplikacji. Z drugiej strony, w google play jest generalnie większy wybór... Android daje też większe możliwosci personalizacji systemu. No i warto pamiętać, że są jeszcze tablety z windowsem 8.

Kolejna kwestia - czy chcesz używać tabletu głównie w domu czy w podrózy? Potrzeby 3g/ 4g czy wystarczy wifi?

Z konkretnych modeli to polecam spojrzeć na Lenovo Yoga 2, Asus Memo Pad FHD i Samsung Galaxy Tab 4 oraz Galaxy Tab S.
jacek111

Postprzez raw7 » 7 Mar 2015, o 21:56

Będę używał go tylko w domu, więc wystarczy wifi. Chcę aby tablet zastąpił mi komputer więc wolałbym większy niż te 7 czy 8 cali. Patrzyłem na Ipada mini 3 bo imponuje mi funkcją TouchID (niezły bajer :D) ale niestety faktycznie jest 'mini' a Ipad Air nie ma tej funkcji, cena jest ta sama ale za to ma więcej cali :evil: eh coś za coś. Tablet z windowsem nie podoba mi się ani trochę, więc odpada. Mam pytanie - czy jakiś tablet posiada funkcję podłączenia się pod telewizor aby oglądać telewizję na tablecie właśnie (nie interesują mnie aplikacje typu tvn player) ? Co do androidowych tabletów to mam telefon z androidem (kitkat 4.4.2 kosztował około 700 zł) i jestem przerażony wszelkiego rodzaju zacięciami i zawieszeniami, słusznie jestem uprzedzony czy w tabletach właśnie do 1600 zł takiego problemu nie będzie ? ;/
raw7

Postprzez GrimPiece » 8 Mar 2015, o 19:43

wszystko zależy od tabletu a także od tego jak się z nim obchodzisz. Android to z założenia uniwersalny system, ale większość producentów optymalizuje go pod własne urządzenie. NIektóre marki robią to gorzej, inne lepiej. Opinie są różne - nawet o takim samsungu Galaxy Tab 4, który nie jest jakimś tanim tabletem można przeczytać zarówno, ze łapie częste zwiechy, jak i że działa bardzo płynnie. Swoją drogą jedne z najlepszych tabletów na rynku, jakim jest Samsung Galaxy Note 2014 też jest na Androidzie - i nie ma mowy, żeby coś tu chodziło mało płynnie. Generalnie można przyjąć, że w tabletach za 1000 zł plus chodzi dobrze - przynajmniej gdy mowa o renomowanych producentach.

Android ma też to do siebie, że zaczyna się coraz bardziej zwieszać w miarę jak więcej instalujesz.

Tak czy inaczej, jeśli płynność działania jest dla Ciebie najważniejsza, to iPad będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest po prostu najbardziej dopracowany i chodził ładnie jak żaden inny system.

Co do telewizji są tablety z tunerem telewizji cyfrowej (chociaż najczęśćiej widziałem to w tanich tabletach), jak nie to to pozostaje streaming przez aplikcję albo ze stron www. Chyba, że źle Cię rozumiem i chcesz oglądać na telewizorze to co masz na tablecie - wtedy hdmi się przyda albo usb z mhl.
GrimPiece

Postprzez raw7 » 8 Mar 2015, o 21:26

Raczej wybiorę coś z firmy Apple. Zastanawiam się tylko czy wybrać Ipada Air czy Ipada mini 3. Bardziej podchodzi mi mini z tym że czy na tak małym urządzeniu dobrze będzie się oglądało filmy i przeglądało strony internetowe ? Co do telewizji, chodzi mi o to czy na jakimkolwiek tablecie mogę w jakiś sposób połączyć się z telewizorem i oglądać 'na żywo' to co aktualnie mam na moi tv ?
Edit: Czy jeśli zdecyduje się już na któreś z tych urządzeń to czy mogę go kupić w zwykłym markecie typu - Media Markt czy Media Expert czy polecacie udać się do jakiegoś salonu Apple ?
I drugie pytanie - Czy Apple w najbliższym czasie nie planuje wypuścić jakiś nowych Ipadów ? Żeby nie okazało się że do 5 miesięcy wypuści jakieś nowe, a w starych znacznie spadnie cena ?
raw7

Postprzez benkp » 9 Mar 2015, o 08:21

Ipad to moim zdaniem bajer. Tablet nie oferuje takich dobrych parametrów na tę cenę.Wprawdzie jakość ekranu jest dobra ale bateria? Dość słaba. Jesli korzystasz w podrózy to duża opcja, że będziesz narzekał.
Proponuję kupić sobie albo Lenovo Yoga 2 albo też zerknąć sobie jeszcze na tego Asusa:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/8378770
2 gb ram
świetna rozdzielczość ekranu
Bardzo dobre wykonanie
no i klawiatura.
Obecnie jedna z najlepszych opcji w tej cenie.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez raw7 » 9 Mar 2015, o 17:58

Ponawiam pytania i dodaje nowe:
1. Czy jeśli zdecyduje się już na któreś z tych urządzeń to czy mogę go kupić w zwykłym markecie typu - Media Markt czy Media Expert czy polecacie udać się do jakiegoś salonu Apple ?
2. Czy Apple w najbliższym czasie nie planuje wypuścić jakiś nowych Ipadów ? Żeby nie okazało się że do 5 miesięcy wypuści jakieś nowe, a w starych znacznie spadnie cena ?
3. Czy 16 GB wystarczy ma dobre filmy, parę gier i aplikacji ?
4. Pliki na Ipada wrzuca się poprzez jakiś program, tak ? Czy nie ma problemu z wrzucaniem pirackich filmów na Ipada i odtwarzania ich na nim ?
raw7

Postprzez marcus » 10 Mar 2015, o 17:43

1. Może kupić w markecie albo przez neta w appstore albo w innym sklepie internetowym. Najtaniej jest podobno w sklepach internetowych.
2. Stosunkowo niedawno była premiera ipad air 2, wiec na razie chyba nic się nie szykuje w tej kwestii, Niektórzy mówią, że będzie iPad pro - ale to już plotka która krąży kilka miesięcy. Zresztą to ma być sprzęt 12" czyli nawet jak coś takiego wyjdzie to raczej nie wpływnie na cenę air 2. Aktualnie apple zajmuje się swoim smartwatchem i chyba nowe macbooki mają być.
3. nie jest to zbyt dużo, ale wiele osób żyje z takim dyskiem a nawet mneijszymi. jeden film gdzieś 1,4 gb, gry różnie - większe nawet 3-4 gb, mniejsze po kilkadziesiąt mega, więc już sam musisz wiedzieć jak będziesz korzystać ze sprzętu i czy to dużo czy mało. Na Androidach można instalować aplikacje na karcie sd, nie wiem jak to w ipadzie wygląda.
4. NA pewno vlc player chodzi na ipadzie od jakiegoś czasu, więc wszystko pooglądasz. Nie wiem jak z grywaniem po kablu, na pewno przez neta da radę ściągnąć, wiec w razie czego przez chmurę sobie przerzucisz.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości