Tablet do 350 [gry, internet, etc.]

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do 350 [gry, internet, etc.]

Postprzez esc0re » 17 Gru 2014, o 15:51

Witam.
Zamierzam kupic tablet do 350zl i prosilbym, zeby ktos mi doradzil.
Ma sluzyc glownie do przegladania internetu, ogladania filmikow, streamow, ale rowniez chcialbym zeby dzialaly na nim plynnie gry i zeby sie dalo od czasu do czasu obejrzec jakis film, o ile to wszystko mozliwe w tym przedziale cenowym.Oczywiscie dostep do Wifi i USB.
Najlepiej 9 - 10 cali.
Na co zwracac uwage? Mozecie dac jakies propozycje.

I co myslicie o tym? http://allegro.pl/tablet-lifetab-10316-4x1-6ghz-1gb-10-1-16gb-wifi-i4878109262.html
Przecena dosc duza, az podejrzana.

Wczesniej mialem Mante MID08, ale padl. Nie bylem z niego zadowolony, gry nie chodzily plynnie, czesto sie zawieszal, dotyk slaby, a bateria padala po godzinie pracy na internecie.
esc0re

Do: Tablet do 350 [gry, internet, etc.]

Postprzez jacek111 » 17 Gru 2014, o 18:10

Tak to jest z mantami, pentagramami i innymi gocleverami. Liftetab raczej też nie jest dziełem sztuki - jeśli kupujesz tzw budżetowy sprzęt to trzeba się liczyć z tym, że mozę paść, nie mieć płynności, którą "obiecuje" specyfikacjia itp.

Jeśli chcesz czegoś wydajnego, to poszukaj albo budżetowych tabletów na intelu (na pewno kiano ma takie, ale nie wiem czy ponieżej 400) albo kup coś markowego. Pytanie jeszcze w jakie gry chcesz grać - jak asphalty, gta itp to lepiej faktycznie suzkać czegoś wydajnego. Jak sobie giercujesz w karcianki i różne angry birdsy to starczy przeciętnie wydajny tablet - wtedy możesz brać po prsotu co będize w tej cenie jakiejś sensownej marki, jeśli reszta parametrów będize Ci odpowiadać. Mówię oczywiśćie o Acerach. Asusach, DEllach, Toshibach czy Lenovo.

Alternatywa: zdecydujesz się na mniejszy rozmiar i wtedy masz np. Dell Venue albo Toshibę na intelu, gdzie gierki idą bez problemu.
jacek111

Postprzez esc0re » 17 Gru 2014, o 21:26

Dzieki za odpowiedz :) Nie zalezy mi na jakichs Asphaltach czy innych grach wymagajacych nie wiadomo czego. Chcialem, zeby siostra mogla sobie pograc w jakies gry z marketu, typu train surf(czy cos takiego, to co sie biega po pociagach), angry birds, hill climb racing itp. bez zadnych przyciec (gra z pociagami byla prawie niegrywalna na mancie).
Te 10 cali daje komfort ogladania filmikow/streamow/filmow wiec mnie na tym bardziej zalezy. Jakich procesorow i ramu szukac? 1gb ram i 2x 1,2 to bedzie w sam raz czy cos wiecej bedzie trzeba zeby ten tablet plynnie chodzil? Szczerze bardzo denerwujace jest, gdy co chwile aplikacja zostaje zatrzymana, lub czekam minute zeby cos sie otworzylo.
esc0re

Postprzez Marcin Bąbelek » 17 Gru 2014, o 23:58

Jeśli kupisz tablet marek, które wymienił jacek111 to to, że będą się gierki wykrzaczały i będzie ogólna zamułka jest mniej prawdopodobne - oczywisćie to ogromne generalizowanie, ale z reguły na tabletach tzw. dobrych marek system i aplikacje podstawowe chodzą płynnie. Choć nieco tej płynności, zwłaszcza z włączaniem i wyłączeniem może tablet stracić, gdy już jest dużo poinstalowane, zostało niewiele pamięci i działa kilka aplikacji w tle.

Jeśli chodzi o wydajność to najlepiej szukaj czegoś z procesorem Intela. Trudno powiedzieć, że np. 2 x 1,2 ghz to jest dobry procesor, a taki czy inny lepszy lub gorszy. Np. dwurdzeniowy intel atom w dell venue daje radę znacznie lepiej niż 4 rdzenie mediateka w tabletach overmaxa czy goclevera. Płynność poza tym zależy od wielu czynników - procesor, optymalizacja systemu, ram, a nawet szybkość pamięci stałej.

Z powyższych powodów, podobnie jak jacek111 polecam przede wszystkim patrzeć na producenta. Tablet Lenovo czy Acera kupisz już w tym przedziale, a jak dobrze poszukasz to również 10 cali się znajdzie. Wtedy masz gwarancję, że sprzęt będzie dłużej chodził jak trzeba i będzie solidnie wykonany.

Poza tym, gry o pociągach nie znam ale hill climb i angry birdsy pójdą właściwie na każdym tablecie.
Marcin Bąbelek

Postprzez esc0re » 18 Gru 2014, o 13:34

Przyznam sie, ze opinii zasiegam na kilku forach aby porownac ewentualne opinie/propozycje. Na innym forum zaproponowali mi cos takiego: http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/9396416#techniczne
Jest sens czy rzeczywiscie szukac jakiegos Acera/Lenovo czy cos rownie znanego?

Ps. ta gra to Subway Surf :) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kiloo.subwaysurf
esc0re

Postprzez marcus » 20 Gru 2014, o 00:16

proste 3d i trochę cieni w dodatku małe levele. moim zdaniem pograsz na każdym tablecie. Tyle ze czasem bywa tak, że po prsotu nie da się zainstalować czy uruchomić - niekoniecznie z ewzględu na wydajność, wiec dla pewności lepiej poszukaj jescze gdzieś czy jest gameplay na tablecie, który będziesz chciał kupić albo czy ktoś chociaż potwierdzi że idzie zainstalować - jeśli zależy Ci na tej konrektnej grze akurat.

Modecomy się dobrze sprzedają i wiele osób je ceni. Ale sporo jest też przypadków, że np nie dizała już na starcie, no i to jendak budżetowa marka, wiec awarie też są baridzej prawdopodobne. Ten modecome zresztą ma dość słabą rozdzielczość, myślę, żeznajdzeisz nawet coś asusa, lenovo czy acera z lepsza rozdzielką i podobną wydajnością. Moim zdaniem nie jest to przepłacanie za markę, jak niektórzy mówią, bo po prostu urządzenia tych marek są lepsze jakościowo.
marcus

Postprzez esc0re » 23 Gru 2014, o 02:29

Dacie mi jakas dokladna propozycje co konkretnie warto byloby kupic? Najlepiej z linkiem, bo ogladam te tablety, ale nie mam pojecia ktore sa dobre, a ktore zle.
Aha i czy w tym przedziale cenowym da rade dorwac cos z dostepem do 3g czy to raczej wybic sobie z glowy?
esc0re

Postprzez GrimPiece » 24 Gru 2014, o 15:40

a ten lifetab to nie jest ten mediom co jest teraz pod Lenovo?

Weź się lepiej wstrzyma do zakupu po świetach, bo z tego co widzę, po ceneo to trwają świąteczne "promocje" i ceny wyższe :D dell venue przynajmneij najtańszy teraz za 450... a wcześniej był caly czas za 399. Nawiasem móiać polecam go, bo to dobry tablet, pytanie czy taka wielkosć Ci odpowiada.
GrimPiece

Postprzez esc0re » 2 Sty 2015, o 21:29

Jest juz po swietach, wstrzymalem sie z zakupem, co ostatecznie wybrac jak sadzicie? Potrzebuje jakiejs konkretnej ostatecznej propozycji bo juz jestem zamotany :/
Kupic to http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/9396416 Czy cos innego?
esc0re

Postprzez jacek111 » 4 Sty 2015, o 21:23

Jak musi być do 350 i 9-10 cali to ten modecom może być. Ewentualnie jkaiś Kiano albo GoClever - jesli znajdziesz coś z lepszą rozdzielczością zwłaszcza.

Natomiast polecam też przemyśleć albo dołożenie trochę kasy albo zejście do 7" - wtedy bęzdiesz mógł kupić jakiś markowy tablet, który będzie lepiej wykonany niż ten modecom i najprawdopodobniej dłużej Ci posłuży. Ale też fakt faktem że większość tabletów co sięw Polsce sprzedaje to właśnie są GoClevery, Modecomy itp więc sporo ludzi z nich korzysta i nie narzekają.
jacek111

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości