Tablet do 2tyś !

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do 2tyś !

Postprzez deszczu » 16 Lut 2015, o 12:06

Witam wszystkich , mam pytanie odnosnie tabletow. Pewnie jest tu wiecej osob ktore sie znaja lub ktore testowaly rozne modele. Szukam czegos tak do okolo 2tys zl. W oko mi wpadly nastepujace tablety. Samsung Galaxy Tab S , Samsung Galaxy Tab Pro , Lenovo Yoga pro 2. Szukam czegos do korzystania z internetu ogolnie. Wiadomosci , poczta , youtube itp. Mialem wczesniej Ipada i po sprzedazy powiem szczerze , ze brakuje mi tableta. Zainteresowal mnie bardzo Lenovo Yoga pro 2 , ma bardzo dlugi czas pracy , dobre opinie , fajne opcje na stawianie i projektor ktory wiadomo , ze nie jest najlepszej jakosci , ale zawsze to jakis fajny bajer ;) Wiem , ze jest spory bo ma 13 cali .. Ale to akurat nie jest przeszkoda.Tutaj brakuje poki co opcji LTE , ale zawsze mozna zrobic hot spot z telefonu.
Dobre opinie ma Galaxy Tab S , ekran robi wrazenie , lecz wydawalo mi sie kiedy sie Nim bawilem , ze troche przymula w glownym menu. Xperii nie biore pod uwage poniewaz mam telefon i chcialbym cos innego.

Moze sie ktos wypowie :)

Z gory dziekuje za pomoc
deszczu

Do: Tablet do 2tyś !

Postprzez GrimPiece » 16 Lut 2015, o 14:44

generalnie to do przeglądania netu i innych typowych zastosowań dla prywatnych użytkowników to spokojnie każdy z tych tabletów da radę. Wszystkie mają dobry ekran, wydajność ok, porządnie wykonane. Pytanie jak dokładnie chcesz go wykorzystywać, bo np. Lenovo Yoga wręcz słynie z tej długiej pracy na baterii, więc jak często używasz tabletu w podrózy do lepszego nie znajdziesz. Podstawka jest jak dla mnie ok, ale też niektórym przeszkadza ta gruba krawędź, więc radzę tez go obejrzeć na żywo przed zakupem.

W wersji bez pro jest na pewno Lenovo Yoga 2 LTE ale na Androidzie, a wersja bez lte jest z windowsem.

Poza tym , radzę też spojrzeć na Samsung Galaxy Note 2014 - genialny tablet, chyba najwydajniejszy na rynku, doskonały ekran, świetne wykonanie... W zestawie z rysikiem aktywnym. Kosztuje coś koło 2 koła. JEst wersja z LTE i bez.
GrimPiece

Postprzez deszczu » 16 Lut 2015, o 16:50

Dzięki za odpowiedź. No właśnie bardzo mnie zaciekawił tablet Lenovo. Oglądałem testy , czytałem sporo i jest na pewno jedną z ciekawszych opcji. Czas pracy na baterii jest przemawiający za. Niestety Yoga Pro 2 jest póki co w wersji bez LTE. Zawsze można poratować się hot spotem przez telefon jeśli ma się w opcji pakiet interenetowy. Fakt można by było kupić Yoge 2 lecz wtedy nie ma bajeru z projektorem. Nie widziałem na żywo jak to działa , ale bardzo zwróciło moją uwagę :) Tablet głównie byłby właśnie wykorzystywany do podróży , czy powiedzmy " Przy obiedzie w kuchni" :) Jest duży co może mieć wpływ na poręczność , więc tutaj mam może delikatne wątpliwości. Co do Galaxy Note , nigdy nie miałem do czynienia ze sprzętem Samsunga poza Telewizorem. Telefony jak i tablety zawsze wydawały mi się takie "plastikowe". Opinie wyświetlacza są na prawdę dobre. Lecz wiem , że Tab S zbiera świetne opinie.
deszczu

Postprzez benkp » 17 Lut 2015, o 07:23

Problem z LTE jest ten,ze czasami się nie włącza. Niestety ale sieć w Polsce jeszcze jest trochę dziurawa tak więc nie byłby to jedyny czynnik na który polecałbym zwracać uwagę. Masz obecnie duże fundusze- może zastanów się nad tabletem z windowsem? Daje o wiele większe możliwości niż android.
Świetny jest Asus Transformer:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/11296517
z odpinaną klawiaturą
Ewentualnie Lenovo Yoga 2:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/12080036
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez marcus » 17 Lut 2015, o 19:43

@benkp masz na myśli ogolnie problemy z zasięgiem LTE / 3G czy chodzi Ci o to, że ściśle LTE nie działa? Bo jeśli LTE nie pójdize to chyba mozna dzialać w wolniejszym standardzie 3g ?

@deszczu z opiniami, jak to z opiniami - generalnei samsungi są raczej chwalone jeśli chodzi o jakośc wykonania, choć jeśli Ci się nie podobają , to wiadomo - nie ma co kombinować. Ale akurat Note 2014 to jest faktycznie wymiatacz. o Tab S też złego słowa nie słyszałem, sam nie korzystałem.

lte można nadrobić albo hot spotem z telefonu albo dodatkowy modemik 3g / tle na kartę sim. Pod usb albo wifi.
marcus

Postprzez deszczu » 17 Lut 2015, o 20:14

Dziś właśnie oglądałem modemy 3g , nie jest to drogie przedsięwzięcie jak myślałem. Niedługo i tak wyjeżdżam do Holandii a tam sieć jest dużo lepsza.
Szkoda , że nie mam nikogo znajomego kto ma Note 2014 .. Jedyne co mi zostaje to pojechać do MediaMarkt i sie pobawić wymienionymi tabletami.

Mam nadzieję , że coś wybiorę :)

Dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam
deszczu

Postprzez GrimPiece » 18 Lut 2015, o 20:24

przemacania sprzętu w markecie nic nie zastąpi ;) zwłaszcza ekran można wtedy dobrze zobaczyć i czy płynnośc Ci odpowada. Udanych zakupów. Pozdrawiam.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość